Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Začátek abstinence
#58340
Začátek abstinence Před 3 rok, 11 měsíce  
Zdravím. Jsem alkoholik a rozhodl jsem se přestat. Už jsem tu před lety psal, že nevím, jestli jsem alkoholik, ale teď jsem si jistý, že jsem a myslím to smrtelně vážně, že s tím končím. Piju sám už několik let každý víkend. Ve všední dny nikdy. V práci máme nulovou toleranci alkoholu, takže v pracovní dny nepiju. Mám hrozné deprese a psychické problémy, takže jsem začal brát antidepresiva. Už 63 dní beru ty AD a neměl jsem ani kapku alkoholu. Řekl bych, že ty AD mi hodně pomáhají už jenom z toho důvodu, že prostě mám strach na to pít Potřeboval jsem se někde sdílet, protože mám hroznou radost, že to zatím bez alkoholu zvládám. O víkendech stále trochu cítím psychickou potřebu pít, ale snažím se to přebít jídlem (hlavně sladkým) a piju fakt hodně čisté vody.

Na závěr jedna vtipná historka:
Pořidil jsem si "prsten abstinence" a nosím ho, jako připomínku, že nepiju. A pomáhá mi to, ikdyž je to naprostá blbost. Rodině jsem řekl, že dokud uvidí, že nosím ten prsten, tak to znamená, že moje abstinence pokračuje
Karel
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58343
Re: Začátek abstinence Před 3 rok, 11 měsíce  
Ahoj, to je super a s tím kouzelným prstenem Rodina je na tebe určitě pyšná. Na deprese a psychické problémy je dobré nepít. Tak ať se ti daří i nadále.
Dorka
Jediná cesta ven vede skrz.
Senior Boarder
Příspěvky: 61
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58345
Re: Začátek abstinence Před 3 rok, 11 měsíce  
Karle, přeju Ti, aby prsten zafungoval a držím palcev běhu na dlouhou trať.
Lenka X
Senior Boarder
Příspěvky: 78
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58346
Re: Začátek abstinence Před 3 rok, 11 měsíce  
To jsem vubec netusila, ze neco jako prsten abstinence, existuje.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58347
Re: Začátek abstinence Před 3 rok, 11 měsíce  
Díky. No to s tím prstenem to asi neexistuje. To je můj vynález Jinak musím říct, že pevně věřím, že dokud budu brát ty AD, tak prostě na to pít nebudu. Ale až to někdy v budoucnu přestanu brát, tak začne asi zase boj.
Jinak jsem dostal i neurol, ale cítím, že pro alkoholika je to docela nebezpečný lék. Tak už to radši neberu a schovávám, až na tom budu nejhůř. Doktor mi chtěl i navýšit dávku toho neurolu, ale odmítl jsem.
Karel
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58348
Re: Začátek abstinence Před 3 rok, 11 měsíce  
Neurol mám taky pro strýčka příhodu, ale opravdu jen když je nejhůř.
Vyhýbám se jakýmkoliv návykovým lékům nebo na čem by mohla vzniknout závislost, snad jen krom sladkého a bůčku

Tady se Neurol řešil několikrát a jak do toho vletíš tak si ve stejné pr... jak s chlastem, vzpomínám na příspěvky DavidaN, je to tak 3 roky, např.:

www.alkoholik.cz/zavislost/forum/3-jsem-alkoholik-a-nevim-co-dal/32103-co-delat-dale-volnejsi-pokec-bez-vulgarismu.html?limit=10&limitstart=1350#35278

nebo všechny jeho příspěvky, já nevím proč se tak odmlčel a co s ním je...

www.alkoholik.cz/zavislost/forum/fbprofile/userid-6800.html?limit=0
pert
Platinum Boarder
Příspěvky: 614
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58349
Re: Začátek abstinence Před 3 rok, 11 měsíce  
Čau , tady se rád zapojím do diskuze , co se týče neurolu , určitě nebrat pravidelně , jen občas řekněme v nouzi , benzaků je celá řady , dělí se jen podle poločasu uvolňování a ano vzniká tolerance , závislost a vysazování je velmi velmi nepříjemné ( striktně v tomto ohledu neposlouchal doktory ví o tom opravdu kulové ). Co se týče AD záleží na co je užíváš ....bojíš se , že začneš pít až je přestaneš brát , otázka je proč je bereš ? A také opatrně , lidé je berou dlouhodobě s tím , že je lékaři prezentují jako nenavykové šetrně léky ( opět obrovská lež ) . Samozřejmě lepší brát medikaci , pokud pomáhá než se uchlastat , člověk musí dát obě věci na pomyslné misky vah. Takže co se týče psychofarmak , raději si opravdu zjistit informace a zkušenosti sám , pže informace , které sdělují lékaři a je jimi promořená populace je opravdu diametrálně rozlišná od reality. Ahoj a prsten dobrý nápad proč ne , s tím , že pokud ho náhodou ztratíš nepůjdeš do obchodu pro litr rumu čau všichni ????️
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58350
Re: Začátek abstinence Před 3 rok, 11 měsíce  
Jasný no. Beru je proto, že mám deprese + jednu psychosomatickou nemoc, na kterou není jiná léčba, protože je ovlivněná psychikou a běžně se na ní dávají AD. Už jsem byl z té nemoci na dně, tak jsem si řekl, že to takhle zkusím a uvidím, jestli to pomůže.
Karel
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58351
Re: Začátek abstinence Před 3 rok, 11 měsíce  
Chápu , pokud Ti alespoň trochu pomáhají na deprese , tak je ber a neřeš to , za čas až si budeš jistější můžeš zkusit vysadit , v Tvém případě je lepší medikace než chlastat , pže deprese ( moc dobře vím o čem píšeš ) a sáhnout po flašce jde většinou ruku v ruce .... ten Neurol si vem v případě , že by Tě chytl nějaký silný craving a tím , že ho vezmeš vyjímečně bude mít účinek a nebudeš mít žádné rizika s užívání . V ČR je totiž naprosto běžná věc rovnice , kdy člověk přijde k "odborníkovi" , ten mu dlouhodobě předepisuje benzodiazepiny a skončí na PL v tristním stavu na odvykačce s daleko horšími stavy než měl původně . Proč se toto xy let děje a proč s tím nikdo nic nedělá si moc dobře vysvětlit neumím . Paradoxně nejlepší je cesta uprostřed nechlastat, nebrat tady ty sračky a dát si střídmě 1-2 piva , ale to už se třeba mne , který tu hranici prochlastal netýká ani Tebe a nediskutovali bychom zde na tomto fóru:) ahoj a měj se hezky
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58352
Re: Začátek abstinence Před 3 rok, 11 měsíce  
Díky. Taky se měj hezky.
Jsem ve fázi, že jsem prostě rád, že už nechlastám, ale budoucnost bude těžká. Vím to.
Karel
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter