Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: psychosomaticke potize pri odvykani
#19682
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
Jo jinak cista jsem byla 2 mesice,ale porad jsem myslela ze se muzu napit jen trochu.minulou pobotu jsem zjistila ze opravdu ne,ani nevim jak jsem se dostala domu.takze ted zase od zacatku s tim rozdilem,ze uz vim,ze neumim pit trochu,ze nesmim vubec.
jina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19684
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
Ignatuie, co tak doma říct pravdu, že nechceš pít, těžko to zvládáš, tak chceš pomoc.Manželka může jít s tebou.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19685
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
jina,

ono to poznání je taky vlastně posun, tak snad ta minulá sobota byla dobrá k tomu, že začneš brát svůj problém vážně. Jsem na tom podobně...Je zvláštní jak jsme my lidé nepoučitelní, vždycky si říkám, kolikrát se to ještě musí stát, abych to vzal opravdu vážně? Jinak z Tvých řádků mám trochu pocit, že bys měla myslet víc na sebe. Pokud se staráš o rodinu a přítel má čas na hospodu, je to tak pro Tebe v pořádku? Máš čas na sebe, kdybys třeba chtěla jít na procházku, za sportem, do divada? Co přítele trochu víc zaangažovat? Držím palce

Ignatius
Ignatius

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19686
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
Ano uz jsem to pochopila konecne.nejvetsi krize prichazeji o vikendech,kdy si rikam ted bych dala deti k nasim a tesila se na to az vypnu,nebudu na nic myslet,jen se bavit.no pritele se zapojit snazim,ale jakmile mu zavolaji kamaradi a on jit chce,mohla bych klecet na kolenou a sel by.cas na sebe moc nemam to je fakt.
jina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19687
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
Jinak dekuji take drzim i ja tobe,snad to zvladnem
jina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19688
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
... *posun* je len prázdne slovo - bez obsahu.

Pokrok z neho urobí až precízny liečebný program pod dohľadom terapeutov. Transformuje lenivosť v zmysluplný čin/akciu.

Doma - v komforte(pohodlíčku), "nemusíš nič" a výhovorka na zdôvodnenie prečo *práve teraz nie* - je pohotovo, vždy, po ruke.


Takýto intelektuálsky prístup je podvod na sebe samom.

"Posunul som sa - rastiem", ale výsledok žiadny.

Myseľ hľadá konštrukcie a banálne výhovorky - len aby sa vlk nažral a aj ovca ostala celá. Sú to mocní spojenci alkoholu - konfabulácie.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19699
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
jina,

úzkosti a depky mohou být buď projevem abstinenčního syndromu, nebo naopak spouštěčem pití...sám jsem po jistý čas bral antidepresiva a dodnes nemám vyjasněno, co bylo dřív, jestli ty úzkosti spustily pití, nebo naopak...Ono je to celekm jedno, ale je třeba vědět o tzv. duálních diagnózách, kdy se člověk vpodstatě "samoléčí" chlastem, přitom by spíš měl regulerně brát léky a chodit na terapie...

ja,

ano, máš pravdu...posun je silné slovo...poznání sedí víc a že špatná zkušenost může být poznáním, to se mnou asi budeš souhlasit, lebo nie?

Pěknou neděli
Ignatius

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19702
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
Ignatius,

akýkoľvek prežitý zážitok/akt je skúsenosť (+/-).
Poznanie vzniká až jeho zhodnotením vo vedomí.
(podľa tradície/naučeného vzoru)

Podľa mňa je závislosť určitý defekt duše, ktorý sa dokáže veľmi rýchlo adaptovať a zmeniť formu. Napríklad: alkoholik na gamblera, či narkomana alebo workoholika ap. I keď mnohé(závislosti) bývajú často v dvoj-,troj- až mnoho- kombinácii. Fajčiaci alkoholik gambluje, prípadne hrá karty alebo inak hazarduje a spúšťačom gamblovania je práve alkohol s neodmysliteľnou cigaretou a adrenalín(z hry).

Poznanie získa až keď sa prefajčí a prepije na dno a prehrá aj posledné gate.Vtedy často už býva neskoro - úplne stráca kontrolu nad životom, bezmocne otročí cravingu a vášniam. Ani s nimi - ani bez(nich).
Ako bonus - hrubokrkí vymáhači dlhov, stihomam a paranoja.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Nyní "ONLINE" uživatelů Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19703
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
Moje diagnoza znela uzkostna porucha s panickymi atakami.zacalo mi to v 16 ti letech,kdyz jsem dva mesice brala drogy(extazi).casem to prestalo,zhorsilo se to opet v 19 ti po prvnim porodu.takze spoustec nebyl alkohol.leky od te doby beru do dnes a spoustu let jsem zadne psychicke problemy nemela.uz par let jsem na to pila a nikdy jsem nemela problem,az ted,kdy uz jsem za ten vecer vypila opravdu hodne nebo jak jsi psal,po nekolikadennim tahu.
jina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#19705
Re: psychosomaticke potize pri odvykani Před 9 rok, 10 měsíce  
A co jako čekáš po tahu?Máš v sobě léky, chlast, depky jistě k tomu patří, každý alkoholik je zná.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter