Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...14
Dolů
Téma: Může to člověk zvládnout sám?
#8913
Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Ahoj,
je mi přes 30, piju přes deset let, tak 3x týdně, někdy v pohodě, jindy se to vymkne kontrole... Dřív jsem si říkala, že za to může stres, ale už jsem si musela přiznat, že to tak prostě není. Otázka zní, může to člověk zvládnout sám bez farmak a pomoci odborníka?
Díky za názor!
Leesa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8915
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Ahoj.
Upřímně....jsou lidi, co to dokázaly. Já a lidi, co sem potkal, mezi ně nepatřily. Zamysli se nad svojí podmínkou!
Pokud v tom lítáš, tak je důležitý, co s tím...tvoje rozhodnutí.
Protože o pití vím své a za sebou mám pestrou alkoholickou minulost, radím ti, žádný podmínky!
Buď a nebo.
Šance, že to zvládneš tak, jak si představuješ, je téměř nulová, ztrácela by jsi pravděpodobně čas.
Ahoj.

PS: vem to rovnou přez doktory. Není to o práškách ani o vůli, ale o psychice.
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Poslední úprava: 03/05/2012 18:08 Provedl: Roman123.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#8920
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Ahoj,
díky za odpověď, to není podmínka, znám dost lidí, kteří to dokázali, pořád si říkám, že ještě nejsem v tom stadiu, abych potřebovala opravdu lékařskou pomoc, jenom si prostě odvyknout... Zlozvyk asi jako každý jiný. Koho bys jinak doporučil? Zkusím to měsíc, když to nevyjde, někam zajdu. Nějaké typy, jak abstinenci zvládnout?
Leesa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8922
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Lessi...
Jestli pijes deset let trikrat tydne zapomeň na to, že je to jen návyk. Není to totiž normální. Jo, sou lidi co takhle chlastaj, ale nemají v životě zásadnější problémy. potřebujou tu svoji denní dávku. Říká se jim pijáci. Co vím,buďto spadnou do horšího stadia, nebo umřou na nějaký normálnější důvod, třeba játra rakovina atd...
Já dřív jenom chlastal, a ani jsem nezkoušel jako na oko abstinovat. Tak nevím. Dej si jasnej cíl!
Třeba, nepít měsíc. A pozoruj se!
Pozoruj příznaky a hlavně svoje myšlení. Pokud se ti to nepodaří, dám krk na to, že hlavou k tomu budeš mít nejmín 10 logických důvodů.
No uvidíš. Každopádně měsíc abstinence, nemusí nutně znamenat že nemáš problém.
Tak zatím ahoj.
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#8923
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
JJ, normální rozhodně ne, to si taky říkám, ale kolem mě naprosto běžný, bohužel. Nikdy jsem se nerozhodla opravdu přestat, ale nějak uzrál čas. Popravdě si vůbec nejsem jistá, jak to zvládnu, ale jeden úlet a najdu si pomoc, slibuju. Jinak s hledáním důvodů mám dobrý zkušenosti, už jsem se pokoušela přestat kouřit , máš pravdu. Je to zvláštní, klidně 4 dny si na alkohol ani nevzpomenu a najednou, jakoby do člověka něco vjelo... Jsou období, kdy je to horší, kdy lepší. Piják je fér pojem, to asi sedí.

Měj se hezky!
Leesa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8924
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Jo neni problem ale ty zadní vrátka ve stylu toho, že se v nejhorším klidně napiješ, ti tam někde v hlavě běží....
Proto to třeba není problém 4 dny.
Rozdíl je, když už nemůžeš, potažmo nechceš, tam legrace a kompromisy končí.
Tak uvidíš, pokud něco, jdi do toho, ztrácela by si pak už jen čas a bylo by to časem horší.
Ahoj
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Poslední úprava: 03/05/2012 19:38 Provedl: Roman123.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#8925
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Je to hodně o stresu, vždycky jsem musela podávat dost vysoký výkon, abych byla akceptovaná okolím a sama jsem si na sebe začala časem nakládat nesmyslně věcí, permanentně nestíhám je moje druhý jméno. Spíš mě dostalo, že když už jsem v klidu - na nějakou dobu jsem vysadila práci, už to prostě nešlo, tak piju dál, což jsem opravdu nečekala. Domluvila jsem se s partnerem, že mě podrží a že kdybych fakt povolila, tak se nedá nic dělat, ale léčba. Léky se mi užívat nechce, snažíme se o dítě, hodně mých kamarádek na tom bylo podobně jako já a přestaly samozřejmě v těhotenství. Každopádně po týhle svojí zkušenosti, už si přestávám věřit. No nic, přiznat si to, je krok jedna;-)? Pročetla jsem nějaké knížky od Nešpora, zkusím eliminovat spouštěče. Kdyby se tu našel někdo, kdo by si občas chtěl napsat o tom, jak to jde a co prožívá, byla bych vděčná!
Leesa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8926
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Na kamarádky bych moc nespoléhal. pokud v tom člověk lítá, není vůbec nic samozřejmý!
Jasně sou i důležitý jakoby i ty důvody, ale v první řadě je nejdůležitější to, co si řekla...přiznat si to!
Bez tohoto není ani s čím pracovat.
Je fajn že máš partnera, který tě povzbudí. Případnou léčbu, ale dělej kvůli sobě!
Je dost těžký, si něco takovýho naplno přiznat a ztotožnit se s tím. Pak si člověk teprve může navážno zvolit, co s tím udělá. Bez onoho přiznání-si, je to jen plané teoretizování.
Mám s tím bohaté zkušenosti.
Padali zde rady aby jsi šla mezi AA. Já nikam nechodil.Skoro jsem se uchlastal, skoro o všechno přišel, a pak jsem jednou jel.

Děláme chyb všichni, všichni jsme zranitelní, často nějak utíkáme a nejvíc sami před sebou...
Jsou za tím často naše nezpracované strachy.
Ahoj.
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#8928
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
JJ, hlavně si v tomhle šíleně konkurenčním světě přiznat taky nějakou slabost a přestat ze sebe dělat někoho jinýho... Celý to dělám kvůli sobě, to máš pravdu.

Povedlo se ti zachránit rodinu? Jak dlouho nepiješ?
Leesa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8929
Re: Může to člověk zvládnout sám? Před 11 rok, 11 měsíce  
Ahojky,moc te zdravim,me je 35 a takhle nejak jsem se ptala sama sebe asi pred 3 roky.Pak prislo tehotenstvi a ja bez problemu rok abstinovala,po porodu se to zas casem vracelo do starych koleji a ja si nakonec musela priznat,ze to neni v poradku a zacala s tim neco delat,driv nez bude pozde a uz by to ani nemuselo jit.Dulezite je zjistit,zda jsi jen pijan nebo alkoholik.Alkoholik v naproste vetsine,jak si da sklenicku,chce i druhou,treti a casto se mu piti vymyka kontrole.Miva okna a v opilosti se chova tak,jak by se strizlivy nikdy nechoval.Dokud jsi si jeste nevypracovala fyzickou zavislsot jako ja,je velmi jednoduche prestat bez prasku ci lecebny,horsi je to s tim-nezacit znovu.Jedine a to nejlepsi co ti muzu poradit,najdi si,kde u vas ve meste jsou Anonymni alkoholici a zajdi tam,nemusis nic vypravet,jen poslouchej.Kup si tam Modrou knihu a Triezvy zivot,najdes tam odpovedi na vse.Jestli si jen pijan a stale mas kontrolu nad mnozstvim vypiteho alkoholu,jiste se ti podari to mnozstvi snizit,kdyz budes chtit.Pokud jsi alkoholik,zapomen na to,ze to jde silou vule.Muzes treba prestat na nejaky cas,jako ja na rok,ale dozene te to a jelikoz je to progresivni nemoc,bude se to jen a jen zhorsovat.Az v AA mi doslo,ze tohle neni sranda,tohle je smrtelne onemocneni,ale nasla jsem tam take zpusob,jak na to a neni to vubec tak spatny,jak by se mohlo zdat naopak.Diky programu,ktery AA nabizeji muzes zit mnohem spokojenejsi a naplnennejsi zivot,nez si vubec umis predstavit ).Moc drzim palecky a urcite dej vedet,jak pokracujes,pa Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...14
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter