Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...103104105106107108109...111
Dolů
Téma: Tak jsem opět začal
#18971
Re: Tak jsem opět začal Před 9 rok, 11 měsíce  
Je to neuvěřitelná nemoc! Zřejmě (i podle mých vlastních zkušeností) zde neplatí PUD SEBEZÁCHOVI, který by měl ovšem platit za každé situace! Pro mě osobně (alkoholika) prostě nepochopitelné
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18972
Re: Tak jsem opět začal Před 9 rok, 11 měsíce  
Až tak moc jsme toužili po účinku,který nám dával,že jsme docela oslepli.Pud sebezáchovy byl v úniku,nikoliv v akci.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18973
Re: Tak jsem opět začal Před 9 rok, 11 měsíce  
Jak to myslíš v úniku a ne v akci?
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18974
Re: Tak jsem opět začal Před 9 rok, 11 měsíce  
Utíkali jsme před realitou,před životem a sami před sebou.Do vlastní záhuby.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18975
Re: Tak jsem opět začal Před 9 rok, 11 měsíce  
Mně alkohol chutnal, a hodně.Vůbec jsem netušila, co alkoholismus je.A u nás je pořád to přiznání si, že jsem alkoholička, projev slabosti, ostuda, blbost....bohužel.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18976
Re: Tak jsem opět začal Před 9 rok, 11 měsíce  
To já si to přiznám, vím že jsem alkoholik, kterej sice nemusí pít, ovšem když se napiju jde vše stranou a je mi všechno jedno (povinnosti, rodina, o vztahy jsem přišel....atd) a stejně mi to nezabrání, abych se třeba když přijde výplata šel opít.Ikdyž vím, že pak jedu třeba 5 dní v kuse a dělám si problémy..Jen přiznání nestačí
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18977
Re: Tak jsem opět začal Před 9 rok, 11 měsíce  
Ahoj, s tou blbostí a ostudou máš pravdu. Když bych přijala, že alkoholismus je nemoc, proč bych se měla stydět? Ten kdo se prokouřil k rakovině se určitě nestydí, kdo si svým životním stylem přivodil infarkt, také ne. Vím, že bych měla být spíš hrdá, že to zvládám a abstinuji, jen mi to ještě moc nejde.
barenka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18978
Re: Tak jsem opět začal Před 9 rok, 11 měsíce  
Po letech marného boje s alkoholem nastal u mě obrat, ten moment byl, kdy jsem si upřímně přiznala svůj alkoholismus, jako nemoc celoživotní, s tím související alkoholické myšlení. Přestala jsem bojovat, učím se s tím žít, je mi dobře, lehčeji. Občas den blbec přijde, ale to je život, jiní mají taky problémy a neřeší to ožíráním se. Dopřávám si trpělivost a snažím se být na sebe hodná. Jednotný recept neexistuje. Bohužel.
marti
Expert Boarder
Příspěvky: 141
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18979
Re: Tak jsem opět začal Před 9 rok, 11 měsíce  
Každý, kdo ví, co alkoholismus je, ví, jak je těžké toto přiznání, a rozhodnutí přestat pít.Ale většina obyvatel neví nic, pošklebuje se, odsuzuje...to člověk potřebuje také kus síly s tímto se vyrovnat.Mně pomohlo si říct, že jsou to hlupáci, a ti mně přeci nemůžou urazit, ponížit, a určitě mně nikdy nepomohli, nepomůžou, mám je na háku.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#18980
Re: Tak jsem opět začal Před 9 rok, 11 měsíce  
Osobně jsem se nesetkala z venčí s nějakou agresivitou nebo hloupou narážkou na mě, jako na abstinujícího alkoholika, častěji na mě hledí zkoumavě, nevěří, neví...Prý na to nevypadám, cha cha, to mě vždy pobaví! Jak bych jako měla vypadat? I kdybych narazila na nějakého blba, co by mi chtěl v mést můj alkoholismus, využít apod. lehce bych si se šmejdem poradila. Ale většina jsou normální lidé, co mají sami své problémy a starosti, ono to v podstatě nikoho nezajímá. Musíme si přestat myslet, že mi alkoholici jsme středem vesmíru:)
marti
Expert Boarder
Příspěvky: 141
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...103104105106107108109...111
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter