Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1
Dolů
Téma: Pití alkoholu z nudy
#31561
Pití alkoholu z nudy Před 8 rok, 5 měsíce  
Abstinuju už pár měsíců a za tu dobu jsem si uvědomil, že největší potřebu napít se mám v době, kdy se nudím. Musím neustále něco dělat, protože nuda a poflakování je pro mě hodně nebezpečné. Máte to taky tak?
Pavel Novák
Fresh Boarder
Příspěvky: 8
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31562
Re: Pití alkoholu z nudy Před 8 rok, 5 měsíce  
Ja s tebou suhlasim Pavle. Preto vzdy aj radim tym, co chcu zacat abstinovat, nech si najdu nejake hobby alebo oprasia stare konicky.
Ja som to mala opacne, mam starasne vela zaujmov a kvoli alkoholu som nic nestihala. Bola som rada, ze ako tak stiham este pracu. Stale som mala pocit, ze nic nestiham, a to ma iritovalo este viac, takze samozrejme som si na to pripila
Preto som potom z abstinencie bola taka nadsena. Lebo odrazu som mala na vsetko cas, na pracu, na partnera, na moje zaumy. Ale keby sa nudim tak neviem neviem...
Takze nudu treba poslat kade lahsie..ved je tolko vela veci, ktorym sa moze clovek s radostou venovat..inak ja chodim aj po tych hospodach a restikach..ale to kazdemu neodporucam..na zaciatku to bolo dost drasticke zvladnut..ale aspon som sa vycvicila a dnes je to pre mna uz uplne automaticke, ze si dam nealko a ostatni veselo popijaju a vobec mi to nevadi, a oni su tiez stastni, aspon maju zodpovedneho sofera
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31564
Re: Pití alkoholu z nudy Před 8 rok, 5 měsíce  
To já jsem dlouho nemoh do nějakého nálevného zařízení, trpěl sem takovou nejistotou, než sem našel ten mechanismus ovládání... v klidu si těď zajdu na kuželky a šipky...

Chce to něco dělat, ale to také nejde pořád, taky sem zpočátku makal o dušu, ale občas musím vysadit, relax. Sousedka mně dovedla k józe a když se necítím tak provozuju sám nebo mně veme sebou... Nebo si pustím doma nějaký film co mně moc baví, nachystám si dobrůtky kus bůčku a tak, to co mi dělá radost a užívám si
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31565
Re: Pití alkoholu z nudy Před 8 rok, 5 měsíce  
Pavel Novák píše:
Abstinuju už pár měsíců a za tu dobu... potřebu napít se mám v době, kdy se nudím. Musím neustále něco dělat, protože nuda...

..."nudu spoľahlivo lieči, aj vylieči -> práca!"(...akákoľvek!)
"Pitie je lopota a drina... a zabíja!" (...pomaly a spoľahlivo.)

[*Pri práci sa mnohým odporúča - aj myslieť(!)*...(vraj, to nebolí.)]
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3117
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31567
Re: Pití alkoholu z nudy Před 8 rok, 5 měsíce  
Zdravím Pavle,

k tvému příspěvku .. abstinuji 16 měsíců, a patřil jsem k alkoholikům co pili a mysleli na alkohol stále. Po prodělané léčbě, mám osmihodinovou pracovní dobu, prozatím nemám přítelkyni a bydlím v bytovce. Tím chci napsat, že mám spoustu volného času. Chutě a myšlenky se u mě také občas objeví, ale naučil jsem se s nimi pracovat a potlačit je. Myslím, že největší hrozba u nás abstinujících po léčbě je stres a nečekané rizikové situace. V každém případě to bude každý člověk cítit jinak a bude to boj do konce života, nebo začátku recidivy

Ladislav
ladis
Platinum Boarder
Příspěvky: 884
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31797
Re: Pití alkoholu z nudy Před 8 rok, 4 měsíce  
Ahoj všichni ,
já nevím ani jestli piji z nudy, to asi né, ale pila jsem vždycky na odreagování, celý týden jsem makala na své maximum a pak jsem od pátku do sobotu propila- všechno jsem do sebe bezhlavě lila, neděle kocovina (někdy trvala teda až do utery) a takhle do kola. A teď jsem teprve chvíli (20 dní) střízlivá a vím, že já se prostě neumím odreagovat jinak... když nedělám věci, které by zlepšovali kondici a nebo něco do práce a nebo nečtu něco odborného mám depresy, ale když takhle makám, tak už ve čtvrtek nemám sílu a padnu do ní, potom chodím jako duše bez těla, zkouším ji rozbít- filmy, procházkama, dobrým jídle a nic nepomádá, dostanu se z ní v sobotu většinou a zase funguju ... Stalo se Vám to někdy? Nemáte nějaké rady?

Děkuji a přeji příjemný víkend
Kateřina
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31801
Re: Pití alkoholu z nudy Před 8 rok, 4 měsíce  
Odborné člànky do pràce....hmmmm.....co ty gramatické chyby? Zlepšování kondice....jako by ses stavěla do jakési pozice, pod tlakem okolí.....možnà to pak kompenzuješ alkoholem
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31828
Re: Pití alkoholu z nudy Před 8 rok, 4 měsíce  
Kateřino, jestli se cítíte provinile, když nemakáte, nešla by ta práce a relaxace nějak zkombinovat? Vždyť třeba ta procházka přece taky zlepšuje kondici, nejen dřina ve fitku nebo jiná taková dřina. Anebo dát si za úkol, že se každý den budete vědomě věnovat něčemu úplně bezcílnému – pak to totiž není flákání, ale plnění úkolu. V rámci zachování vlastního zdraví.
alas
Junior Boarder
Příspěvky: 22
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31830
Re: Pití alkoholu z nudy Před 8 rok, 4 měsíce  
U mně se to mění tak po sinusoidě, relativně klidné období střídá takový mírný neklid a útočí to víc než kdy jindy. Mám vytvořenou takovou páku, takže se nenapiju, je to ale takové nepříjemné. Pár návštěv u terapeutky, víc práce a vím, že to přejde. Nepočítám jak dlouho nepiju, je to tak první dva roky jsem se necítil, další dva fajn, pár týdnů zase na nic, pak rok v klidu, zas pár měsíců neklídek atd. atd. Poslední týden to zeslabuje a cítím se duševně asi jako ve dvaceti, takový vyrovnaný, odolný, sebejistý, až na takovou tu menší únavu, to je věkem, s tím nic a ta paměť, výkonnost taky už není co bývalo...
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#32225
Re: Pití alkoholu z nudy Před 8 rok, 2 měsíce  
Zdravím,
ano, tohle mi také něco připomíná. Také jsem měl pocit, že je jistější pořád něco dělat a něčím se zaměstnávat. Jenže to má tu mouchu, že to člověk nemůže zvládat pořád, i relaxace je důležitá. Dnes se to snažím dělat přesně opačně - když začnu pociťovat takový ten vnitřní neklid, který mi brání být v pohodě, naopak si sednu a snažím se uklidnit. Nejspíše jen svou vlastní formou popisuju to, co se dociluje třeba zde zmíněnou jógou nebo jiným technikami. Jo a bylo by dobré taky podotknou, že to vcelku funguje, ale úplně stoprocentně spolehlivé to bohužel taky není
Petr
Senior Boarder
Příspěvky: 64
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Západní čechy Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter