Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...3456789...20
Dolů
Téma: jak přežít první dny bez alkoholu
#23874
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Kiro,ale kdybych si tu další dovolila. Tak bych alkoholičkou byla.Pila bych častěji možná i deně,ale právě to si hlídám. Nedám si vždy i když mám strašnou chut. Jen z toho důvodu abych nepřekročila ty hranice. K tomu se po delším čase dopracuje každý. Ztratí zodpovědnost a pije dál.
marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23875
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Ja viem Jita, ved my to pozname a dost dlho nam trvalo, pokial sme na to prisli. Len oni ti ludia, co to tak nemaju, to nikdy nepochopia. Myslia si, ze ved ked to vedia ovladnut oni, musi to byt tak aj u ostatnych. Do mna stale vela ludi vrta s tym, ze ved si mam dat za jeden, to mi neuskodi. Zbytocne je im vysvetlovat, ze prave za ten jeden si ja dat nemozem, lebo by to u mna nastartovalo proces, ktory by som ja uz ovladat nemohla...
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23876
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Marketa, mylis sa. Ja som sa k tomuto neprepila. U mna to bolo od zaciatku - od 16 rokov, ked som pit zacala. Akonahle som si nieco dala, tak ovladnut som to nemohla. To nie je o chuti. Keby neviem ovladat svoje chute, tak ani teraz by som nedokazala ovladnut to, ze si nedam vobec nic. U alkoholika sa nastartuje proces v mozgu a hned po jednom, to uz nie je v jeho silach ovladnut.
Niekto to tu raz opisal tak, ako keby si chcela silou vole zastavit napr. svoju hnacku. - to nejde. Proste musis. A tak to maju aj alkoholici, akonahle si daju, tak musia pokracovat. Obcas to ovladnu, ale trpia pri tom ako kone a dlhodobo sa to neda. Jedine nepit. Su rozne typy alkoholikov, ale my co to mame takto, to uz po prvom pohari ovladat nemozeme, to ti garantujem.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23877
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
To je smutné,ale pokud si se tím srovnala je to v pořádku a víš jak to máš. Tohle by si měl uvědomovat každý co začiná pít a držel si svou hranici jako já. Tyto stránky by si měl přečíst každý. Kdo využívá alkohol na uvolnění a měl by být poučen kam až to může vést. Ulevovat si často.
marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23878
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Marketo, ja uz som s tym zrovnana a neberiem to ako nejaku nevyhodu, skor naopak. Ale dlho mi trvalo, pokial som pochopila, co sa so mnou deje a preco to pitie neviem zastavit, ked ostatni to vedia. Trapilo ma to. Stale som to skusala, ale to je marny boj a to vsetko mi pomohlo pochopit az toto forum. Prestala som pit aj bojovat. Ja si tiez myslim, ze toto forum je fajn, lebo moze pomoct vela ludom. Aj ked je alkoholizmus tak rozsirena choroba, velmi malo sa o tom hovori alebo pise a alkoholici si tak vcas neuvedomia ze maju smrtelnu chorobu. Beru to normal, ved aj ostatnu piju. Lenze ostatni mozu, kedze su len konzumentami...Nas by to skor ci neskor zabilo.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23879
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Kiro. Jen by mě zajímalo,jak ty jsi to pochopila sama pro sebe. Mám kamarádku a ta má taky problém. My si dáme spolu. Já zkončím a ona ne. Ta jde domu a doma pije celou noc i dtuhý den i tři dny. Nejí pak ji je zle a pak nepije. Pak třeba 14dni si nic nedá a ani nemá chut. Žadné abstàky nemá ani třesavky. Někdy to ovládne a da si jako já,ale musí být najedená. Neustále je hladová a kolikrát pije na hladový žaludek. Aby byla štíhlá,ale přesto i když pije tři dny. Pak nemusí klidně dva mesíce a chut na to nemá což já jo. Tomu moc nerozumím.
marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23880
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Tvoja kamaratka je zrejme kvartalny alkoholik.

My to proste mame tak, ze pokial si nic nedame, tak nam to ani nechyba. Ale akonahle zacneme, zastavit to nemozme. Ja som tiez mala obcas taketo tahy -2-3 dni, co som len pila a zacal to vzdy ten prvy pohar. Tam kde ini koncili. ja som este len azcinala. Vtedy som ani jest nemusela.

Pise sa, ze problem je ten, ze u kvartalov sa zacnu tie obdobia medzi tahami skracovat. Mne sa to nejak neskracovalo. Bud som nepila a bolo mi fajn, alebo som zacala a nevedela som skoncit. Obcas sa zadarilo, ze som to skoncila este nebola uplne spita pod obraz bozi, ale nie casto.
Potom bol zas klud tyzden - dva a potom znovu to iste. U mna sa v poslednej dobe azcali velmi zhorsovat abstaky po takom piti - aj po jednom veceri a hlavne psychiku som mala nasledujuce 2-3 dni uplne rozhodenu - depresie, uzkosti, neopodstatneny strach a aj tie hanby co som si pri takomto nekontrolovatelmom piti narobila mi na pohode nepridavali.
Tak som sa zacala o tu problematiku zaujimat, vela som toho precitala, rozpravala sa s vela abstinujucim alkoholikmi a pochopila som co sa so mnou deje, preco sa po prvom napiti uz neviem zastavit a ako mozem skoncit, ak neprestanem pit uplne. Najviac mi prave pomohlo toto forum, lebo tu je vela kvartalnych alkoholikov a ja som si vzdy myslela, ze alkoholikom byt nemozem, ked dokazem cele tyzdne nepit a vobec mi to nechyba a to bol prave ten moj omyl.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23881
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
A este nieco, tiez som nemusela pit aj niekolko mesiacov - pokial som spolocensky nezila. Moj partner doma popijal a mna to casto vobec nezaujimalo. Ale akonahle bola nejaka akcia, tak uz od rana take chvenie v zaludku, vedela som, ze zas to pride. No a kedze zijem dost spolecensky, tak tie akcie boli dost casto, takze aj moje tahy.
Moj partner pije ako ty, on je tiez zavisly, ale este sa zrejme neprepil do alkoholizmu. Tiez si da dva- tri pohare a ide spat a na akciach mu pit ani moc nechuti.
Casto sme sa preto hadali, on nevedel pochpit preco to nemam ako on a nepoviem si dost, ale zas na druhej strane nechapal, ze ako je mozne ze potom cele tyzdne nepijem a to zas nedokazal on.
Teraz je taky vyteseny z toho, ze sa mi tak zapacila abstinencia, ze si dava aspon pauzy a nepije uz kazdy den, len tak raz dva krat do tyzdna..
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23882
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Kiro děkuji za info. Já to s ní proberu a řeknu jí vaše zkušenosti. Myslím si že to stejně nebude chtít slyšet a pořád mi řiká že se to naučí tak jako já. Vím že mi řekne. Stejně nepřestanu. Tak se jednou za měsíc opiju i když propiju den. Zas mi je fajn. Mě nikdo nevidí.
marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#23883
Re: jak přežít první dny bez alkoholu Před 9 rok, 3 měsíce  
Marketo, skus ju nejako nasmerovat na toto forum. Povedz jej, ze netvrdis, ze je alkoholicka, ale si citala zaujimave forum a vela ludi tam malo ten isty problem ako ona a ze mozno by bolo zaujimave pre nu si to precitat.
ja viem z vlastnej skusenosti, ze ked mi niekto hovoril, ze by som mala zmiernit tempo alebo ze mam asi nejaky problem s alkoholom, tak som na neho vybehla a este viac sa zatala, ze mna sa to predsa netyka, ze evd ja pijem len raz za cas.

Musela som sama na to prist a muselo mi to docvaknut samej.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...3456789...20
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter