Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Rozdil mezi konzumentem-pijanem a alkoholikem??
#7445
Rozdil mezi konzumentem-pijanem a alkoholikem?? Před 12 rok, 5 měsíce  
Ahoj vsem-hlavne letce-me uz znate.Mam otazku,ktera mozna pripomina dilema co bylo driv-slepice ci vejce.Ne a nebojte se,nezacala jsem si nahodou myslet,ze zrovna ja muzu pit kontrolovane...ikdyz.....
Poprve,kdy jsem vubec zacala uvazovat o tom,ze jsem alkoholicka bylo,kdyz jsem si precetla letacek aa tady v Londyne a tam stalo nekolik prikladu,jako treba:"Prinesli jste si sebou na navstevu nekdy tajne nejaky alkohol ,protoze jste vedeli,ze bude trvat vecnost nez vam naliji???Nebo,kdyz si date 1-2 sklenky,tak aniz jste pred tim meli umysl se opit,pripada vam tezke az nemozne prestat pit do te doby nez se opijete....??A takhle asi 10 prikladu.v nekolika jsem se poznavala-ne ve vsech,znovu musim zduraznit,ze jsem nikdy nemela abstak,nepila denne,nekolik dni za sebou,neztratila praci rodinu,nepila rano apod.
Pak jsem se sponzorkou zacala pracovat na 1.kroku a zjistila jednu zavaznou vec-ze se nemuzu ztotoznit s principem,myslenkou 1.kroku- a to tim,ze si priznam,ze nezvladam muj zivot a alkohol me plne ovladl-ne nebo spis JESTE ne,mam celkem prima zivot,nemusim denne chlastat ni se pokazde opijet a to me vede k zamysleni a proto vas vsechny,co to docetli az sem velmi prosim-napiste mi prosim vas osobni nazor,zkusenost,domenku co dela z konzumenta alkoholika,v cem je ten rozdil,nemyslim toho alkoholika,co mu jde o zivot a je denne pod parou,myslim toho tapajiciho,co jeste ani nevi,jen tusi-kde je ten dukaz-ano ty jsi alkoholik,protoze.Proste jak cloverk pozna,ze uz neni jen pijan,ale alkoholik>>>>>mockrat dekuji za kazdy prispevek,Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7448
Re: Rozdil mezi konzumentem-pijanem a alkoholikem?? Před 12 rok, 5 měsíce  
Markéto, proč jsi přišla na tuto diskuzi, proč hledáš pomoc na AA?Víš sama nejlépe, cítíš, že se něco s Tebou děje díky alkoholu!Nelži si!Ten zlom , až poletíš na dno je rychlý, nezastavíš ho, bude pozdě, a nemusíš se už zachránit.Vědomě si nenalháváš, to ten nemocný mozek lže sám sobě, omlouvá pití......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7449
Re: Rozdil mezi konzumentem-pijanem a alkoholikem?? Před 12 rok, 5 měsíce  
souhlasím s Líbou Markéto, konzument, je jen slušněji popsáno alkoholik. ten kdo si musí vzít k návsteve tajne pisí a nekde na WC to popíjet, protože čeká vecnost nez mu nalejí, anebo se pije symbolicky, je jednoznacne alkoholik a je jedno, zda lehčí nebo tezsí,rozumné pití je společenská událost, a pití nekde sám na tajňocha, je z ,,nějakého důvoduˇˇ proč si chce ten dotyčný navodit umělý otupený pocit opilosti??,protože nemá duši v pořádku a potřebuje se cítit bez zábran,umele vytvořeným pocitem.
nechápu jak lidé mohou nad takovými otázkami polemizovat a zahrávat si s tím, já tomám pod kontrolou!nemáte to pod kontrolou. pod kontrolou to má ten, který příjde na návstevu a nečeká, že se bude nalívat alkohol, proč taky? je spousta jiných dobrých nápojů, čaje, minerálky, džusy , prostě neočekávám, že se bude chlastat!napsala jsem to hnusně, ale mluvím ze zkušenost, moje mamka propadla alkoholu, já abstinent úplný nejsem, dám si skleničku vína příležitostně, ale nenapadne mě že bych se chtěla opít.střízlivý člověk rovná se stastný člověk.
Lucie

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7451
Re: Rozdil mezi konzumentem-pijanem a alkoholikem?? Před 12 rok, 5 měsíce  
Ahoj Markétko,
vím jak je to pro Tebe těžké. Pijan, konzument si do konce života tyto otázky nemá potřebu položit. Alkohol mu prostě nepůsobí problémy, dokáže se bez něj obejít. Nenosí si jej tajně na návštěvy, neuvažuje o alkoholu jako o své droze, je to pro něj prostě jen společenská záležitost. Ruku na srdce už to, že si uvědomuješ, že vůči alkoholu cítíš slabost i když ne zatím beznadějnou, je prostě známka určitého problému. Teď už záleží jen na Tobě vezmeš-li si poučení z druhých, budeš moudrá, a rozhodneš se přiznat si svou neovladatelnost. Já se vůči alkoholu neovládal mnohem dřív, než jsem o tom začal uvažovat, na to jsem přišel opravdu až při upřímné práci na Krocích. Upřímnost k sobě samé je základ. Bez ní se nehneš z místa a nalhávání sobě samé Tě povede jen hloubš a hloubš a už by si mohla vědět kam ta cesta vede. Nenamlouvej si, že ty jsi jiný alkoholik. V jádru jsme v tomto ohledu všichni stejní a nezáleží na tom kolik jsme toho vypili a co všechno jsem kvůli alkoholu ztratili. Záleží jenom na tom, na kolik si vážíme svého života a kam až jsme ochotní kvůli alkoholu zajít. Co už je pro nás hranice a kam se nechceme dostat. Ve chvíli, kdy Ti tohle všechno už bude jedno, to budeš mít hodně těžké. Takže Ti držím palce, aby sis to podstatné přiznala co nejdříve. Pracuj dál, uvidíš, přijde to samo, hlavně se nevzdávat. Lukáš
Lukáš
NSJK
Senior Boarder
Příspěvky: 47
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž kazikl157 Místo: Týn nad Vltavou
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Mějte se hezky a hlavně střízlivě
 
#7452
Re: Rozdil mezi konzumentem-pijanem a alkoholikem?? Před 12 rok, 5 měsíce  
Ještě mne teď napadlo...Díky své tvrdohlavosti, pýše a neustálému dokazování sobě sama, že já ten alkoholik nejsem, jsem přišel o práci, bydlení, málem o život...až vidina ztráty rodiny, přátel, a mého čtyřnohého kamaráda ve mne probudilo něco, co řeklo dost. Byl jsem tenkrát opravdu na dně a nevěděl jak dál. Máš dvě možnosti, čekat na tenhle okamžik a neustále ztrácet víc a víc a vůbec nemít jistotu, že si na tom dně dokážeš říct dost a opravdu umřeš. Nebo se teď s klidnou hlavou rozhodnout, tohle já nemám zapotřebí a vážím si svého současného života natolik, že nechci ztratit cokoliv kvůli chlastu a věř, že dříve nebo později ztrácet začneš a nebudeš vědět jak to zastavit. Dnes se nenapiju, to je celý. Nepotřebuju vědět co bude za měsíc, za rok za dva. Nedělám si žádný plány s alkoholem. Dnes jsem střízlivý a šťastný a víc ke svému životu nepotřebuju vědět. Takže hodně sil. Lukáš
Lukáš
NSJK
Senior Boarder
Příspěvky: 47
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž kazikl157 Místo: Týn nad Vltavou
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Mějte se hezky a hlavně střízlivě
 
#7453
Re: Rozdil mezi konzumentem-pijanem a alkoholikem?? Před 12 rok, 5 měsíce  
ja také tiež riešim, ale teraz idú vianoce a budem riešiť vianoce a budú bez alkoholu a hotovo.

môjmu strýkovi fajčiarovi na preventívnej prehliadke objavili malinký sotva badateľný nádor. Prestal fajčiť, vyoperovali mu karcinóm v ranom štádiu. Iný môj strýko kašľal, upokojoval sa že to azda je normálny fajčiarsky kašeľ a na preventívnu nemal čas. Jeden z nich stále žije.
makmak

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7454
Re: Rozdil mezi konzumentem-pijanem a alkoholikem?? Před 12 rok, 4 měsíce  
Moc dekuju za odpovedi,vsem,hlavne tobe Lukasi.Ja uz jsem tu otazku zda jsem ci nejsem alkoholicka mela da se rict vyresenou a mela jasno,do te doby nez jsem prisla k tomu 1.Kroku a mela obavy,zda vubec muzu pokracovat,kdyz se s jeho myslenkou plne neztotoznuji.Ale asi to neni nutne,jak pises,nemusim byt na dne,abych si priznala,ze jsem zavisla,uz jen to,ze to rozebiram a snazim se najit odpovedi znaci,ze jsem...
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7461
Re: Rozdil mezi konzumentem-pijanem a alkoholikem?? Před 12 rok, 4 měsíce  
Ahoj, myslím, že to dokonale vystihl Masaryk:
"Alkoholik není ten kdo snese deset piv a vypije šest, ale ten kdo snese šest piv, ale vypije deset."
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter