Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...17181920212223...31
Dolů
Téma: Detox
*
#61279
Re: Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
Elis, co si vezmeš s sebou je úplně fuk. V každém špitále ti dají cosi na sebe a gumové papuče.
Co si vzít hlavně?
Knížky, muziku, filmy na mobilu (je-li to možné). Ty nechceš celý den myslet na to, kde jsi a proč, můžeš to v jistém smyslu pojmout i jako dovolenou, kdy se poprvé za život nemusíš o nic starat.
Patrně dostaneš nějaké léky na utlumení, takže budeš víc spát. Tak spi, prospat absťák je sen každého.

Ve volnu přemýšlej, kam dál, co změníš, jaké návyky odstranit. Není možné se vrátit a začít stejně.
Někteří Tě zrazují od ambulantní léčby- těžko říct. Ústavní léčba tě odstřihne, ale jednou se vrátit musíš. Ambulantní léčba Tě hodí rovnou do původních podmínek s tím, že se počítá, že budeš mít vůli je změnit. Jednou týdně terapie... Někomu stačí, někomu ne. Ale to vyzkoumáš sama.
Každopádně přeju pevnou vůli, odhodlání a asertivitu, až budeš alkoholu říkat: Ne!
Edna
Platinum Boarder
Příspěvky: 426
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61282
Re: Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
Edno, děkuji. Beru zásobu knížek a jestli mi nechají telefon, tak bych měla byt v kontaktu i s vámi a hlavně spoustou muziky. Moc času už není, jdu ještě dneska do práce jenom za ženskýma na cigárko a rovnou na PCR test co chtějí mít při příjmu. Zítra ještě koupím akorát nějakou drogérii a pobalím. Říkám si, je to jen týden až dva, po telefonu tam byly sestry hrozně sympaticky a příjemný a vzhledem k tomu, jak moc špatná je teď covid situace v práci to asi pro mě opravdu bude dovolená, ale nejvíc myslet asi budu na to, jak to tam holky zvládají.

Vyděsilo mě i to, že ten detox je nekuřácký, já už moc nekourim, ale žvýkám čistý nikotin sáčky pod ret. Což je logicky, že bude taky zakázaný. Tak to mě trochu rozhodilo, ale zase když už budu mít detox, tak se vším všudy proč ne. K nikotinu se pak vrátit můžu, když budu chtít, no a když ne, tak plus navíc

Ještě mě ale dnes při pročítání fóra rozhodila konverzace ve který se psalo, že mi seberou řidičák po detoxu, ale já musím jezdit na tu ambulantní léčbu, do práce, do druhy práce, která je 100km odsud. Pracovně pravidelně jezdím na otocku do ČB.
Eliška
Expert Boarder
Příspěvky: 86
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61284
Re: Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
Seberou ti řidičák? Po detoxu? Tak to tedy nevím. To jako alkoholik nesmí mít řidičák? Snad pokud není zbaven svéprávnosti, tak je brán jako člověk co ovládá svou závislost a když je pod vlivem tak snad neřídí?
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 20/03/2021 13:46 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#61289
Re: Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
Vyděsilo mě i to, že ten detox je nekuřácký

Ja som chodil na detox na psychiatriu. Jediné oddelenie v nemocnici, kde sa môže legálne fajčiť. Vedia, že bez to by nás nezvládli
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61290
Re: Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
Případně hulit do krbu na wc do světlíku nebo do okénka. V nemocnici se to myslím tak dělá, i sestry a personál, chodí hulit do koupelny nebo na WC.
Jsem tedy nekuřák, nedělalo mi to dobře. Výhledově je dobré přejít na ty nízkohořící cigarety, prý jsou zdravější a člověk neztrácí chuť cigarety.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 20/03/2021 15:37 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#61291
Re: Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
krtko napsal:
Vyděsilo mě i to, že ten detox je nekuřácký

Ja som chodil na detox na psychiatriu. Jediné oddelenie v nemocnici, kde sa môže legálne fajčiť. Vedia, že bez to by nás nezvládli


Já to s tím právě měla tak nějak spojeny. Mamka se v léčebně naopak kouřit naučila ???? ale tenhle detox je nekuřácký nově
Eliška
Expert Boarder
Příspěvky: 86
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61292
Re: Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
Sakra ne každý bývalý piják, je dobrý rádce nebo snad terapeut. Ale mám dojem, že tu jsou fakt dobrý příspěvky od daleko lepších rádců než jsem já.
Napadlo mne, že je dobré si v případě ataky (já ji měl vždy po týdnu od začátku abstinence 7.,10.,14.,21.,28.,30.,pak 2x ataky náhle nečekaně mezi 30.-60. a 61-90 bez jediné ataky i bez podnětu) rychle běžet zakoupit litr kvalitního pomerančového džusu a vypít jej na ex mi pomáhá zahnat ataku. Jde většinou o chybu dopustit si dehydrataci a snížení cukru v krvi(teda pokud nemáte problém s cukrovkou).

Mimochodem asi konkrétní rady nebudu dávat, je asi dobré si dobře počíst tady na webu a případně ony texty od adiktologů jako Nešpor (pro mně třeba teď zásadní vyhýbat se podnětům, místo toho než jakoby překonávat podněty vůlí a lézt do prostředí a vystavovat se spouštěčům a hazardovat. Není to o vůli, je to o vyhýbání se podnětům. A přidat si k radám adiktologů svoje vlastní nápady a vlastní zkušenosti jak nepít.
Nějak to dopadne, snaha bývá ale nakonec snad korunována úspěchem.
Případný úspěch nezapíjet alkoholem
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 20/03/2021 17:55 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#61293
Re: Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
Jánty napsal:
Prý se dá hulit i v letadle do mísy jak sdělik Kukukubera, ale ono v letadle tam není voda, takže to jde.Co takhle si pořídit takovou tu dlouhou špičku a vystrčit to celé cigáro úplně z okna aby nesmrdělo a foukat to taky z okna. To by možná šlo. Kde není žalobce není soudce a pokud to na pokoji nebude cítit, sestra nemůže být všude...

Já ale nemám problém nekourit
Eliška
Expert Boarder
Příspěvky: 86
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61294
Re: Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
Boli roky, keď som vôbec nefajčil. Len keď som bol na psychiatrii. To vzniklo tak. Keď som tam bol prvý krát, asi tak pred sto rokmi, keď sa ešte piesok lial a voda sypala, tak ma chlapi nechceli pustiť sadnúť na terasu/bola maličká/, lebo že to je len pre nich fajčiarov. Tak som si vtedy kúpil cigarety. A odvtedy sa to pre mňa stalo tradíciou. Nikde inde som nefajčil, len tam. Nejako to patrilo k tomu bohémskemu životu na psychiatrii.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61295
Re: Detox Před 3 rok, 1 měsíc  
A Krtko, v súčasnosti teda fajčíš či nie?
Edna
Platinum Boarder
Příspěvky: 426
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...17181920212223...31
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter