Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345
Dolů
Téma: Horké počasí mě nutí začít zase pít
#35306
Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 9 měsíce  
Mám problém a uvítám, pokud někdo má nějakou radu. Vydržím abstinovat několik měsíců, ale pokaždé selžu v létě. Jakmile začnou teploty překračovat třicítku a když se po pár dnech vyhřejí i byty a já se začno topit ve vlastním lepkavém potu a není před tím peklem úniku, začne mě strašně přitahovat pivo. Po pár pivech už totiž mi to hnusné horko přestane tolik vadit a zbavím se tak toho utrpení.
Karel Václavek
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35308
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 9 měsíce  
Karol,

konzultoval si už niekedy svoj "termoregulačný" problém s odborníkmi?

(Alebo si "len" potrebuješ nechať schváliť svoje pitie piva?)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35309
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 9 měsíce  
Ja napsal:
Karol,

konzultoval si už niekedy svoj "termoregulačný" problém s odborníkmi?

(Alebo si "len" potrebuješ nechať schváliť svoje pitie piva?)


Jsme poměrně zdravý, takže konzultace s odborníky by nevyřešila, proč tolik trpím, když nastanou horka. Nejsem vůbec schopen nic užitečného dělat, jen se nudím a bažím po pivu. Nechci, aby mi moje každoroční letní selhání někdo schvaloval, spíš čekám radu, jak to utrpení překonat bez piva. Nebo nikomu ty horka posledních let nevadí. Nemáte vyhřáté byty na 30 stupňů? Neničí vám to psychiku?
Karel Václavek
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35310
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 9 měsíce  
A co birell? Nebo třeba jen normální vychlazená perlivá voda. Říká se, že chutě se dají přepít - nepřejde to, když vypiješ hodně vody? Já mám na pití doma půllitr, do kterého si udělám normálně vodu z kohoutku s trochou šťávy. Nebo ředím vodou džus. Mám ráda i rozpustit multivitamín, ale to jde jen jednou za den. Nebo se přežírám melounem .
Horko mi nějak extra nevadí. A popravdě pivo mi ani nechutná. Ani bych si ho teď nedala třeba přes poledne. Nemám ráda ten stav připití přes den, protože to mě vždycky nutilo doplňovat pak hladinku až do večera, to člověk lehko přepískne, pak doplnit další den ráno, a už to jelo
Angie
Expert Boarder
Příspěvky: 121
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35311
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 9 měsíce  
Co jsem přestal chlastat, stal se ze mě someliér minerálních a pramenitých vod. Prostě mi najednou chutná čistá voda. A každý chutná jinak. Nejraději však rakouské z Alp, nebo zde těžce sehnatelné vody ze Skotska :o) Barák, kterej se vyhřeje na třicet - prodat, koupit něco jinýho. Malinko složitější. Takovej kamennej barák a máš po problému. Jen, aby Ti nebylo horko z údržby.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35312
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 9 měsíce  
Ano, pití chlazených nealkoholických nápojů částečně pomáhá. Ale po několika dnech nastane brain fog a pak nad sebou úplněztrácím kontrolu. Letos jsem selhal po týdnu tropického horka, ani nevím, jak. Teď už zase 11 dní abstinuju, ale teplota se zase začíná nebezpečně zvedat a trochu mě to děsí.
Karel Václavek
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35315
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 9 měsíce  
Karel Václavek, píšeš:
Ano, pití chlazených nealkoholických nápojů částečně pomáhá. Ale po několika dnech nastane "brain fog" a pak nad sebou úplně ztrácím kontrolu. Letos jsem selhal po týdnu tropického horka, ani nevím, jak...

Řeš s odborníky toho *Willy Foga/brain fog*. Vše má svůj důvod i původ. Možná to spolu vyřešíte i za 80 dní...

Mlhu rozežene i ventilátor...


Hledej v sobě - proč se chceš nalejt??!
Zvyk? Nutkání? Nemoc?


Odpověď vězí (jenom) ve Tvém nitru!
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35325
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 9 měsíce  
Karel Václavek napsal:
Nebo nikomu ty horka posledních let nevadí. Nemáte vyhřáté byty na 30 stupňů? Neničí vám to psychiku?

Mě to hrozně vadí, jakmile jsou tropické dny a především tropické noci, kdy teplota neklesne po 20°C, tak je to pro mě problém, nejhůře to vnímám v noci, kdy nemohu spát - tam bych paradoxně to pivo asi i pochopil - na lepší spaní - ber s nadsázkou. Ale pokud jde o denní režim/fungování, tak na mě platí litry minerálky, podle chuti - piji slazené Matonni bez bublinek a čaje, případně mi žena připravuje domácí limonády (citronáda, oranžáda, zázvorovka) a dost mi pomáhá vlažná vana, tak 3x denně, nejlépe před spaním. I tak ale zápasím s usínáním. Ten Birell by nemusel být od věci, pokud máš bažení na pivní chutě. Jinak jen tak pro pořádek, od doby, kdy jsem prodělal ledvinovou koliku v roce 2010, piji v těchto parných dnech minimálně 3 - 4 litry denně. Samozřejmě moje disproporce jsou 199cm/125kg (váha dle přidaného sportu), u měnšího člověka to asi bude méně. Zkus pravidelně doplňovat pitný NEALKO režim a uvidíš zda Ti to pomůže.
DavidN
Expert Boarder
Příspěvky: 151
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Czech Rep. Narozeniny: 03/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Svět patří těm, co se neposerou.
 
#35328
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 9 měsíce  
Snažím se hodně pít studené minerálky a občas nějaký Birell a sprchovat se několikrát denně studenou vodou. Snad nebudou ty horka trvat dlouho.
Karel Václavek
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#35340
Re: Horké počasí mě nutí začít zase pít Před 7 rok, 9 měsíce  
Vedra vystřídala dusna, což je snad ješt horší ... jak to zvládáš?
DavidN
Expert Boarder
Příspěvky: 151
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Czech Rep. Narozeniny: 03/27
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Svět patří těm, co se neposerou.
 
Nahoru
Stránka: 12345
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter