Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Proč se tak váhá s abstinencí?
#40435
Proč se tak váhá s abstinencí? Před 7 rok, 5 měsíce  
Zdravím všechny, již nějakou dobu nepiju a nechápu jednu věc. Proč se vlastně tolik váhá s tou abstinencí? Já když jsem pil, a měl jsem přestat přišlo mi to jako šílený problém vůbec nepít. Jako by to nešlo. Vždyť se přeci tolik shodím, tím, že nepiju, jak jen budu existovat ve společnosti? Přišlo mi to hrozně tvrdé.. A přitom jsem zjistil, že to nebylo tak zlé, jak jsem myslel. Já prostě nechápu, když někdo jen uvažuje, že má s pitím problém a není si vůbec jistý, proč raději nepřestane pít klidně i preventivně? Je to tím, že už je to alkoholik a nechce se zbavit svojí lásky? Nebo je ten důvod, že by musel dělat změny ve svém životě a to se mu nechce? Nebo, že by přišel o svoje kamarády? Ten tlak společnosti, nebo jaký je ten důvod, proč tolik lidí, kterým činí alkohol i ten nejmenší potíž pořád váhá, raději šteluje pití, ubírá, přibírá, mění nápoje, než aby přestali pít úplně? Nebo je to jiný důvod? Co myslíte?
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
#40457
Re: Proč se tak váhá s abstinencí? Před 7 rok, 5 měsíce  
Ja myslim, ze by chteli uplne nepit, ale obcas podlehnou. Bazeni, smutky atd. Nebo jsou proste nejisti v tom rozhodnuti, tomu moc porucit nejde nekomu.
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40461
Re: Proč se tak váhá s abstinencí? Před 7 rok, 5 měsíce  
Šantalka napsal:
Ja myslim, ze by chteli uplne nepit, ale obcas podlehnou. Bazeni, smutky atd. Nebo jsou proste nejisti v tom rozhodnuti, tomu moc porucit nejde nekomu.

Dom sa stavia od základov.

Ale mnohí pijani by najradšej ihneď "glajchovali" ako prvú strechu.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40465
Re: Proč se tak váhá s abstinencí? Před 7 rok, 5 měsíce  
Morfeus napsal:
Já prostě nechápu, když někdo jen uvažuje, že má s pitím problém a není si vůbec jistý, proč raději nepřestane pít klidně i preventivně?

Protoze alkohol umi byt skvely sluha a vyborny pomocnik. Zazene strach a obavy, zbavi nejistoty, utlumi bolest, doda silu a rozhodnost. Vyzene stres a tremu, uklidni a pohladi na dusi. Udela Te lepsim, vykonnejsim a efektivnejsim. A to nejlepsi? Nic za to nechce a pokud nejsi hlupak tak to tak take zustane. Jenze nekteri lide jsou hlupaci coz vede k tomu ze si od nich zacne alkohol za sve sluzby taky brat. Ale porad to neni nic hroznyho, porad to neni nic co by se nedalo zvladnout. Jasny, vsude slysis, vidis nebo ctes varovani ale ty se prece netykaji Tebe - Ty zadny problem nemas, jsi uplne normalni uzivatel jako miliony dalsich. A tak to jde dal a dal (a muze to jit klidne dlouhe a dlouhe roky) nez si uvedomis ze je *neco* spatne. Ze ten skvely a uzasny sluha se urval ze retezu a najednou ze si vlastne mnohem vic bere nez dava. Chces to zacit resit, chces to zastavit ale ten hajzl uz je hluboko v Tobe, uz Te ovlada a kontroluje a Tvoje myslenky uz nejsou tak uplne cele Tvoje. Rozhodnost, vule a sila jsou podkopany a podemlety a s kazdym dnem je tezsi a tezsi to zastavit. Nekdo to zvladne, nekdo bohuzel ne. Rozhodne neni lehky to zvladnout .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40466
Re: Proč se tak váhá s abstinencí? Před 7 rok, 5 měsíce  
Tomuhle úplně nerozumím. Můžeš to prosím vysvětlit nějak polopaticky? Myslíš tím snad, že by chtěli odstranit depky a maléry a přitom neřeší ten základ, tj. přestat pít? Ale já přeci nemluvím jen o lidech pro které je alkohol závislost. Mluvím i o těch pijanech, kteří jsou ještě na hraně, třeba a ještě můžou přestat svojí vůlí..
Morfeus
Expert Boarder
Příspěvky: 110
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Morpheus: This is your last chance. After this, there is no turning back. You take the blue pill - the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill - you stay in Wonderland and I show you how deep the rabbit-hole goes.
 
#40467
Re: Proč se tak váhá s abstinencí? Před 7 rok, 5 měsíce  
Morfeus,
pijani nechtějí přestat proto, že jim chlast zatím dává víc než bere.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40468
Re: Proč se tak váhá s abstinencí? Před 7 rok, 5 měsíce  
No dosť ich práve ti depky a maléry rieši práve alkoholom. Je to taký začarovaný kruh, z ktorého je ťažké sa dostať.
No a väčšina pijanov to má stále ešte "pod kontrolou". Môžu prestať kedy chcú, len oni (na nešťastie svojich blízkych) ešte nechcú. Aspoň oni si tak myslia.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40474
Re: Proč se tak váhá s abstinencí? Před 7 rok, 5 měsíce  
Myslím si, že alkoholik nepřestává pít dokud sám nepřijde na to, že je v koncích. Dokud mu to jen všichni kolem říkají, tak o tom přemýšlí. A pokud není blbej, tak ví, že to asi nebude dobře to jeho počínání. Ale dokud to nějak lze utáhnout, tak s tím buď bojuje, nebo nebojuje. Zlom nastává až ve chvíli, kdy přijde na to, že takhle už to dál nejde...
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40479
Re: Proč se tak váhá s abstinencí? Před 7 rok, 5 měsíce  
Za odsúvaním "asi treba niečo riešiť, ale dnes ešte nie..." môže byť aj obyčajný strach zo zmeny, možno.
Žilinčan
triezvy od 23.3.2016
Gold Boarder
Příspěvky: 267
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Žilina Narozeniny: 02/07
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#40481
Re: Proč se tak váhá s abstinencí? Před 7 rok, 5 měsíce  
Akej zmeny. Takmer každý kto prvý krát sa rozhodne prestať má predstavu, že len prestane piť a vyriešené. Aké jednoduché. Že všetko ostane po starom.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter