Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...11121314151617...21
Dolů
Téma: detox Bohnice
#19378
Re: detox Bohnice Před 9 rok, 10 měsíce  
misullka napsal:
A u te psycholozky jsem byla s nim takze to mi netvrdil on ale ona. I psychiatricka. Ze na tom neni tak zle. Ze jsou na tom mnohem hur. Co je pravda ! On se bez alkoholu obesel spousta lidi se bez nej neobejde pomalu ani den. Coz mi teda prijde horsi stav zavislosti mej te se
Obdivujem Ťa, Miška!
Určite je len čiastočne závislý a určite sa len čiastočne vylieči.
Ty budeš len trošku tehotná a lekár len trošku polieči.
Závislosť je na plný úväzok - doživotne!

A ja Ti tak trošku prajem: - pochopiť a uveriť.
Keď pijem, tak prehĺtam tiež na plný úväzok, či ?(len tak trochu ?)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19379
Re: detox Bohnice Před 9 rok, 10 měsíce  
V léčebně jsem nikdy nebyla, tak si netroufám nic hodnotit.
O alkoholismu jsem přečetla plno věcí a píší, že jsou skutečně různé stupně závislosti. Někdo jako např. já jsem prodělala detox svépomocí, psala jsem tady o tom. Měla jsem blbé stavy, ale jen chvíli. Sice jen pouhý měsíc vůbec nepiji a je mi skvěle.

Možná je to tak, že ten pán zvládá abstinenci dobře a je tak závislý na své rodině a ona na něm, že mu povolili návštěvu, aby viděl, že Miška při něm stojí a má cenu do toho šlápnout.

Co Líbo, můžeš připustit, že každý to má jinak? Třeba ten pán v léčebně uvidí, kam by vedly jeho kroky, když nepřestane pít?

Každopádně Mišce a její rodině přeji, aby se jim to povedlo. Můj manžel na léčbu nikdy nepřistoupil a raději dobrovolně opustil tento svět.
Život píše různé příběhy, nikdy nic není jen černé nebo bílé.
Petra

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19380
Re: detox Bohnice Před 9 rok, 10 měsíce  
Jenže režim ve všech léčebnách je stejný, tak brzkou návštěvu nechápu, a víc věcí také.A naše nemoc je stejná také, u všech.Míša je mladá.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19381
Re: detox Bohnice Před 9 rok, 10 měsíce  
Já bych podpořila Petřin pohled.

Mišulko, oni Vám jen chtějí říct, že pokud je alkoholik, bude muset abstinovat celý zbytek života a riziko recidivy je obrovské, a to plně platí i v případě, že na tom ještě není až tak zle. Takže s optimismem to nepřehánět.

A naopak, Mišulka jen říká, že není až tak v pokročilém stádiu. Nevím, jestli z toho usoudila, že z toho důvodu pro něj bude abstinence snazší nebo že třeba i bude moct pít normálně, možná ano, možná ne. Možná má jen radost z toho, že si to připustil včas, a že má na čem stavět. Četla jsem tu několikrát věty typu: "V tvém věku před deseti lety jsem na tom byl jako ty, a co bych za to dal, kdybych už tenkrát začal něco dělat, a ne až teď, se všemi problémy, co se zatím nakupily".

Každý člověk je jiný, a tak je i každý alkoholik jiný. Někdo je lítostivý, jiný agresivní, někdo si drží hladinku, jiný pije kvartálně. Průběh a projevy nemocí nejsou u různých lidí v různých situacích stejné, a to ani u zmiňované rakoviny, angíny či sračky.
AlaS

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19382
Re: detox Bohnice Před 9 rok, 10 měsíce  
Dekujo Petro za podporu. Presne jak pises tak to je... Diky a mrzi me jak to dopadlo s tvym manzelem !
misullka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19383
Re: detox Bohnice Před 9 rok, 10 měsíce  
Libo nechapes ale je to tak ! Na otevrem detoxu maji povoleny navstevy a nebyla jsem tam jedina. Navsteva
misullka20

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19384
Re: detox Bohnice Před 9 rok, 10 měsíce  
AlaS diky. Opet tak to vse bylo mysleno. To s tema nemocema. Nemoc je stejna ale kazdy clovek ji snasi jinak a za tim si proste stojim a stat budu ! Diky
misullka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19385
Re: detox Bohnice Před 9 rok, 10 měsíce  
Navic se nebojte rozhodne ruzovy bryle nemam. Vim ze tu bude tezke. On navic nepil jen tak ze ma chut .. To se drzel.. Ale kdyz toho mel moc, problemy, psychika.. Tak si cvakal. Ale ze by se rano v normalni den probudil a planoval ze bude pit to ne.A doufam ze bude abstinovat cely zivot !!!
misullka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19386
Re: detox Bohnice Před 9 rok, 10 měsíce  
Já vidím problém v tom,že se oba dva ujišťují jen o tom,že to nebylo tak zlé a vůbec špatné.Podporují se v tom navzájem.On sám si tím nebude schopen přiznat vůbec nic.Proč?Protože srovnávají oba a utvrzují se navzájem,že jiní to mají jinak.Jiní jsou na tom hůř.I já v tomto stadiu-fázi č.1 nastoupila svoji první léčbu.Vím,že to bylo pro mne na hov...Srovnávala jsem tak sama,snažila se odlišit od jiných.Já přece tolik nepila-já byla docela jiná,lepší alkoholička!Pochopitelně jsem si tam nepřiznala vůbec nic-a to mne v tom nikdo nepodporoval.Výsledek?Za půl roku po léčbě jsem do toho vlítla zas.Těch pobytů po detoxech střídanými s léčbou bylo dost.Celkový výsledek pro mne?Propila jsem za tu dobu všemi fázemi alkoholismu-i když jsem nechtěla pít,pila jsem,protože už jsem byla závislá-toto přiznat,a přijmout vnitřně fakt,že jsem se stala alkoholička mne málem stálo život.Proč?Protože mi v tom bránila má nemoc,můj nepřiznaný alkoholismus a má nadměrná pýcha.Navíc mne udivuje,že se zajímá o všem manželka,ona chce info-on ne.Kde je spoluzávislost nemůže být zodpovědnost každého sám za sebe,což je jeden z dlalších předpokladů úspěšné léčby.Ona to neumožní jemu protože si to nepřiznává taky.Vůbec neví,že trpí znaky spoluzávislosti.Otázkou pro mne je zbytečné mrhání energie a vůbec snahy pomoci tam,kde jsou oba slepí.To je poslední můj příspěvek má zkušenost k této diskusi,kterou Mišulka otevřela.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19387
Re: detox Bohnice Před 9 rok, 10 měsíce  
Ale tak to vubec neni. Rozhodne zavislost nezlehcujeme !!!!! On moc dobre vi ze sam to nezvladnul . Ja uz proste nevim jak to rict ! Bereme to dost vazne. Uz jen prpr ze je nemocny, a ze ma nahnutou psychiku. Proto musi i zmenit praci pac tak by to bylo zase naprd a duvodu proc pit vice. Tak uz nas radsi nereste. Pac to nema cenu !!! A ze ty jsi to mela tak a a nekdo tak a tak nic opravdu nic pro me neznamena. Kazdy clovek je jiny a tak to beru .
misullka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...11121314151617...21
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter