Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...20
Dolů
Téma: jak přežít první dny bez alkoholu
#23768
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23769
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23770
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Určitě máme rozdílné názory, určitě AA nejsou sekta.Já tam mám bezva přátele, jistě nemluvíme jen o alkoholu, netýráme se, a ty další věci, co Vám vadí, mají také smysl.Možná jste nebyla na tom ještě, naštěstí tak zle, ustála svou nemoc sama, přeji Vám to.Spousta lidí si přizná svou bezmocnost už pozdě, tam AA pomáhá.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23771
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23772
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Jenže těžce závislý alkoholik sám nezvládá už nic, potřebuje si připomínat , a hlavně vymluvit se z bolestí, a v AA, protože jsou tam jen alkoholici, tak ho chápou, nikdo jiný ho ani pochopit nemůže.Najednou už ví, že není sám, najde to zázemí.....je toho dost na vysvětlování.Mně prostě áčka zachránili život, vím to, nemůžu radit něco, co neznám.Pravda je, že alkohol dokáže lidi změnit až ve zrůdy, agresivita, prostituce, .......Kéž by každý dokázal přestat pít sám.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23780
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Tak moje maminka je vylecena alkoholicka byla v léčebně v bohnicích ale od ní vím že AA jsou všude jiní.její kamarádka chodí na AA právě do skupiny,která se hodně mísí s vírou,což sama řekla že by mi nic nedalo.Ale prý to tak není všude.Jinak z nejhoršího jsem venku,jen ta únava je hrozná takže spím třeba 11 hodin a pak jsem unavená z toho že jsem přespalá.Ale zbytek dne normálně funguji,psychika taky lepší a už žádný třes a kolapsové stavy.Tak snad už to bude jen lepší a vám moc děkuji za podporu a rady ))).možná si říkáte proč se nesvěřím mámě,když s tím má zkušenosti,ale pokaždé když jsem nevydržela nepít,už mě nepodporovala,spíš odsuzovala.
jita

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23782
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Vyzkoušej to sama, nechápu mámu, že ti nepomáhá, nepodpoří, musí vědět, jak je to těžké.AA nejsou o víře přímo.Opakuje se tam hodně Bůh, jenže se to nahrazuje Vyšší Mocí....těžko vysvětlovat psaním.Určitě nemusíš věřit v Boha.Posuď sama.Obrať se na kamarádku mámy.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23787
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Máma mě podpořila párkrát,byla moje chyba že jsem ji neposlechl,dnes je to spíš tak,že ona už pět let nepije a myslí si že to hravě zvládne každý.proto mě odsuzuje že mi to nejde tak lehce jako jí.prošla si léčením a bylo hotovo.
jita

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23788
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Máma se plete, žádný alkoholik není vyléčený nikdy.Já teda jsem střízlivá 11 let, vůbec to nepodceňuji, alkohol máme uložený v mozku, jen čeká, číhá......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23800
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
To já jsem zase rád, že si nemusím nic dokazovat. Vím, že sám jsem na alkohol nikdy neměl a potřeboval jsem pomoc. V AA se mi ji dostalo. A vlastně tam nechodím jen proto, abych si něco připomínal. Spíše se tam chodím učit žít. Ono, můj alkoholizmus je jen špička ledovce, to mé vnitřní já, které mně k pití vedlo, je tam někde pod povrchem uvnitř schováno. Chodím tam osum roků, můj život se naprosto změnil a sám, bych to opravdu nedokázal. A Bůh? No zůstal jsem náboženský ateista, ale až v AA jsem něco pochopil, že můj alkoholizmus je duševní nemoc a tak ji léčím duchovní cestou, kterou mi AA nabýdli.
Ale je to moje cesta, nerad bych to někomu vnucoval a možná se zdá, že na tomto foru je plno AA. Ale venku, je to jinak, málo kdo ví o AA, což je škoda, když již pomohlo milionům lidí po celém světě. Tak proč by nemohlo pomoc mně? To jsem opravdu tak vyjmečný? Položil jsem si kdysi jednoduchou otázku, která pak obrátila můj život naruby. Mé trápení se změnilo v štěstí.
Michal K
Michal K

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...20
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter