Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Jsem nebo nejsem alkoholik???????
#8827
Jsem nebo nejsem alkoholik??????? Před 12 rok  
Zdravim všechny co o sobě pochybují jako já. Nevím jak přesně se tu vyjádřit, no asi takhle, piju alkohol cca od 15 let, na začátku to samozřejmě byla jen zábava, ale dnes když už mi je přes 30 a zábavu bez trochy, či více alkoholu si nedokážu představit.Pracuji jako barman, tak jsem přímo u zdroje.Piju každý den v práci s hosty a občas i z volna. Nemám problem si třeba týden nedat ani malé pivo, ale pak jsem třeba dva dny v lihu. Pak následují výčitky, deprese atd. Samozřejmě si uvědomuji, že už je něco špatně, ale co s tim mám dělat??? Přestat dělat za barem, odjet někam za prací ???? Vyřešilo by se tím něco? Tak takhle se mi to honí hlavou každý den, hrůza, je to hrozně vyčerpávající. Máte někdo podobný problém, kam se obrátit. Děkuji
pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8828
Re: Jsem nebo nejsem alkoholik??????? Před 12 rok  
Myslím,že to není špatný nápad odejít za prací někam jinam.Ustálit a podpořit sám asebe v nepití.Začít život trochu jinak.Možná že s návratem se budou opět budit staré stereotypy.Ale lépe si s tím poradíte.Držím pěsti pro štěstí!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8829
Re: Jsem nebo nejsem alkoholik??????? Před 12 rok  
Pavle, zkus přestat pít na měsíc, i u baru!Když to zvládneš, je to dobrý.Ale tušíš sám, že to asi nebude možné, že asi problém nastává.Sice já taky točila pivo, nalévala frťany...ale to už jsem byla 7 let čistá, i tak to bylo riziko.Jestliže máš výčitky, víš proč, a zavčas skonči s pitím.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8830
Re: Jsem nebo nejsem alkoholik??????? Před 12 rok  
Pít s hosty nní normální.Pokus se uskutečnit svůj sen a odjet za ním.Předpokládám ,že slušně německy či anglicky se domluvíš.Odjet do ciziny třeba na sběr ovoce ti dá zapomenout.Co se týče snu-vím,jak jednoduché je zavřít oči a snít svůj sena s flaškou.Něco docela jiného je podniknout veškeré kroky k jeho uskutečnění!V tom snění bez bez skutku mám každý alkoholik sklony.Tak neváhej.Jsi mladý a zatím bezdětný.Nic ti nebrání!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8831
Re: Jsem nebo nejsem alkoholik??????? Před 12 rok  
není normální-
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8832
Re: Jsem nebo nejsem alkoholik??????? Před 12 rok  
ono to pro mě není tak jednoduché, jsem zároven i majitel toho podniku. Nemůžu se na všechny vykašlat a odjet. A zavřít něco co jsem vybudoval. I když vím, že mi to škodí Slepá ulička
pavel
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8833
Re: Jsem nebo nejsem alkoholik??????? Před 12 rok  
Pavlíku, zajdi na AA, tam se naučíš žít vedle chlastu!
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8834
Re: Jsem nebo nejsem alkoholik??????? Před 12 rok  
Pavle.Vyhýbej se tomu pít s hosty nebo v práci.A už vůbec ne ve svém podniku!Opravdu to není normální-máme sklony si to překrucovat.Můj švagr tak v hospodě také začínal.Už není mezi živými!A souhlasím s Líbou-začni chodit do nejbližšího AA-Anonymní alkoholici-At´se ti bude zdát jejich verze možná bláznivá?Zahod´předsudky a začni.Vykazují neskutečné výsledky a časem pochopíš mnohem víc.Držím palce.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10277
Re: Jsem nebo nejsem alkoholik??????? Před 11 rok, 8 měsíce  
Mám uplně stejný problém a taky dělam za barem...
Tereza

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10299
Re: Jsem nebo nejsem alkoholik??????? Před 11 rok, 8 měsíce  
Ahoj, nepiji příliš často, nicméně jednou za čas měsíc/dva to rozjedu na celý víkend opravdu ve velkém a často udělám nějakou ostudu, kdy mám i několika hodinová okna. Tedy nepiji každý den, ale za tu občasnou akci to všechno vynahradím. Obecně vím, že když nepiji cítím se líp, mám mnoho zájmů a vím, že je to pro mne obrovská motivace a pomoc - protože absolutně nepotřebuji alkohol. Nicméně jednou za čás se to prostě zvrhne. Jsem alkoholik? Trošku to kladu za vinu společnosti, když se někam jde tak se prostě pije, alkohol je snadno dostupný, lidé alkohol k zábavě berou jako samozřejmost. Nevím jesli mám navšívit nějakého odborníka. Od psychitrů si držím odstup, protože léky beru jen jako šidítko, které má otupit člověka. Na psychologa jsem příliš hrdý - přece vidím ten problém, celý život se věnuji sebevzdělání a osobnímu růstu, ale u alkoholu jsem selhal. V poalkoholové depresi jsem viděl obrovskou zkušenost pokud ji překonám, znovu se snažím odrazit ode dna. Po minulém víkendu mám ale evidentní problém s alkoholem.
Honza

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter