Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...56
Dolů
Téma: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95
#20187
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 9 rok, 9 měsíce  
Ahoj, panicke staly jsou šílené, zrovna tím prochazim, vyjít ven se psem je pro mne úspěch. Léky nechci, tak jsem spadla do alkoholu. Jardo, klobouk dolu, zes těm atakum čelil tak dlouho a opatruj se
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20203
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 9 rok, 9 měsíce  
Ahoj Dano,
je velmi smutna a oskliva - ta panicka porucha. Drzim palce at se to dobre vyvyji a odstupuje. Asi nejvice mi pomohlo zjistit co mi je a nasledne si precist tuto knihu:
www.lundbeck.com/upload/cz/files/pdf/Brozury/Panicka_porucha.pdf

ta kniha je veliky pomocnik. Protoze se ataka tolik nerozjede, kdyz uz clovek vi jak na to a rici si, nic se nedeje.

Jako pricinu krom stresu u sebe vidim krcni pater, protoze jsem ataku dostal vetsinou v praci u kompu. Drive jsem sedel az 18 hod u pocitace. Dnes jen v praci. Snazim se sedet rovne a jsem objednan uz na pondeli na rehabilitace krcni patere. Ale kazdy ma ty priciny nekde jinde. Jen nam telo chce rict, ze takhle ne...

Co se tyce alkoholu, tak jsem presel na nealko. I kdyz ho pit muzu, tak vim, ze sem si sve za tech 20 let uz vypil a ted je cas odpocivat. Takze uz 3,5 mesice nepiju...

Predminuly tyden jsem zaklonil hlavu a dostal jsem takovou ataku, ze jsem na tom byl spatne asi 8 hodin. Musel jsem odridit asi 150km, takze jsem si to fakt uzil. Pri praci na zidli se mi okolo obeda trochu rozmaza videni. A pri urcity pohybech hlavy citim nabeh na ataku, tak se nadechnu zmenim pohyb a ono to prejde. Piskani v usich pretrvava uz asi ty 4 mesice od zacatku...
Jak se to projevuje u tebe?
J.
Jaromir
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20221
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 9 rok, 9 měsíce  
Ahoj Jaromire,

predem Ti moc dekuji za odpoved a tip na literaturu, stahnu si jeste dnes.

Nevim, jestli se Ti chce cist sahodlouhy prispevek o prubehu me nemoci, zkusim strucne.

ve 22 u me diagnostikovali smisenou uzkostne depresivni poruchu. Zacala depresemi - alkohol jsem tehda pila tak 1x tydne 3 dvojky, kourit jsem zacinala. Nasla jsem si psychiatra v jinem meste, na doporuceni, ze nepraskuje. Nicmene zpetne - verila jsem mu, 10 let jsem denne brala krome AD Xanax 0,5. pak jsem presla k jinemu lekari a odvykacka od Xanaxu byla tak hrozna, ze mi hrozil detox pro zivotohrozujici odvykaci stavy. Za dva roky jsem to zvladla a presla do opacneho extremu - nechtela uz leky videt. Panika se rozjela strasne, ted asi 4 mesice beru AD - moje ataky byly takove, ze zacly nemoznosti vlezt do metra, mluvit pred lidmi, byt na poradach. rozjely se do nemoznosti vlezt do MHD, jit na vylet, jet vytahem, jit mezi lidi blabla - no, prisla jsem o praci, je to mesic.

No a nekdy v davne minulosti jsem prisla na to, ze dat si alkohol neni jen zalezitost sobotniho setkani s prateli, ale "vyborny" lek na uzkosti. A taky "vyborny" lek na problemy. a "vyborny" spolecnik na oslavy.

Denne piju cca 6 let. posledni tri roky tak, ze mne znamy upozornuji na to, ze je to uz nejak moc - flaska vina denne, jednou do tydne tak litr, sklenicka i po obede. V tehotenstvi jsem prestala (ale byl top denni boj), ale o mimco prisla - potrat byl pred dvema mesici.

Muj zivot je tristni - kvuli panikam se pohybuju doma, se psem "curaci" okruh a blizka kavarna se znamymi. Vymlouvam se, kdyz mam jit na vylet nebo koncert, do kina, nakoupit nebo parbu nekam jinam. Praci si ted neumim predstavit, ale hledam. 18.8. bych mela nastoupit na denni stacionar, ale pokud najdu praci, je volba jasna:(

JJ, castecna souvislost s krcni pateri u mne je. V dobe, kdy jsem mela rehabilitace, bylo lip (zvlaste co se tyce zavrati a nestability). Myslim, ze pomaha i joga nebo powerjoga - ale ja ted proste mezi lidi nemuzu, driv jsem cvicivala, ted zkousim denne tak 15 minut doma. podle Tvycvh priznaku by to mohlo pomoci - ja to mam jinak - poceni, nemuzu se nadechnout, tres, mam pocit, ze nemam oporu - neprejdu pak ulici, mam strach z vysek (tim myslim 5. pricku na zebriku pri sberu tresni, haha).

Mam ted za ukol nacvicit hluboky dech, tak budu zkouset.

Co se tyce alkoholu, dala jsem si predsevzeti max 3 dvojky denne a pres den nic. tedy neopit se. Ale je mi jasne, ze takhle to nepujde.... Moc Ti drzim palce a vazne klobouk dolu, ze to zvladas bez piti. Nani pravda, ze abstinenti nemaji panicke ataky. Ale rozhodne s kocovinou je panika horsi a navic si sebe vazis jeste min.

Jdu stahnout tu prirucku:) a na tu rehabku urcite zajdi plus bych vatzne zkusila jogu nebo powerjogu, jestli to das.

D.
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20225
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 9 rok, 9 měsíce  
Ahoj,
leky jsem nemel niky moc rad. A co se mnou ted delal ten neurol mi stacilo. Po vysazeni se mi stav zhorsil asi na 4 dny na max. 4 dny v kuse pocit uzkosti, sevrene bricho atd.
Ale s alkoholem jsem si udelal jasno hned na zacatku. Jak se doctes v te knizce. Kde je kapitola priciny: nedostatek serotinu - zpusobuje tu spadnou naladu - deprese. Zneuzivani alkohlo, stres je pricina panicky poruch.
Muj posledni dychanek 25.3. vypadal asi takhle: 7x kozel 11, lahev vina, 2x becher, 2x Jagermister. Pil jsem dost tecka.
Ani ja jsem si moc nikdy nedokazal predstavit nepit. Vzdy jsem chtel, ale vzdycky mi do toho ten tyden neco vlezlo a sel jsem do hospody. Kamard taky hodne pije a rikal mi, ze si to nedovede predstavit. Jenze me to ted nechybi. Myslenka na to, ze kdyz pit nebudu, tak se vyrovna chemie v hlave atd atd a celkove mi to pomuze je pro me stezejni. A ani nevim jak se to stalo, ale myslenka na to, ze bych byl opily mi ted spis vadi. Dal jsem si od brezna asi 3x tak dve pivka a staci. Pak prejdu na birel. Ale pit rovnou nealko je samozrejme lepsi. Jak rikam ja jsem si svuj rybnik uz vypil. Pil jsem tak cca 1500 piv rocne :-D
ted mam o 10 kilo min
Tak nepij vubec a nekomu z kamaradu se sver. Urcite ti taky pomuzou. Mluvit o tom atd a chodit mezi lidi. Byt doma sam je asi jen tezsi.

J.
Jaromir
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 17/07/2014 15:00 Provedl: Jerry79.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20227
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 9 rok, 9 měsíce  
Ha, Tvuj dychanek by mne asi zabil:)

Jsem klasicka alkoholicka popijejici sedmicku doma.

"Jdi mezi lidi." - vis, prave mezi lidmi mam ty paniky. Mam jet pristi tyden na vodu, mam z toho uplne hruzu - je to nebezpecne i pro dalsi piti - pres den mi bude zle, napiju se tedy uz pres den, vecer budou chlastat vsichni, prekrocim tu sedmicku.....

Problem s alkoholem mi docvakl az tak pred mesicem. Chodim k psychiatrovi, shanela jsem ambulantni, ale vsude cekacky 2 mesice, u Apolinare mi 2x rekli, ze pokud mam opsychiatra,mam to resit s nim a je jim jedno, ze on sam mne na ne odkazal s tim, ze na zavislosti nema prislusnou atestaci.

Mam dohodnuty stacionar, ale pokud najdu praci, padne.

AA se mi zatim zkouset nechce, ale pokud se s pitim jeste rozjedu do opijeni, nebude zbyti.

S tim Neurolem jsi udelal dobre, benzakum je treba se vyhybat, jak jen to jde. Doktorka mi cpe i neco na spani, zatim jsem na to nesahla.

Co mi pomaha je, kdyz jsem u nasich - maji barak se zahradou, tak pleju a sekam, valim se u bazenu a pomaham segre, ktera za mesic rodi..

Vis, u me je uspech i nakoupit nebo vydrzet v knihovne vic nez 15 minut. Mam to ted vazne rozjete hodne.

D.
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20237
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 9 rok, 9 měsíce  
Ja jsem byl u teto doktorky. Cekaci doba byla asi 3 tydny az mesic. dela oboji(alkohol i paniku), byla prijemna a pomohla. Ale s tim alkoholem musis svihout. a to co nejdrive to vime oba
Ja nevim proc, ale na to, ze jsem chlastal v kuse od 20ti a poslednich 5 let hodne intezivmne, tak nepit pro me byla hracka. Zadny abstaky chut na to - nic sem nemel.

www.klinikaeset.cz/index.php?id=17&usr_id=
Brigadniku 351a Praha 10 strasnice
Tel.: 777 186 767, 774 715 553, 272 922 718, 777 806 607

MUDr. Lucie Jurkovská

vzdělání

II.LF UK, Praha
atestace 1. stupně z psychiatrie, 2000; nástavbová atestace z oboru návykových nemocí,2005; funkční specializace v systematické psychoterapii, 2007
psychoterapeutický výcvik (SUR)

odborné zaměření

léčba návykových onemocnění, poruch nálady, neurotických potíží (obsese, fobie, úzkosti,somatoformní poruchy); psychózy, zejména v kombinaci se závislostí, zaměření napacienty s duální diagnosou, kombinace farmakoterapie a psychoterapie

budu ti drzet palce!
J.
Jaromir

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20238
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 9 rok, 9 měsíce  
Zatím se tu držím jakéhosi kontrolovaneho pití-večer, 3dvojky max. Ale vím, ze to neni žádná paráda, zkusím zkontaktovat tu tvou dr., jakmile ulitnu. Cpu si do hlavy, ze alkohol je zlo,a v tom mi hodne pomáhá toto forum. Diky a hezky víkend, d
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20252
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 9 rok, 9 měsíce  
Ahoj těm, kdo čtou. Vím, ze je to slabota, ale už 2.tyden mám 3 dvojky denně, zvládla jsem i 2 hospody, pak jsem přešla na kolu. Vyhýbám se dost kamarádkami a hospodam, ve čtvrtek jsem kvůli strachu, ze bych pila víc, neviděla důležitou kamarádku, která byla shodou okolnosti v mem městě. Dnes šel pit přítel, měla jsem jit take, řekla mu, ze mám strach,ze tam budu pit hodne. Odvetil, ze jim rekne, ze mne boli hlava..... Nechapu
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20253
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 9 rok, 9 měsíce  
Ahoj těm, kdo čtou. Vím, ze je to slabota, ale už 2.tyden mám 3 dvojky denně, zvládla jsem i 2 hospody, pak jsem přešla na kolu. Vyhýbám se dost kamarádkami a hospodam, ve čtvrtek jsem kvůli strachu, ze bych pila víc, neviděla důležitou kamarádku, která byla shodou okolnosti v mem městě. Dnes šel pit přítel, měla jsem jit take, řekla mu, ze mám strach,ze tam budu pit hodne. Odvetil, ze jim rekne, ze mne boli hlava..... Nechapu
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#20254
Re: Zacalo to sanitkou a tlakem 185/95 Před 9 rok, 9 měsíce  
Ahoj těm, kdo čtou. Vím, ze je to slabota, ale už 2.tyden mám 3 dvojky denně, zvládla jsem i 2 hospody, pak jsem přešla na kolu. Vyhýbám se dost kamarádkami a hospodam, ve čtvrtek jsem kvůli strachu, ze bych pila víc, neviděla důležitou kamarádku, která byla shodou okolnosti v mem městě. Dnes šel pit přítel, měla jsem jit take, řekla mu, ze mám strach,ze tam budu pit hodne. Odvetil, ze jim rekne, ze mne boli hlava..... Nechapu
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...56
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter