Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: jak zvládnout první dny
#58808
Re: jak zvládnout první dny Před 3 rok, 4 měsíce  
inka napsal:
Existuje něco podpůrného- bylinky nebo já nevím co, co by mi pomohlo zvládnout první dny/týdny?

To co popisujes je bohuzel uplne normalni a nejde s tim moc co delat . Jsi zavisla a sebrala jsi telu jeho zavislost - no a to se pochopitelne zoufale brani . Muzes zkusit ruzne bylinky, caje nebo vitaminy. Me treba pomahalo sladke a energeticke napoje - behem prvnich par mesicu jsem toho vypil stovky litru. Urcite a 100% zabira cinnost - naloz si toho co nejvic at nevis kde Ti hlava stoji a vecer at padas unavou. A pripravuj se na to ze drive nebo pozdeji prijde velice silny zachvat bazeni - Tvuj mozek si zacne sam od sebe vymyslet naprosto racionalni a spravne duvody proc je OK se napit - jen trosku, malicko... vzdyt to se mnou neni jeste tak hrozne, jini jsou na tom mnohem hur... jeste se naposledy napiju aby mi bylo lip a hned potom zacinam abstinovat... neni prece nutne se tyrat abstinenci, urcite zvladnu pit kontrolovane. Priprav si plan na to co udelas az to prijde!
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58809
Re: jak zvládnout první dny Před 3 rok, 4 měsíce  
Gennosuke- to co popisuješ se mi na mysl vkrádá bohužel neustále-už dnes mě napadla myšlenka- ok, vydržím kritických 40 dní a pak se v létě těším na sklípek, rozhodně totiž zatím odmítám přdstavu, že se UŽ NIKDY NENAPIJU.. což je prostě špatně. Opíjím svou mysl rohlíkem, že když to dám dostatečně dlouho, dokážu pak pít kontrolovaně.. představy, že kdybych si přece dnes dala deci, a nic víc, že je to v pohodě, mám pořád.. Nevím jestli zvládnu odolat. Silvestra jsem zrušila, letos nikam určitě nejdu, ale nevím, zda zvládnu vydržet vůbec 14 dní no.. je to fakt peklo
inka
Expert Boarder
Příspěvky: 121
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58811
Re: jak zvládnout první dny Před 3 rok, 4 měsíce  
inka napsal:
Gennosuke- to co popisuješ se mi na mysl vkrádá bohužel neustále-už dnes mě napadla myšlenka- ok, vydržím kritických 40 dní a pak se v létě těším na sklípek, rozhodně totiž zatím odmítám přdstavu, že se UŽ NIKDY NENAPIJU.

Achjo... mel jsem to uplne stejne . Predstava ze se uz NIKDY nenapiju? Proboha... vzdyt to je smesny... to prece nejde, to je nemozny! Jenze ono to tak je . Jsme nemocni, porouchani, rozbiti, muzeme tomu rikat jak chceme. Muzeme klidne abstinovat mesic, dva nebo rok - a pak se napijeme - panak vodky, sklenka vina, maly pivo - a cela ta snaha, cely ten cas abstinence zasyci a vypari se a jsme znovu na zacatku .

Ja jsem to dlouho resil tim ze jsem si sliboval. Proc nepiju? Protoze NECHCI! Ted nechci! A proc nechci? No protoze po chlastu jsem v hajzlu a chlast ze me dela debila. A ja nechci byt v hajzlu - mam spoustu prace, spoustu ukolu, je strasne moc veci co chci jeste zazit a mist co chci videt a lidi co chci poznat - na chlast ted neni cas a misto. Ale jednou, jednoho dne, az budou ukoly splneny a az usoudim ze tech zmen v mem zivote bylo dost a ze me vlastne to stavajici fungovani uz nebavi tak potom se na to vrhnu. Nakoupim chlast, more chlastu, vsechno moje oblibeny piti a odjedu na moje oblibeny misto na horach a tam budu pit a pit a pit. JEDNOHO DNE. Ale dneska to neni...

No a s timhle jsem sel prvni rok abstinence a druhy a treti... a najednou, z niceho nic, nekdy v ctvrtem roce najednou rana do hlavy a ja jsem si uvedomil ze je mi to vlastne uplne fuk! Tak se uz nikdy nenapiju... a co jako? Problem? Neni, je pryc... tam kde byl v hlave problem je prazdno. Evidentne je to otazka casu .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 09/12/2020 11:34 Provedl: Gennosuke.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58812
Re: jak zvládnout první dny Před 3 rok, 4 měsíce  
Opíjím svou mysl rohlíkem, že když to dám dostatečně dlouho, dokážu pak pít kontrolovaně...

Inka. Abstinujem šiesty rok. Vieš čo by sa stalo, keby som sa napil? Nezačínal by som kdesi, keď som mal možno 18. Ale tam, kde som skončil pred tými cca 5 rokmi. Preskočil by som celé tie roky, keď som v pohode popíjal ako píšeš kontrolovane a bol by som rovno v tých sračkách kde pred tými 5 rokmi. Takto totiž funguje závislosť.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58814
Re: jak zvládnout první dny Před 3 rok, 4 měsíce  
Inko, musis si rikat - Dnes ne, dnes se nenapiju.
Neres co bude v lete. To je strasne daleko.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58821
Re: jak zvládnout první dny Před 3 rok, 4 měsíce  
Já souhlasím s Krtkem , jednou se pak napíješ a jsi z5 , pamatuji si , jak jsem po několikáté přestával . Měl jsem 68dní to si pamatuji. Byla sobota odpoledne , vyšel jsem ven , byl říjen , sluníčko , padalo listí , krásný den, pak šli dva lidi posedět , potkal jsem je , jeli jsme tam a bylo mi tak hezky , tak si dej vyjímečně jedno pivo ( a tam pak rozhodne jak zareaguješ, zasekl jsem se chvíli uvažoval ) a řekl tak jo , sotva jsem to dořekl , věděl jsem , že je to špatně, paradoxně tělo mi ještě dávalo šanci - vůbec ale vůbec mi to nechutnalo , než jsem se rozpil . Přijel jsem opilý za tmy , cestu si matně pamatuju , že jsem v trolejbuse potkal někoho známého , sotva jsem chodil , už si nepamatuju kdo to byl , doma zvracení , zle a další x dní taky zle , od depresi , výčitek bo fyzické projevy , večer úzkosti vyšponované na maximum , nejde spát , chceš usnout , v hlavě chaos , myšlenky , ....a jak to může dojít od tak krásného slunečného dne až do takového stavu během chvilky . Alkohol - závislost to je odpověď.
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59116
Re: jak zvládnout první dny Před 3 rok, 3 měsíce  
Ahoj jsem Jansty a jsem alkoholik!
V detoxu jsem byl opakovaně, bohužel nezvládám sám abstinovat dny po fyzickém detoxu.
A to se snažím nějak zvládnout a hledám inspiraci kde se dá, ovšem včera jsem měl den blbec a to opět sahám ze zbabělosti po alkoholu.No nevím, zatím dobrý, tak mi držte palec.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 26/12/2020 12:37 Provedl: Jánty.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
#59117
Re: jak zvládnout první dny Před 3 rok, 3 měsíce  
Skús nejako zapojiť do života toto:"Bože, dej mi klid, přijmout to, co změnit nemohu, odvahu změnit to, co změnit mohu, a moudrost jedno od druhého rozpoznat."

A ten deň blbec. Prejdi si v hlave, teraz s odstupom, celý deň. Aj tie blbé chvíľky. A skús porozmýšľať, či by stálo kvôli tomu vypiť si. Či to bolo tak životne dôležité. Alebo si len hlava hľadala akýkoľvek, aj malicherný dôvod vypiť si. Aj v súvislosti s tou modlitbičkou AA napísanou vyššie.

P.S. Tým nechcem tvrdiť, že sa nemohlo stať aj niečo vážne.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59118
Re: jak zvládnout první dny Před 3 rok, 3 měsíce  
Ono taky asi záleží fakt proč člověk pije. Já třeba chlastal kvůli jiným problémům a ty jsem zaháněl, naštěstí jsem zjistil, že když budu pít dál a dál nejen, že ty problémy nikdy nezmizí, ale přidají se další a ty už bych nemusel ustát. Jasně , když jsem se napil, což by se mi stalo i teď, v největší pravděpodobností bych se na určitou dobu cítil dobře a najednou by všechny problémy zmizeky jako pára nad hrncem, ale stojí to za to, že druhý den budou znova a navíc kocovina, deprese, úzkosti, nespavost a další "chuťovky" ...? Nestojí. Někdo to sdílel nedávno možná Krtek zrovna, na YouTube jsou dva maníci Abstinenti Jablonec je název kanálu a myslím, že si z toho člověk něco může vzít, dokonce i já, kdybych selhal, tak už mám jasně v sobě určené, že PAL podstoupím. Není to ostuda. A živit se Ti může otočit o 180 stupňů, ale jak zmiňují ti dva, abstinence začíná teprve po léčbě a je to na každém zda se bude dál doléčovat - možnosti jsou.
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59119
Re: jak zvládnout první dny Před 3 rok, 3 měsíce  
No, ono ty tři měsíce v léčebně se asi nedají moc nasimulovat doma, natož takhle na diskusi, ale díky.
Jánty
Aktuálně v abstinenční fázi č. 2 (1.4.-31.6.)
Expert Boarder
Příspěvky: 115
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Místo: Cajzlov Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Predikce mezilidské citlivosti, psychoticismu, paranoie, nepřátelství, asertivity a zvládání kopírování dovedností,
osvojení si regulace poznávacích emocí, na základě raných maladaptivních schémat odečtených z int.diskusí. Laik poloprofesionál ha,ha,ha.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter