Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Nevím, jak jsem k závislosti přišel, ale jsem tam!
#7868
Nevím, jak jsem k závislosti přišel, ale jsem tam! Před 12 rok, 3 měsíce  
Piju pravidelně, každý den pivo večer doma. Nejprve jsem dával tak 2-3 kousky, po roce třeba 5-6, dnes dám klidně i 8 kousků za večer. O víkendu mám pak ráno takovou "žízeň", že si klidně dám už ráno pivko ke snídani a pokračuji celý den. Plus k tomu i pivko v práci k obědu.

Všechno v pohodě, žádný problémy, nejsem opilej, normálně pracuji i bez pití a pivo piju až večer doma. "Idylka?"

Dnes jsem ráno nebyl schopen dojít do práce a musel se hodit marod. Nebyl jsem opilý, měl jsem naposledy pivo včera večer asi ve 23. ALE ráno jsem byl úplně vyřízený a když jsem šel po ulici, tak se mi třepali prsty, nešlo mi moc ovládat nohy, potil jsem se a nemohl jsem ani moc mluvit (ovládat čelisti), když jsem si cosi kupoval.

Podle všech příznaků jsem měl asi normální absťák. Dal jsem si totiž 3 piva "na žízeň" a najednou všechno v pohodě. Normálně jsem asi fyzicky závislý na pivu!

PROBOHA, co s tím? Nemůžu chlastat, abych byl provozuschopný!

Dřív jsem třeba 1-2 týdny nic nepil a v pohodě, ale teď to vypadá fakt bledě. JAK se té závislosti zbavit? CHCI NEPÍT, ale abych dokázal fyzicky fungovat!
Jan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7870
Re: Nevím, jak jsem k závislosti přišel, ale jsem tam! Před 12 rok, 3 měsíce  
Jana.Opravdu to byly absinenční příznak co jste měl a ještě určitě máte ještě nyní.Nesoustředěnost,nervozita-poku jste to už neuhasil pivem nebo jiným alkoholem.Můžu VÁM JEN DOPORUČIT-PŘEČÍST SI POZORNĚ VŠECHNY CELÝ OBSAH TOHOTO FORA,POŘÁDNĚ SE NAD SEBOU A TÍM VŠÍM ZAMYSLIT.A ROZHODNOUT SE VČAS CO S TÍM CHCETE UDĚLAT!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7872
Re: Nevím, jak jsem k závislosti přišel, ale jsem tam! Před 12 rok, 3 měsíce  
Děkuji za komentář a silně si uvědomuji ten problém. Ještě se mi to nestalo a jasně, že jsem teď v pohodě po 5ti pivech, co jsem do sebe už nalil. Já to nechtěl "uhasit pivem", ale nevím, jestli bych se fyzicky nezhroutil nebo jak jinak ten stav zlepšit, tak proto jsem si ho dal.

STRAŠNÉ! Mám slzy v očích, to mi věřte, neboť v práci to bude docela problém.

Právě si připravuji řeč, jak to řeknu ženě, až přijde z práce, že musím v PO k doktorovi, neboť je to evidentně vážný.
Jan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7873
Re: Nevím, jak jsem k závislosti přišel, ale jsem tam! Před 12 rok, 3 měsíce  
Teď řeším, jak to udělám v práci. Jsem ve zkušební lhůtě na novém docela významném místě, takže je asi jasné, co se stane, když jim řeknu pravdu, že se musím léčit. Máme navíc nyní zrovna honičku a potřeboval bych tam být a fungovat.

NECHCI pít ani doma a v práci už vůbec ne, ale musím fungovat, abych tam mohl chodit a NE aby se mi třepaly prsty. Jsem v ... asi víte kde.
Jan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7874
Re: Nevím, jak jsem k závislosti přišel, ale jsem tam! Před 12 rok, 3 měsíce  
Jane, nejsi v prdeli, jsi na dobré cestě se vyhrabat z problému, přes víkend se srovnáš, promyslíš, vymyslíš.Ženě řekni pravdu, v práci nemusíš, zatím, ne?K lékaři nemusíš, zkus nejdřív AA!!Tam to někomu pomůže i bez lékaře, léčebny........Neboj, zmákneš to!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7875
Re: Nevím, jak jsem k závislosti přišel, ale jsem tam! Před 12 rok, 3 měsíce  
Díky! Ženě, samozřejmě, řeknu pravdu. Ale v práci to nemůžu říct. Řeknu, že mám asi chřipku a počkám, co řekne doktor. Kdybych ale musel na léčení, tak neschopenku s diagnózou jim dát nemůžu. AA mají schůzi až večer, tak nejprve zajedu k doktorovi

Nepiju a nebudu pít o víkendu, zkusím najet na čaje a vodu, abych nechtěl a nemohl pít nic jiného. Ale jak čtu o fyzických příznacích abstinence alkoholiků (delirium tremens apod.), tak jsem zvedav, jak to zvládnu v práci.

Snad mi doktor "pro alkoholiky" dá nějaké prášky, abych neměl alespoň ten třepot rukou bez toho chlastu.
Jan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7876
Re: Nevím, jak jsem k závislosti přišel, ale jsem tam! Před 12 rok, 3 měsíce  
Třes i příznaky absťáku by Tě měly přejít už zítra, v neděli jistě.Ale fakt už nepij, počítej s nespavostí, depky...nebude to tak hrozné, zatím jsi nebyl úplně K.O, budeš O.K.------ovšem, když budeš pokračovat, absťáčci se zhorší, bude hůř.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7877
Re: Nevím, jak jsem k závislosti přišel, ale jsem tam! Před 12 rok, 3 měsíce  
Už Vám tady kdosi v diskuzích mnohokrát děkoval za Vaše rady. Ani já to nevidím jinak a děkuji moc za podporu a za to, že tady lidem pomáháte. Díky!
Jan

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7878
Re: Nevím, jak jsem k závislosti přišel, ale jsem tam! Před 12 rok, 3 měsíce  
Tak jste na dobrý cestě něco s tím dělat. A pokud jde o práci, nikdo nemusí vědět že jste závislý. Hlavně že to víte Vy.
Kateřina
Senior Boarder
Příspěvky: 66
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9262
Re: Nevím, jak jsem k závislosti přišel, ale jsem tam! Před 11 rok, 10 měsíce  
Chápu, že je v dnešní době hodně těžký říct v práci, jak se věci mají. Znamenalo by to pravděpodobně o tu práci přijít, problém s penězi, řeči okolo a spoustu dalšího.

Osobně bych ti poradil, pokud opravdu chceš řešit svůj život, jít s pravdou ven.

Ono totiž ambulantně, i kdybys to dokázal, to nebude vůbec jednoduché!
Je jen otázkou, jak by si byl schopen, dejme tomu v náročném zaměstnání fungovat.

Pokud by jsi náhodou ještě zkoušel jako nějak TO kočírovat, o tu práci by jsi pravděpodobně časem mohl příjít, také třebna časem o ženu a spoustu dalšího.
Uvědom si, co je v sázce!

Vím, je to těžký v dnešní době, ale riskuješ mnohem ,mnohem víc!
Ahoj.
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter