Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...1314151617181920
Dolů
Téma: jak přežít první dny bez alkoholu
#24302
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Je mi te upřímně líto. Musel jsi to mít těžký. A teď máš zlost na všechny alkoholiky na světě. To, že to nedokazes pochopit, chápu. Tuto nemoc jsi nezažil, nevíš, co alkoholik prožívá a cítí. Nechápu ale proč chodis na tyto stránky a urazis nás. Běž to raději řešit s psychologem. Tady jsou lidi, který se navzájem podporujou a snaží se přestat. Tahle diskuze tedy pro tebe není. Díky za pochopení.
Catgirl

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24305
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Kalas, taky se mi nelíbí označováni alkoholismu jako smrtelne nemoci. A dovedu si představit lidi, co se na to vymlouvají, to by me taky stvalo. Je to psychiatrická diagnoza, zavislost, nepřijde mi fér prirovnavat to k rakovině a smrtelným fyzickým nemocem. Alkoholik MUŽE něco dělat. Člověk s rakovinou nebo ochrnutý nic moc nenaděla. V tom vidím podstatný rozdil
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24306
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Osobně chlastam hodne, několik lidi me tu za alkoholika označilo. Ale nikdy jsem nerikala, ze trpím takovou nemoci. Je to moje odpovědnost - ja muzu, nejsem ne-mocna. I když je to sakra tezke
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24309
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Ahoj Dano.
Pokud si pouze ožrala a ne alkoholik, tak opravdu nejsi nemocná spíš bl.á
michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24310
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Těžký alkoholik nedokáže přestat pít sám , a léky na tuto nemoc nejsou žádné, proč by byly léčebny zadarmo,proč má alkoholik v léčebně normální nemocenku, proč by se alkoholismus léčil, to jsou ti doktoři tak hloupý?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24311
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Alkoholismus nebo též závislost na alkoholu, opilství je chronické recidivující onemocnění postihující nejen celou osobnost postiženého jedince po stránce psychické a fyzické, ale i jeho blízké, zvláště pak rodinné příslušníky. Patří mezi nejzávažnější a nejrozšířenější formy závislosti. Obecně lze o alkoholismu hovořit tehdy, dosáhne-li závislost na alkoholu takového stupně, že škodí buď jedinci, společnosti nebo oběma. Tuto nemoc je možno léčit. Průběh závislosti na alkoholu je různý. Odlišuje se mimo jiné podle toho, jaký alkohol je zneužíván.

Takže asi víš lépe než lékaři, psychiatři, co to alkoholismus je...tak nám řekni lék a dostaneš Nobelovu cenu
michal

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24312
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Ja žádný lék na alkoholismus nemam, přece si nejde myslet, ze to vyřešis pilulema. Tak jsem asi ozrala, nevim
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24313
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Mimochodem momentálně se řeší nova nemoc, aquaholismus, tedy nutkave pití vody;))
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24314
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Je hodně alkoholiků co přestali sami a určitě deprese a psycho stavy taky měli. Je to o postoji a co alkoholik chce.Pit nepít. Když vím že mi je zle tak nebudu na to pít aby mi bylo na chvíli líp a jdu to řešit. Kdo má sílu pít a trpět. Což je horší než přestat,odtrpět si to a klid. Ten kdo pije dál tak prostě chce a ví, že bude trpět. Prostě má zmatek v hlavě ale nemoc to není. Tím jak si to obhajuje pití,za nemoc se schovává. Mluvím ze své situace a vím moc dobře je závislost.
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24317
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Nemoc to není, podle Markéty...tak konečně nám to tady někdo vysvětlil, tak at jdou psychytři do zádele, máme tady Markétu, na tu žádnej Nešpor a další nýmandi nemaj
petrch

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...1314151617181920
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter