Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...7891011121314
Dolů
Téma: Jak omezit piti
*
#55866
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
Kontrolovane piti? Nejsem si jista, jestli to jde u alkoholika. Sklenicka cehokoliv narusi pevnou vuli a predsevzeti je v tahu.
Podle mne kontrolovane piti jde jen u lidi, co nejsou zavisli.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55867
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
Ja jsem ten pripad co vypil litr vina a sam. Taky mi pripada, ze zivot bez alkoholu je prazdnejsi, bez legrace. Je to zodpovednetsi pristup, zdravejsi, ale bez svandy.
Nekdy mam uplne jasno, jak bude dal a nekdy si rikam, proc to vlastne delam. Na oslavach jsem za suchara, vlastne skoro nikam nechodim, protoze mne nebavi se divat jak se lidi nelejvaj a taky se bojim, ze se neudrzim.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55869
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
mna tak napada, ze by ta fajn zabava bez alkoholu mohla byt i ked troska ina
pred vela rokmi nez som zacal chlastavat ako dieta ma bavilo vela veci
myslim si, ze to je aj o znamych a aktivitach,a to je to, ze ja nikoho nepoznam s kym by som sa mohol ist zabavit inac ako bar napr. priroda, kino, nejake dobrodruzstva, spolocne chvile, clovek sa s tym druhym musi citit fajn a to neni tak izi spoznat zvlast ked je akoby outsider ako ja a zvlast:
Vcera som si siel zabehat do parku, zahradky plne, vsetci pri alkohole, viem oni nemaju problem, ale i tak to je hrozne, zas som si prisiel ako z inej planety, na zoznamkach same zlatokopky, no neviem neni to izi
a byt sam so sebou dlho dlho, tak citaval som ze clovek sa to musi naucit a ze potom je to to naj, no mna to dostalo akurat tak do depresii a na prasky
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 11/06/2019 10:01 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55870
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
No já jsem třeba muzikant a ona troska toho alkoholu člověka uvolní a hlavně to k tomu tak nějak patří upřímně měl sem teď blbe dny a sáhl sem po pár pivech a vinu ale víte co kupodivu to pomohlo vyčistil sem si hlavu a na druhý den sem všecko vyřešil co mě trápilo už delší dobu není na škodu čas od času vypnout a prostě se opít ale ne každý den pít to je blbost poslední dobou deprese a všechno se utlumilo a to i přesto že sem se párkrát opil a co žijeme jen jednou mám práci solidně placenou holku motorku auto prostě vše co sem chtěl ano dřív mě alkohol dost Nicil ale naučil sem se s ním žít bok po boku a ono to jde člověk musí chtít hlavně nesmí to brát jako nepřítele protože to nevyhraje alkohol se nedá porazit někdy si zajdu do přírody trávím večery u filmu jindy se jdu jen tak projet a někdy si prostě vypiju chápu že každý je v jiné životní situaci já si zažil sraček dost za moc krátkou dobu byl sem několikrát na dně ale nikdy sem tomu nepropadl a ani nehodlám propadnout nehodlám se pití vzdát během 2 3 let sem to omezil celkem hodně asi sem z toho vyrostl nebo já nevim a i doma a ve vztahoch je to lepší protoze naráz ten norek už něco dokázal a umí jen se z toho neposrat zatnout zuby a jít dál život máme jeden a trávit ho tím že si nedám a pak přijdu o spoustu historek a srandy ale musí to být vyvážené a co sem tímto chtěl říct? Hlavně to že když se chce jde všechno dát si cíl a za tím si jít a pak na to člověk nemá ani myšlenky byli doby kdy sem s kytarou spaval pomalu xx hodin denně sem hrál zavřený v pokoji důležité je mít koníčky a umět si užívat i bez chlastu a pokud bych cítil že už je toho moc vždycky zabrzdim a jde mi to všem preju hodně zdaru a nedělejte z toho konec světa
Rostislav
Junior Boarder
Příspěvky: 31
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55871
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
A čo si ty, Stefo, predstavuješ pod pojmom "naučiť sa byť sám so sebou"?
Erika. To, že si myslíš, že na oslavách si za suchara je možno len tvoj pocit. Ostatným je možno aj ukradnuté, či si vypiješ alebo nie.
S tým chodením NIKAM opatrne. Potom ťa tá abstinencia prestane baviť. Teda nie že by si z toho teraz asi bola nadšená. Abstinovanie však nemá byť akoby za trest. To dlho nevydržíš. Skús si pre začiatok nájsť nejakú akciu kde sa nepije resp. pije poskromne. Kde samotné pitie nie je účelom akcie. Hlavne sa zbav tej myšlienky, že si nepijuci suchár.
Taky mi pripada, ze zivot bez alkoholu je prazdnejsi, bez legrace.

Fakt je legrace vypiť fľašu vína denne sama doma....Ale chápem ako to myslíš. Oslavy, akcie adt.
A to, že je život prázdnejší? Možno ani nie, len ten alkohol a myšlienky naň ti zaberali viac času, než sa zdá. Popíjaním a tým aj myšlienkou na víno si mala zaplnený celý večer. Cez deň si na to tiež myslela, pretože bolo dôležité nezabudnúť si to víno kúpiť. A samozrejme celý deň si sa tešila až si večer tú fľašu otvoríš. Alkohol ti takto zaplnil celý deň aj keď si celý deň nepila, len večer. A teraz nastalo strašidelné vzduchoprázdno. Aj preto budem vždy odporúčať kluby, rôzne klubové akcie. Kurňa Erika, videla si ty vôbec niekedy živého abstinenta z mäsa a kostí?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55872
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
Rosťo, však OK. Asi každému konzumentovi sa občas podarí ožrať ako sviňa. Stane sa. Ale ak bude reč o alkoholikovi, teda závislosti na alkohole, tam to asi takto fungovať nebude.
Na druhej strane určite nie každý, kto tu napíše, hneď musí byť alkoholik. Zrejme len to svoje pitie už vníma ako problém. Za určitou hranicou, ktorú je ochotný tolerovať resp. jeho okolie. A potom má na výber. Buď sa rozhodne prestať piť úplne alebo sa bude snažiť piť nejako kontrolovane, obmedzene. Napríklad nebude piť nikdy doma, len príležitostne, na akciách. Ak to dá, OK. Ak nie, jeho smola. A opäť bude len na jeho rozhodnutí čo ďalej.
Pre mňa je napríklad abstinovanie jednoduchšie ako kontrolované pitie. To je moja skúsenosť. Ukontrolovať sa po 2-3 pohárikoch, keď príde slina, je utrpenie.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55873
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
sam so sebou, vedet fungovat samostatne a byt v pohode, byt doma sam a byt v pohode, ist do prirody sam a byt v pohode, ist do kina sam a byt v pohode, etc
jednoducho aby clovek nepotreboval spolocnost na to aby bol v pohode a necitil sa sam, osamelo, alebo ho nelakalo zas behat do baru za ludmi

jedni tvrdia to a druhi to

tak neviem ako to je naozaj, aby clovek by bol sam sebe najlepsim spolocnikom, a nepotreboval k tomu nikoho, mozno je kazdy iny

no ja sa asi potrebujem naucit robit veci sam a byt vpohode, pri vsetkych tychto veciach si ani neviem predstavit alkoholcit, to mam len spojene s tou inou "zlou" zabavou

a nebyt cravingu, ktory ma ovlada, uz s tym davno seknem, hlavne aby mi tie veci uz nechybali a to je to, lebo nepoznam teraz nic ine, preto mam pocit, ze potrebujem zazit nieco paradne, kde ma to bude tahat, namiesto tej holky, muzika, alko zabavy
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 11/06/2019 10:56 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55874
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
Každý potrebuje spoločnosť. Pokiaľ sa teda nechceš stať mníchom-pustovníkom niekde v horách.
Takže čo s tým?
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55875
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
tak mam v plane chodit na tie AAcka, ale to je tiez len 1 hodinka

ten bezecky trening, ktori som skusal tiez to bolo take vselijake, som sa na to dost skoro vykaslal, zas kvoli muzike a baru

raz som skusil skupinku katolikov, a po stretku som rovno siel do baru s myslienkou, ze to beru inac ako ja

k tomu do vsetkeho som sa prekonaval kvoli mojmu pocitu ze som iny - soc. fobii

neviem budem musiet nejako improvizovat, kym sa nieco neobjavi
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55876
Re: Jak omezit piti Před 4 rok, 10 měsíce  
Ľudkovia,

"máte úplnú "pravdu" - nie je nutnosť "otrtúliť/opiť sa" každý deň. Mnohým stačí: iba (5->6)× za týždeň."

"Veď, v (7./siedmy) deň, aj Boh odpočíva/l, či???"


"Aj ožran sa niekedy potrebuje vyspať, veď, je TO tiež "len" človek!!!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...7891011121314
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter