Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: jak npřsvědčit k léčení
#7954
Re: jak npřsvědčit k léčení Před 12 rok, 2 měsíce  
Co s tím, Jano, nemůžeme nic dělat.Jak s Romanem, tak se zlýma hlupákama, bohužel.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7955
Re: jak npřsvědčit k léčení Před 12 rok, 2 měsíce  
Já to brala jako ironii někoho kdo vůbec netuší...
Ale co psala Jana je na zamyšlení.....
Jani,snad to tak není.....a nebude.
Bludička

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7956
Re: jak npřsvědčit k léčení Před 12 rok, 2 měsíce  
RomanRoman psal že je bezdomovec, tak bych neházela flintu do žita. Přece jen přístup k netu nemá ještě každý a když je na ulici. Taky mě zaujal jeho příběh.
Kateřina
Senior Boarder
Příspěvky: 66
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#7958
Re: jak npřsvědčit k léčení Před 12 rok, 2 měsíce  
Bezdomovci mají internet v azylovém domě.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15445
Re: jak přesvědčit k léčení Před 10 rok, 7 měsíce  
Ahoj asi jako každý na tomto vláknu mám tu strašnou zkušenost s alkoholikem. Jená se o naši mámu. Nemá cenun rozepisovat co jak proč atd. Má tu někdo konstruktivní ověřenou možnost jak dostat člověka do léčebny prtoti jeho vůli? "samozřejmě že přeci nemá problém jako každá alkoholik, pije jako ostatní", práci nemá atd....

Vyzkoušel někdo něco, ví jak na to? Díky
já z Hradce Králové

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15474
Re: jak npřsvědčit k léčení Před 10 rok, 6 měsíce  
Tak, jestli máš zájem, přečti si mé příspěvky o mém bráchovi, alkoholikovi. Rodina je vpodstatě bezbranná vůči alkoholikovi, tvá matka by musela dobrovolně souhlasit s léčbou.Nucená léčba, t.j. ta, kterou nařídí soud, je možné pouze po té, co alkoholik spáchá nějaký trestný čin, pokud je nebezpečný sobě(chce se zabít) nebo svému okolí.Potom můžete alkoholičku zbavit svéprávnosti, resp. omezit její způsobilost k určitým právním úkonům,např, starost o finance( pokud se neúměrně zadlužuje). To je ale dle mého spíš vhodné opravdu v případě demence, protože ten člověk je pak jakoby úplně odstaven od společnosti. Musí mít opatrovníka, nemusí to být rodina, ale třeba město, tím ji ale odsoudíte třeba k bezdomovectví.Anebo ji pak stejně máte na krku s jejími opileckými eskapádami.
No, můj bratr byl několikrát na detoxu a to nedobrovolně, resp. v ohrožení života, stejně pak léčbu odmítl, v současnosti odmítá také a dokonce o tom odmítá i jen komunikovat. Tady je možné jedině se pokusit emocionálně odstřihnout. Pokud s ní žijete, odstřihnout se i bydlením a nechat být. Zní to krutě, ale potom, co jsme viděla a zažila, a pokud z druhé strany není zájem a odezva, nezbývá než nechat alkoholika jít cestou, kterou si zvolil.
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter