Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...?
#31580
alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 5 měsíce  
Zdravím na tomto fóru , o tom, že jsem závislá na alkoholu, vím už delší dobu, jen jsem si to nepřipouštěla, jsem z rodiny, kde byl alkohol normální, rodiče i prarodiče provozovali hospodu. Máma žila s alkoholikem, kterého jsem nenáviděla a viděla jsem jeho pád až na dno včetně deliria a pak jeho smrt v 50 letech, kdy z něj byla troska,myslela jsem, že to se mi nemůže stát, když jsem si tím prošla. Vdala jsem se brzy, začala s manželem podnikat, vše bylo fajn, alkohol jsme si dali , když byla příležitost.Pak přišla krize po 13 letech, rozvod, a řešila jsem to pitím. Nejdřív to bylo zapít situaci, ale pak to byla rutina.Piji už 10 let, víno, lahev, dvě... Děti jsou již dospělé, žijí se mnou,vidí mou závislost, funguji, starám se o dům , zahradu, finance, ale...
Alkohol mi už není sluhou, ale pánem, vnímám, jak mě to ničí, jsem pod vlivem velmi akční ,společenská, a i kreativní v malování, takže vlastně fajn, ale je to jen relativní pocit.... jinak mě to pomalu zabíjí, okna , nepamatuji si, deprese, noční můry, pocení, ..
Uvědomila jsem si svou závislost a chci ji utnout, ale ono to nejde, byla jsem i u lékaře v protialkoholní léčebně. Tam mi řekli, že jsem závislá, ale ještě nevypadám tak zle, a šlo by to zvládnout.Každopádně nevím jak, chodit na antabus, nedávám, bydlím mimo Prahu, léčení by byl pro mě totální konec mého podnikání, jak to lze zvládnout, mimo léčbu, lze to zvládnout sám svou vůlí ?? Ráda bych přivítala Vaše rady a osobní zkušenosti.
Renata
Fresh Boarder
Příspěvky: 13
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31581
Re: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 5 měsíce  
Renata, ano ide to zvladnut aj vlastnou volou, ale je to velmi tazke a nie kazdy to da. Mne sa to podarilo, ale ja som pila kvartalne o to to bolo pre mna lahsie.
Musis velmi chciet a pripravit sa na abstaky, bazenie, alkohlicke sny...Aby si vedela na to potom reagovat a nenapit sa. A pokial uvidis, ze sama to nezvladas, tak inu moznost mat nebudes, ako ist sa liecit. Pripadne predtym este mozes vyskusat AA. Niektorym ludom pomohli, niektorym nie, ale za vyskusanie nedas nic. Inak o podnikanie prides tak ci tak, ked s tym vcas neseknes a alkoholom sa das prevalcovat uplne.
Kira
Expert Boarder
Příspěvky: 94
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31584
Re: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 5 měsíce  
10 let - dennodenně láhev vína? okna , deprese, noční můry, pocení..? To už je poměrně dost za hranou na to, aby to člověk dal sám. Jak dlouho vydržíte bez alkoholu? Den, dva? Zkoušela jste vůbec někdy v poslední době abstinovat? Jak dlouho jste to vydržela?
pavel
Expert Boarder
Příspěvky: 126
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31585
Re: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 5 měsíce  
Jsem na tom podobně jako Renata, okna, divné sny atd. Piju asi 15 let.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31596
Re: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 5 měsíce  
Děkuji za reakci na můj problém. Jsem si vědoma, že jsem už za čarou závislá a chci z toho pryč, snažím se to zvládat, tak jsem snížila dávky, jde to, jsem sice podrážděná, nejsem vůbec zábavná( což jsem byla vtipná a zábavná) , ale stále alkohol konzumuji, i když v omezeném množství. Nedokážu si dát čaj , to je alarmující. Zabíjím se, jsem si toho vědoma a nechápu své chování, přeci žiji jen jednou, mám spousty koníčků, nápadů a já to takto zabíjím. AA jsem již mapovala, jsou sezení v Praze, 2x týdně, ale moc šancí tomu nedávám, sice nemám zkušenost, ale potřebuji nad sebou bič, odborníka. Velmi mě zajímají zkušenosti alkoholiků , co to zvládli samy, to bych ráda zkusila , jako první akci, pak půjdu dál, každopádně to řešit budu, takto nechci žít, ničí mi to zdraví i osobnost.
Renata
Fresh Boarder
Příspěvky: 13
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31597
Re: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 5 měsíce  
Děkuji za reakci, ano když to tak mapuji, tak každý den, strašná bilance! Já si dám pár skleniček vína a vlastně nejsem opilá, už mám závislost, jsem kreativní,zábavná, ale je to momentální pocit. Vlastně funguji na 100% vše zvládám, ale to bude jen horší, obávám se toho, ale pročítám si toto fórum a uvědomuji si ty následky, které přijdou, když to nebudu řešit... Chci to utnout a najednou chápu, ,že to je složité a nejde to ! Těm co se to povedlo, říci ne , konec a dali to, těm skládám velkou poklonu, protože vím jak moc je to těžké, bojuji s tím a zatím jsem na druhém břehu...
Renata
Fresh Boarder
Příspěvky: 13
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31598
Re: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 5 měsíce  
No tak to si můžeme popovídat o alkoholismu, jaké jsou vedlejší účinky a pocity, máš náskok 5 let , ale to není vtipné, je to hřebík do rakve, nevím kolik ti je let, ale bylo by dobré se toho démona zbavit a užívat života... je to škoda , alespoň já to tak cítím...
Renata
Fresh Boarder
Příspěvky: 13
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31612
Re: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 4 měsíce  
Renato, zkopírovala jsem svůj příspěvek, kdy jsem odpovídala Alkoholce v tématu "Léčebna nikdy". Jde o trochu jiný příběh (bonus přítel alkoholik), ale některé body by se ti mohly hodit. Případně si přečti téma Léčebna nikdy celé - když léčebnu tedy vylučuješ. tedy citace:-------
Když jsem si přečetla tvůj příspěvek, můžu ti říct, že odpověď na otázku Co mám dělat? Léčebna nikdy. je dost těžká. Dobře, beru že léčebnu absolutně zavrhuješ (teď - možná časem změníš názor) a určitě se nikam tedy hlásit nebudeš. Taky jsem byla v té fázi, takže to chápu. Pokusím se ti aspoň trochu poradit, co mě napadá - co by ti mohlo pomoct (ale pravděpodobnost úspěchu je malá, myslím, a v té léčebně bys to měla o dost snazší). Samozřejmě všichni nade mnou mají pravdu a ty se musíš jako závislá alkoholu naprosto a provždy vzdát, už ani kapku, absolutní abstinence.
Takže:
1) donutit přítele taky přestat pít a zavést tzv. "suchou domácnost" - žádný alkohol doma, ani jediné pivo
2) přítele asi nezlomíš, tedy se s ním rozejít a zavést "suchou domácnost"
3) máš asi hodně náročnou práci, podle toho jak píšeš o tlaku okolí, tedy pokud možno najít si něco klidnějšího, abys chodila domů s čistou hlavou a neměla tendence ten stres večer ulejvat alkoholem, tvými slovy zpít se do bezvědomí
4) říct o svém problému psychiatričce, může ti předepsat léky snižující chuť na alkohol (velmi nákladná záležitost) nebo možná zařídit braní antabusu
5) zajít na AA a pokud možno tam začít chodit pravidelně. Jestli jsi z Prahy, tak denně.
6) rozmyslet si, co budeš říkat okolí při odmítání alkoholu (výmluvy na zdravotní stav atp.)
7) nechodit na oslavy, firemní akce, vyhýbat se (alespoň první měsíce) restauracím, vinárnám. Při nákupech se pokud možno vyhýbat regálům s chlastem
8) nestýkat se s lidmi, co mají s pitím taky problém nebo pijí hodně
9) věnovat se nějakému koníčku, abys měla z něčeho radost - z něčeho jiného než z pití. Taky tím zaplníš čas, který jsi propíjela.
10) při náhlé veliké chuti se opít snažit se odvést myšlenky jinam, hodně se napít vody (tak litr) a najíst se
11) mít komu zavolat, když budeš mít krizi
12) uvědomit a přiznat si, že jsi závislá, tj. nemocná a každá nemoc přináší určitá omezení
13) dávat si pozor na jiné drogy (na přesmyk do jiné závislosti) - tráva, prášky na spaní, benzodiazepiny
14) při recidivách uznat, že to sama doma nezvládneš a uvažovat o té léčebně.
15 až 20 - určitě bych ještě něco vymyslela, ale tuším, že jsi skončila u bodu 1 a 2 a stejně moje snaha asi nebude mít efekt....
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31625
Re: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 4 měsíce  
Děkuji "Reminscence" za příspěvek a rady. Obsáhlá osnova a realizace jak na to. Mohu říci, že jsem si uvědomila svou závislost a chci ji řešit, ráda bych to zvládla sama , to byl ten impuls, napsat sem a zeptat se lidí, co mají zkušenosti se s tím poprat. Pokud to nezvládnu, je jasné, že se bez odborné pomoci neobejdu. Toho jsem si vědoma, vlastně se nebojím léčebny, byla by to tak trochu dovolená, myslet pouze na sebe, abstinovat, být ve společnosti stejně postižených, toho se vůbec nebojím. Jen nevím jak to zvládnu finančně a obchodně, když budu pár měsíců mimo...
1)2) bod, tam mám absolutní podporu, přítel ví o mé závislosti a podpoří mě , chce mi pomoci.
3) náročnou práci nemám, pití je jen večerní relax
4) léky na bažení po alkoholu zatím nechci použít
5) skupinu AA mám aktuálně v hlavě, že bych to zkusila, ale jsou tu dost negativní reakce, tak nevím co mě tam čeká...
6)7)8) vyhýbat se oslavám, akcím a umět si najít výmluvu proč nepít, to se snažím úspěšně již delší dobu,vzhledem k tomu, že jsem moc veselá,tančím, zpívám, vyprávím,plánuji akce, pak si to nepamatuji, tak to už ne! Vždy ostuda ! Takže na oslavu jdu, dám si pivo či víno a vodu a kontroluji se , aby to nepřesáhlo mez.
9) Koníčky jsou motivační, ty mám, malování, četba, ,posilovna, fitness, vaření , zahrada, to mě motivuje, zatím jsem neomezila ...
Jiné podpůrné léky léky odmítám, to by bylo vyhnat klín klínem, to je špatně, samozřejmě se stydím přiznat realitu, že jsem alkoholička a jdu na tři měsíce na léčení, zde na vsi totál odpis. Opět opakuji, snažím se omezit a zvládnout to. Ćetla jsem tu příběhy, kdy se to povedlo , motivuje mě to a pokusím se o to. Když zklamu, tak léčení, ostuda, ale stále záchrana života , tak to vnímám...
Renata
Fresh Boarder
Příspěvky: 13
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#31627
Re: alkohol mě ničí, jak to zvládnout...? Před 8 rok, 4 měsíce  
Zdravím Renatko. Jde to zvládnout sama. Projdi si tohle forum, zabere to pár dní :)ale podařilo se to dost lidem, zářný příklad je Kira (nesmírně ji obdivuju) Ovšem musíš vědět, co přesně chceš - být bez alkoholu doživotně. A pak mít velmi pevnou vůli. Absťáky fyzický pominou do týdne. Vím, o čem mluvím. Psala jsem tu tuším cca 3 roky zpět. Proklepala jsem se absťákem (a to jsem pila o hodně víc, tak cca přes půl litru tvrdýho denně na hladinku, sem tam víc do mrtva) a to i vícekrát. Věděla jsem velmi dobře, co mne čeká a stejně jsem se prostě zlila. Doma, potají. Denně. Důvody jsou nepodstatný, je to tu všude jak přes kopírák - genetika, problémy.. Zajímavé, já mám pěkný, klidný život. Trošku náročnou práci, ale nic mimořádnýho. Prostě mi s vodečkou bylo lépe a veseleji. No a po těch pár letech už zas laškuju s démonem... stačilo na jaře dovča (letadlo bez panáka nebo lexaurinu nedám) a tam pár koktejlíků a hele..ono mi to nic nedělááá... A dnes jsem denně na plácačce vodečky večer. Musím se vrátit zpět na značku, kdy mi alkohol naprosto nechyběl. A pořád si nemyslím, že bych nutně potřebovala odbornou pomoc.
JanaK
Gold Boarder
Příspěvky: 196
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter