Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Můj (ne)přítel
#57692
Re: Můj (ne)přítel Před 4 rok, 3 měsíce  
Petra napsal:
Píše mi, že se začne léčit a podstoupí léčbu a antabus a jestli se k němu kvůli tomu vrátím, že jsem jeho jediná naděje, nevím jestli konkretne s tímhle máte zkušenosti, ale psychicky je to pro mě neuvěřitelně těžké..

Vite co se stane kdyz ho vezmete zpet? Bude to fungovat protoze si asi uvedomuje v jakem je maleru a dostal strach ze na to bude sam. Takze bude sekat dobrotu a mozna to chvilku vydrzi... par dni, tyden, mesic. A pak zase zacne peklo . Na jeho prosby je jedina spravna odpoved - dokaz to misto slibovani! Podstup lecbu a az budes v poradku a budes mit svuj problem pod kontrolou tak se vrat a uvidime...

PS
Pokud budete v pokuseni vzit ho na milost a uverit mu tak si polozte otazku. Kolik mel casu neco udelat a neco resit? 5 let? A co za tech 5 let dokazal? Tak proc by to melo zacit najednou fungovat ted ?
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57693
Re: Můj (ne)přítel Před 4 rok, 3 měsíce  
Máte pravdu.On nebyl typ alkoholika, ktery by třeba potřeboval pít denně, ale bylo znát že třeba po 3 týdnech už začala být viditelná změna v chování...On říkal, že je to pro něj odreagování, prostě na celý víkend vypnout a propit se do úplného nevědomí... Pro mě něco nepochopitelného.
Petra
Fresh Boarder
Příspěvky: 18
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57694
Re: Můj (ne)přítel Před 4 rok, 3 měsíce  
Já to vím, takhle se to opakuje už poněkolikáté, pokaždé jsem se vrátila, vydržel to mesic maximálně a pak zase přišli výmluvy a většinou jsem ta příčina pití byla já.Je mi tedy jasné, že pro něj už asi nemůžu nic udělat i když bych ráda.Zpět ho nevezmu, už jen kvůli tomu, že všichni co mi tu radite, pravděpodobně vychazite ze svých vlastních zkušeností a víte jak to člověk co pije v hlavě má...
Petra
Fresh Boarder
Příspěvky: 18
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57695
Re: Můj (ne)přítel Před 4 rok, 3 měsíce  
Petra, píšeš:
To mě právě strašně děsí, jen nechápu, že když tohle o sobě ten člověk ví, tak "do toho jde znovu a znovu a podstoupí kvůli flasce i riziko, že znovu ublíží" milované osobě...
..."šialenstvo už niekto definoval aj ako: očakávanie *zázraku vytriezvenia* pri zvyčajnom, opakovanom opíjaní sa"...

"Pijeme??!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57696
Re: Můj (ne)přítel Před 4 rok, 3 měsíce  
Tak to je tedy až děsivě přesné
Petra
Fresh Boarder
Příspěvky: 18
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57697
Re: Můj (ne)přítel Před 4 rok, 3 měsíce  
Petra napsal:
To mě právě strašně děsí, jen nechápu, že když tohle o sobě ten člověk ví, tak do toho jde znovu a znovu a podstoupí kvůli flasce i riziko, že znovu ublíží milované osobě...
To je jeden z "hlavnych" znakov akejkolvek "ozajstnej" zavislosti (napriklad na kofein si mozme vypestovat navyk, ale nie zavislost per se) - ze zavisly clovek pokracuje v (nad)uzivani navykovej latky aj napriek tomu, ze to prinasa hromadu negativnych nasledkov. Dalsie standardne priznaky su napriklad craving (bazenie), abstinencne priznaky (psychicke, fyzicke), znizena, alebo prakticky ziadna kontrola nad mnozstvom uzitej latky (idem na jedno pivo, ale neviem sa zastavit), vytlacanie ostatnych konickov/povinnosti/rodiny na ukor popijania a samozrejme narastajuca tolerancia.

V podstate nastava to, co tu uz napisali ini - u alkoholika sa rebricek hodnot postupne meni az nakoniec vyzera tak, ze na prvom mieste je alkohol, potom dlho dlho DLHO nic, a potom zase alkohol. Potom alkohol, nasledovany alkoholom a MOZNO potom nejaka rodina, praca a podobne nepodstatne blbinky. Alebo nie a je tam zase alkohol.
Double D
Gold Boarder
Příspěvky: 210
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.


And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.
F. Nietzsche
 
#57698
Re: Můj (ne)přítel Před 4 rok, 3 měsíce  
Děkuji za vysvětlení. Myslíte si, že člověku, který má takhle ty hodnoty nastavený, pomůže léčba ve formě docházení na skupiny závislých a brání antabusu a nebo by si měl každý takový člověk projít tříměsíčním léčením?
Petra
Fresh Boarder
Příspěvky: 18
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57699
Re: Můj (ne)přítel Před 4 rok, 3 měsíce  
Petra napsal:
Myslíte si, že člověku, který má takhle ty hodnoty nastavený, pomůže léčba ve formě docházení na skupiny závislých a brání antabusu a nebo by si měl každý takový člověk projít tříměsíčním léčením?

Toto je strasne individualni a asi nikdo nedokaze rict jak to opravdu je. Pokud je alkoholik jeste ve stavu kdy je schopen chodit do prace a postarat se o sebe tak je samozrejme lepsi zacit ambulantni lecbou protoze nepredstavuje takovy zasah do zivota. Az pokud se zjisti ze ambulantni lecba neprinasi vysledky tak pak resit lecebnu.

Klicova je motivace! Pokud se alkoholik leci "protoze MUSIM" - protoze se boji ze prijde diky chlastu o rodinu, o praci nebo o majetek ale ve skutecnosti by nejradeji dal pil kdyby to slo tak bude uspesnost lecby tak jako tak minimalni. Alkoholik musi CHTIT dostat zavislost pod kontrolu - pak to treba zvladne i bez lecby...
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57700
Re: Můj (ne)přítel Před 4 rok, 3 měsíce  
Peto, vim, ze to je pro tebe moc tezky. Zvlast kdyz ti tu nikdo moc nadeji nedava. Urcite by jsi slysela, videla napsany, ze to bude dobry. On to zvladne. Zvladne to preci kuli tobe.
Kdysi davali televizni hry a cely ten cyklus se jmenoval ( asi) " Tak se ptam" . Jedna povidka byla " Kuli me prestene". Treba to pujde nekde dohledat.
Jsi schopna spocitat kolik sanci jsi mu uz dala ?
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#57701
Re: Můj (ne)přítel Před 4 rok, 3 měsíce  
Achjo, tak to nevím, co by se muselo stát, aby chtěl on sám,nema vůli.Chapu, že neexistuje psané pravidlo pro každého alkoholika, co se týče léčení, jen sem chtěla vědět jestli je nějaká lepší cesta pro něho... Jestli to není pro vás moc osobní otázka, vy jste s tim skončil z vlastní vůle a bez pomoci prášků či terapií?
Petra
Fresh Boarder
Příspěvky: 18
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter