Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoholem
#564
Re: Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoholem Před 14 rok, 1 měsíc  
Ahoj Irenko vítáme tě a klobouk smekám od října abstinuješ to je super,to co jsi prožívala,ty nejtěžší situace měj před očima když budeš mít bažení,aspon mě to pomahá.Sice jsem nebyla na tom až tak,ale už jsem se k tomu blížila,taky už jsem si začala shovávat flašky.Ted 1.3.to byl rok co jsem přišla z léčebny bažení jsem měla z kraje,ale mám ted tolik aktivit,že už se mi chutě nevrací,naopak přistihla jsem se,že když si dá manžel pivo,tak mi to smrdí,ale nechci dělat chytrou tak jsem radši zticha.Stala se mi taky dnes už komická příhoda,to když došli zásoby a protože bydlíme na horách,šla jsem ve vánici nalitá ve 3 ráno 3km na benzínku si něco koupit než jsem se dostala domů manžel vstával do práce a překvapil mě, vzpomínám na ty výmluvy co se mě vypadávaly.Dnes neuvěřitelný.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#565
Re: Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoholem Před 14 rok, 1 měsíc  
Teda promiň, Hanko, ale ještě jsem neslyšela žádného terpeuta, který by učil alkoholika příležitostnému pití. Každý Ti řekne, že jediná šance, jak se vyléčit je doživotní abstinence. Tady mi to nějak nehraje, můžeš mi to vysvětlit ????
JÁJA

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#567
Re: Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoholem Před 14 rok, 1 měsíc  
Jájo, dala jsem si cíle, které chci za půlroční docházení do Laxusu dosáhnout, tohle bylo mezi nima, takže jsme se dohodly, že do konce března budu abstinovat a pak si domluvíme nějaká pravidla, abych to zkusila, jestli to půjde nebo ne. Já jsem se tak rozhodla a chci to zkusit. Jsou dvě varianty. Buď to půjde nebo ne.
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#569
Re: Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoholem Před 14 rok, 1 měsíc  
Takže, jestli jsem to dobře pochopila, člověk závislý na alkoholu se může naučit pít jenom príležitostně ?Já Ti to přeju, ale zajímalo by mě, co na to říká odborník /lékař, psychiatr atd. /. Jeětě jsem to neslyšela. A můžu vědět, jak si představuješ příležitostné pití ?
JÁJA

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#572
Re: Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoholem Před 14 rok, 1 měsíc  
Jájo, já docházím k psychoterapeutce, která se zabývá drogovými závislostmi. Příležitostné pití jsem si o své vlastní vůli vyzkoušela v prosinci, kdy jsem na cca 4 návštěvách vypila max. 4 dcl bílého vína a dost. Nedělalo mě to žádný problém. Dál nic víc a šlo to. Vrátila jsem se zpátky k abstinenci, protože si potřebuju urovnat spoustu věcí v hlavě a chci se pomalu vrátit do normálního běhu života.
Já jsem spoustu věcí taky neslyšela, tohle podnikám pod dohledem a po dohodě s odborným lékařem, vím o názorech, že kdo byl jednou závislý na alkoholu už nemá cestu zpátky pouze abstinenci.
Pro lepší pochopení to ber tak, že všude se musí vyskytnout nějaká černá ovce, tak v tomhle případě jsem to já.
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#574
Re: Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoholem Před 14 rok, 1 měsíc  
To znamená, že i drogy se dají naučit brát jenom příležitostně ? Závislost jako závislost, ne ???Krom toho, kdo vypije denně flašku vody, a někdo jenom půl, není ten první dvakrát více závislý než ten druhý. Závislí jsou OBA ! A abstinovat musí oba.
JÁJA

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#577
Re: Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoholem Před 14 rok, 1 měsíc  
Hani a takhle to právě znovu začíná.dáš si 0,4 pak nic zjistíš že v pohodě za měsíc to zkusíš znovu zas dobrý ale pak se to po čase vrátí tam kde to bylo na začátku někdy je to horší.Je to plýživé ale o to zákeřnější.
ivlik

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#597
Re: Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoholem Před 14 rok, 1 měsíc  
Ahoj Haničko, chtěla bych Ti za všechny poděkovat, že sem chodíš a svěřuješ o svých krocích, který děláš pro sebe v touze změnit problémy, který Ti před časem nastaly a ještě k tomu povzbuzuješ další, aby vykročili taky.

K tomu kontrolovatelnýmu pití jsem Ti svůj názor napsala a neměním ho. Psala jsem, že Tvůj mom. názor na tuto věc neřeším, protože, když mě můj syn sdělil, že přestává kouřit marihuanu po dobu určitou, kdy si chce dát věci do pořádku a uskutečnit některé cíle, ale že se jí nevzdává na trvalo, mě úplně pro danou chvíli stačilo a byla jsem dokonce šťastná.
Ty jsi pod dohledem odborníků a je důležitý, že o Tvých úmyslech vědí, protože, jak píše Ivlika, že druhá štace je mnohem zákeřnější a fakt bych Ti ji nepřála.

Asi není v naší kompetenci odhadovat nebo konstatovat v ktéré fázy pro závislos nebo v samotné závislosti se nacházíš.
Psychiatr Jellinek, který se významně přičinil o vymezení alkoholismu jako nemoci sepsal čtyři fáze, který k tomu vedou a který už závislost jsou.Jen u první druhý fáze však připouští ,že přes všechny obtíže je ale stále možné, aby si adept s alkoholem poradil sám a to kontrolovatelným pitím a vyřešení problémů, které ho vedli k abúzu.A to pro, že kontrola není úplně zničená.

Perlička jsi ahoj
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#598
Re: Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoholem Před 14 rok, 1 měsíc  
Ahoj Květo, moji závislost a můj přístup k alkoholu znají nejlépe obě odborné pracovnice, ke kterým pravidelně chodím. U obou mluvím naprosto stejně, jejich názory jsou více méně stejné, nezávisle na sobě. Byla jsem pochválená za to, že jsem se přihlásila o pomoc včas, že si svůj problém velice dobře uvědomuji a přistupuji k tomu zodpovědně. Cizí názory respektuji, ale hodnocení mého stavu bych nechala na jiných. Nejsem kaskadér, mám se ráda. Problém s alkoholem bylo moje hodně špatné životní šlápnutí. Stanovila jsem si cíl a jsem ochotná udělat maximum pro jeho splnění. Nejsou to silácké řečičky ani žádná frajeřinka. Nečekám pro svoje rozhodnutí podporu nebo nějaké nadšení, upřímně je mě to jedno, protože to mojí snahu nijak neovlivní. Dodržování řádů a pravidel mě dělalo vždycky problémy, uznávám svoje zákonitosti.
hana
Gold Boarder
Příspěvky: 193
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
ICQ#: 261093865 Pohlaví: Žena Narozeniny: 06/17
Poslední úprava: 03/03/2010 20:29 Provedl: hana.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#599
Re: Ideální přístup Hany k jejímu problému s alkoholem Před 14 rok, 1 měsíc  
Hani, faj, vážím si Tvého rozhodnutí a názoru, plně ho respektuju a fandím Ti
Květa
Platinum Boarder
Příspěvky: 344
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 08/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter