Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Stydím se!
#14590
Re: Stydím se! Před 10 rok, 8 měsíce  
Možná je už sama závislá na jeho alkoholu, omlouvá ho, neřeší nic, jen doufá, čeká zázrak, který se nestane.Jen bacha, aby sociálka nezasáhla, kvůli dětem, kde by pak skončily?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14706
Re: Stydím se! Před 10 rok, 8 měsíce  
Non alkohol

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29427
Re: Stydím se! Před 8 rok, 9 měsíce  
Maggorka napsal:
Děkuji. Se slzami v očích si uvědomuji, že není cesty zpět... Chodím do práce, starám se o domáctnost, nikam nechodím,... Po tom, co jsem našla tu dnešní slivovici, odešel pryč... Že prý do sauny Uvidíme, s jakou večer přijde. Ještě jednou díky.
proboha...to ti za to stojí clastat slivovici?víš jak udeš smrdét?ble nedotk bych se tě pohrabáčem,to si sebe už ani trochu nevážíš?
proboha

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29590
Re: Stydím se! Před 8 rok, 9 měsíce  
Ahoj Magorko, tak ako vyzerá tvoj život teraz. takmer po 2 rokoch? Ešte stále živoríš s tým
chorým človekom, alebo si dokázala nájsť tú silu a odvahu oslobodiť sa od neho? Schopnosť
alkoholika manipulovať so svojimi blízkymi je až neuveriteľná, stanú sa totálne závislími na
človeku, ktorý im robí zo života peklo a pritom ..normálne"je vziať nohy na plecia a utekať preč!
Ja sama som tiež roky čakala, dúfala, verila a trpela. Až keď som žiadosť o rozvod naozaj podala, až vtedy uveril, že to myslím vážne, muselo to skončiť v súdnej sieni, tam padlo rázne
ultimátum, nasledovalo liečenie a zatiaľ 7 mesačná abstinencia aj ked viem, že hrozba recidívy
tu stále je, náš rodinný život je teraz skvelý...
Medovka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#29591
Re: Stydím se! Před 8 rok, 9 měsíce  
Přeji vám to, stačí jen abstinovat a tolik věcí se změní k lepšímu, co?Tak ho pochval,dávej mu najevo radost z té změny, aby nezapomínal a držel se.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32509
Re: Stydím se! Před 8 rok, 1 měsíc  
Dobrý večer, pod původní přezdívkou se mi nelze přihlásit...
Je to šílené, když si své příspěvky pročítám zpětně, že jsem byla tak slepá… A jak to s námi dopadlo? Alkoholismus se spojil se závažnou závislostí na léky… Několikrát u nás zasahovala Policie ČR, městská policie a rychlá záchranná služba. Nyní jsme rozvedení a já si říkám: PROČ JSEM TO NEUDĚLALA DŘÍVE? Sílu k rozvodu mi dala až smrt mé maminky… On mi nijak nepomohl a začal pít ještě víc… Nevěřili byste, jak je nám teď úžasně!!! Nevěřili byste, jak je nám teď úžasně!!! Všem, kdo zvažují pro a proti, vykašlete se na to a začněte žít!!!
Díky všem za podporu…
Věra
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32510
Re: Stydím se! Před 8 rok, 1 měsíc  
Dobrý večer, písala som tu naposledy pred viac ako 7 mesiacmi, že manžel po návrate
z liečenia abstinuje a ,, náš život je skvelý"- neabstinoval, možno tak prvé 3-4 mesiace, potom
to bolo len tajné pitie osamote, keď si nedovolil vypiť ani pred najlepšími kamarátmi. Popíjanie
sa však u neho strieda so šialenými alkoholickými ťahmi, ktoré trvajú aj týždeň…vtedy mu je úplne jedno s kým pije, kde pije, len sa chodí dolievať a spí…potom zájde k svojej psychiatričke, nechá sa napichať injekciami, niekedy aj hospitalizovať…vráti sa a zase nejaký čas chodí do práce a tvári sa, že je všetko v poriadku /nechce sa o tom baviť/ Myslím že sa nevie a nechce
zmieriť s úplnou, trvalou abstinenciou a neustále sa pokuša o ,, mierne pitie", ktoré samozrejme
v jeho prípade nieje možné. Chcela som mu veriť, podporovala som ho, keď bol na prvom aj druhom liečení, ale dnes viem…že nikdy nemal v pláne abstinovať…že to bol iba spôsob ako
ma pri sebe udržať. Teraz je na treťom liečení, kam ho odviezli jeho rodičia po 13 dní trvajúcom ťahu v dezolátnom stave. Ja mu však už vôbec nedokážem a nechcem dôverovať. Môj manžel
pije…lebo chce piť… nechce prestať…lebo je slabý…pre silu svojho ega (a to je obrovské).

Teraz stojím pred dôležitým rozhodnutím ukončiť tento ,,chorý" vzťah. Nieje to vôbec jednoduché... hlavne vtedy, keď sa musíte vracať s veľmi dhej cesty a 22 rokov spoločne niečo
budujete. Treba na to veľa odvahy a odhodlania, ale ja verím, že to bude stáť zato.

Věrka, gratulujem ti k tvojmu novému slobodnému životu, len ten kto si život s alkoholikom
zažije na vlastnej koži vie aké ťažké je sa z toho vymotať. Ako to bolo po rozvode s bytom, odyšiel on dobrovolne, alebo si musela odýsť s deťmi ty ? Ako je na tom teraz on ?
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32520
Re: Stydím se! Před 8 rok, 1 měsíc  
Medovko, ač sama alkoholik, schvaluji ti tvé rozhodnutí vztah s manželem ukončit. Umím si představit ty tuny trápení, kterými jsi musela projít. Jen jsem chtěla oponovat tvému tvrzení - nikdy nechtěl přestat, byl to jen způsob, jak mě u sebe udržet..... Nemuselo to tak být. Myslím, že manžel opravdu ĆHTĚL přestat, ale nedokázal to. Člověk, který nechce přestat pít, neabsolvuje dvě léčení - můžu ti říct, že léčení je (tedy podle toho, kde byl) takový masakr a něco tak nepříjemného, že bez přesvědčení "tentokrát to už zvládnu", už nebudu pít, to snad téměř nikdo nedá a brzo uteče, podepíše reverz, najde si věrohodné důvody, proč v léčbě nezůstat. Sama mám za sebou někokolik léčení, kdy jsem strašně, strašně moc chtěla začít abstinovat, ale stejně mě to stáhlo zpátky. Sama vidíš, že úspěšnost léčeb se udává kolem 5 procent, neodsuzovala bych manžela stylem, že to od něj byla jen vypočítavost. Nezávislý člověk si neumí představit ten boj, který alkoholik snažící se o abstinenci musí svádět. Na jedné straně ví, že už nesmí, nemůže, nechce znovu zažívat absťáky, na druhé straně ta obrovská touha po tom blaženém pocitu... a každodenní boj, kdy stačí jediná vteřina, jediné sáhnutí do špatného regálu v obchodě a všechno snažení je v háji... Přeji tobě i tvému - brzy bývalému - muži, ať už je líp.
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32525
Re: Stydím se! Před 8 rok, 1 měsíc  
Reminiscence dakujem za tvoju reakciu, tvoje prispevky si vzdy rada precitam, taktiez Lemog,Ja,Liba,Vcelar,Petr atd. to maju v hlave spravne ,,poskladane"" Co by som dala zato, keby aj moj manzel dokazal uvazovat ako vy...
To ci chce alebo nechce prestat pit, to vie iba on, ale prve liecenie ukoncil o mesiac skor.V zosite, ktory si odtial doniesol
mal napisane: ,, Dostal som sa tu pod vonkajsim tlakom t.j. rodicia, manzelka, deti. Doteraz som sa s totalnou abstinenciou
nestotoznil,verim ze v mojom pripade existuje moznost kontro-
lovaneho pitia,tak ako to bolo predtym...
Odvtedy presli 3,4 roky,ale nemam pocit, ze by u neho nastala nejaka zmena v mysleni.Prave naopak je to stale horsie.
Medovka
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32528
Re: Stydím se! Před 8 rok, 1 měsíc  
Omlouvam se, nechci rusit tema, jen kratky vzkaz pro Reminiscence,

po tve navsteve a prispevku na vedlejsim webu jsem ti psal na email, nevim jestli ti to prislo, kdyz tak se ozvi na: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Pekny den vsem, abstinenci zdar


Lemog
Lemog
Gold Boarder
Příspěvky: 162
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter