Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...20
Dolů
Téma: jak přežít první dny bez alkoholu
#23859
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Jasné, ze mate s tou změnou sebe a bojem pravdu. Jen to nejde raz naráz;)
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23861
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Zacatky se zdaji byt dlouhe,ja dnes 202 dni a jsem stastna.Sny o piti byly na pocatku,tak okolo 3.mesice,ale psycholozka mi rekla,ze je to dobre,clovek si pripomene to,co by se mu mohlo stat v realite.Kazdy den se pocita,kazdy den bez piti je uspech:-)
nikola1

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23863
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Já už si naivně nemyslím že se ještě budu moct napít,myslela jsem si to před půl rokem a jak to dopadlo.A chuť na alkohol neovlivním ale nemyslím si ze to je známka toho že chci pít.S tou chutí chci bojovat.A o těch snech si myslím to samé,jelikož už začínám zapomínat jak mi bylo naposled zle a ty sny mi to každou noc připomínají.Nejsou to fajn sny ale aspoň se ráno vzbudilo s pocitem jak jsem ráda že mi teď není špatně,takže mi dost pomáhají )))
jita

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23864
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Já chci zkusit 3 měsíce. Jito, tobe se to rozjelo nejak víc po delší abstinenci?
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23865
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
No tenkrát to ještě nebylo tak zlý byla jsem kvartál takže týden doma bez pití,nikdy mě nebavilo pít doma a ani jsem nemusela.jen ty víkendový akce jsem silně přeháněla neměla jsem klapku.Když mi jednou bylo hodně zle,snad otrava alkoholem a kocoviny čím dál horší.Tak jsem chvíli nepila samozřejmě pro toho co nepije denně to bylo lehčí a když už jsem byla v pohodě,dala jsem si skleničku,panáka a došlo to až na to,že jsem teď pila asi dva měsíce každý den.Většinou jsem celý den jen popíjela,zahánělo mi to únavu a nakopávalo do práce.jelikož jsem na mateřské začala jsem tedy pít doma.někdy jsem jen popíjela,jindy trochu víc opila takže rána kocoviny který jsem zaháněla opět pitím a začal ten koloběh.Tudíž už nejsem kvartál ale regulérní alkoholik a už bude těžší se s tím poprat.
jita

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23868
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Jita, ty to mas dost podobne ako ja. Tiez som bola kvartal a tiez hlavne vikendove akcie povacsine s katastrofickym koncom, potom som 8 mesiacov abstinovala a myslela si, ze uz som v pohode, tak si trochu mozem dat. Ale velky omyl, po tej pauze mal na mna ten alkohol este horsie ucinky, hlavne co sa abstakov a psychiky tyka. Az ked som si koncene priznala, ze som alkoholik a ze pre mna kontrolovane pitie nie je a ze alkoholom bojovat nedokazem, az vtedy sa mi ulavilo a odvtedy sa citim stale lepsie.

Petre ty tu casto citas, ze s alkoholom sa bojovat neda, co je pravda. Ale to neznamena, ze ked clovek prestane pit, tak ho ziadne boje necakaju a ze sa zobudi a odrazu uz s nicim bojovat nemusi. Ten boj je celozivotny, tie chute prichadzaju, len clovek sa musi naucit to odignorovat a byt si vedomy toho, ze zas odidu a potom mu bude zas fajn.

Vyhodou je, ze cim dlhsie clovek nepije, tym sa tie chute objavuju stale menej casto. Takze s alkoholom bojovat nejde, to je vopred prehrany boj, ale so vsetkym ostatnym bojovat ide a pri troche stastie clovek moze aj zvitazit. A ano ide aj o vnutornu premenu, ale ta je povacsinou s triezvostou aj nejak automaticky spojena. Clovek odrazu zacne uplne inak vnimat okolity svet, farby, spoznavat sameho seba atd..proste vidi to, co dlhe roky vidiet nemohol, kedze jeho mozog bol znacne ovlyvneny alkoholom...
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23869
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Já také, kvartál, zkracoval se, až jsem pila nonstop.Dnes jsem mluvila s člověkem, co po léčebně byl 16 let v pohodě, jednou se napil, a děs.Nyní už je opět po léčbě, doufá, že už ví, zná.Nejhorší je ale, že fakt ten alkohol čeká, až se objeví nečekaná situace, nějaké neštěstí a už se připomíná.Proto je dobré nezapomínat.Netýrat se s tím, že jsem pila, ale vědět, že opravdu do smrti tou alkoholičkou zůstávám.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23871
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Ja nevím o čem to pořád pišete. Ja piju dvacet let a víc než tři dvojky si nedám. I přesto že mám chut pít dal. Vím to od sebe. Kdybych zvyšovala dávky tak se zničím a vím že si můžu dát kdykoliv,ale neopíjím se do mrákot. Jsem taky zavislá. Z ničím se to nemá přehánět. Někdy se hodně musím přemoct aby to nebyla čvrtá sklenička, Je to co povolím i s tím alkoholem.Hned to zapijím čistou vodou a jdu si lehnout.
marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23872
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Marketa, nevies o com to stale piseme, pretoze nie si alkoholicka. My mozme ovplyvnit len to, ci si dame alebo nedame ten prvy poharik, potom to uz ide mimo nas a nie je to ovplyvnitelne volou.
Keby to mame tak ako ty, tiez nemame problem pit, ale to je ten rozdiel medzi alkoholikmi a konzumentami. Alkoholici nemozu pitie alkoholu ovladat volou a konzumenti ano. A ty si konzument.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23873
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Ano Kiro o tom to je,kdybych si umela dat dve sklenicky vina a dost,nemusela bych to radikalne resit tim ze nebudu pit vubec.
jita

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...20
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter