Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: Partnerka alkoholika
*
#59466
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
Jak jsem psala...on vydrzel nepit i mesic.A praci ma.Ale jak leje u mamy,tak leje moc a kazdej den.Nemusi se krotit.Pokud na tom neni tak zle,tak proc se nejde lecit?Kdyz teda nema takovej problem,tak proc teda proste nepije?
PosledníNaděje
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 05/01/2021 14:53 Provedl: PosledníNaděje.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59467
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
Protože pravděpodobně nemá tak kruté absťáky, aby si přiznal, že je alkoholik. Já si to přiznala až když jsem začla mívat okna a ráno hledala vyprošťováky. Teprve pak mi došlo, že je to fakt vážné.
Edna
Platinum Boarder
Příspěvky: 426
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59468
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
To me taky napadlo.jedine co on vzdy tvrdi..ja nepiju tvrdy,chodim do prace,ja nemam chut na pivo,me proste jen chutna.Ja nemusim pit,kdyz nechci....Za jak dlouho se muze dostat do toho,ze to zvladat nebude?Jednou opilej tvrdil,ze uz nechce pit,ze jemu z toho zle pak a ze uz to nedava jako kdysi.
PosledníNaděje
Fresh Boarder
Příspěvky: 17
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59469
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
Přesně takto začínal každý z nás, co jsme po pár letech skončili s dvěmi litry vína anebo flaškou tvrdýho denně nebo obden... Já byla před 5 lety úplný abstinent. Skončila jsem s tou flaškou tvrdýho obden... Šlo to rychle.
Edna
Platinum Boarder
Příspěvky: 426
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59470
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
Pití má jednu strašně zrádnou vlastnost. Mění povahu. Mění osobnost. I sebehodnější člověk pak mluví a jedná tak, že je pro každého i pro rodinu snadné se na něj prostě vykašlat za to, co udělal. Říkáme si věci jako - může si za to sám/sama. Sama si vybrala. Kdo si nechce nechat pomoct, tomu nelze pomoct a podobně.

Jenže jak víme, jestli mluvíme s ním nebo s alkoholem?

Jednou jsem viděl nějaký díl výměny manželek, tam byla alkoholička a já žasnul. Vše, co říkala, vše, co dělala, jaké měla názory - jako bych viděl mámu. V tu chvíli mi došlo, co přesně máma je a co už je alkohol. Byl jsem v šoku, jak velká část jí, je alkohol. Když odečtu to, co jsem viděl společného u té paní v televizi a u mé mámy, zůstala mi máma z doby před 20 lety. Taková byla než se začala povahově měnit.

Byl jsem v úžasu.

Najednou nebylo tak snadné odsuzovat. Najednou nebylo tak snadné říkat - může si za to sama. Vybrala si.

Co když už si v téhle fázi člověk nevybírá? Co když se už jen brání útokům ostatních a sám svůj výběr nemá pod kontrolou, protože nejen jeho tělo, ale i myšlenky, názory a činy má pod kontrolou jed v jeho těle? To se za tím pak špatně zavírají dveře a otáčí zády. Mamce jsme se snažili pomoct do poslední chvíle, neotočili jsme se zády. Ale když takhle zpětně přemýšlím, odpouštím ji všechny zápory, které jsem za poslední dekády viděl a zažil. To totiž nebyla úplně ona.
Michal
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59472
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
Michale, Ty bys měl vydat knihu! Bez ohledu na ty smutné zkušenosti, máš opravdu moc pěkný sloh a stylistiku. A dokonce myslím, že by taková kniha byla velmi přínosná...
Edna
Platinum Boarder
Příspěvky: 426
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59473
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
PosledníNaděje napsal:
Nic a nikdo ho neprimeje prestat.Co teda alkoholika primeje prestat?Proc se nekteri seberou a jdou se lecit?Ja tomu nerozumim.Nejsem zabisla.Ja nechapu jak je mozne,ze kdyz jeho deti (ma jeste dve s jinou,kzere skoncili v decaku) ani nikdo mu za to nestoji?

Co primeje alkoholika prestat? U casti alkoholiku je to zdravy rozum a pud sebezachovy. No a u tech co tohle nezabere tak zafunguje az pad na dno. A nezbyva nez nadeje ze ten dopad na dno nebude tak drtivy aby jeste alkoholik dokazal vstat .

A ted Ti bohuzel napisu neco oskliveho . Povinnosti? Prace? Rodina? Deti? TY? Jemu je to vsechno uz uplne ukradene... uz davno to vsechno vymenil za flasku. A bud si jista ze jsou okamziky kdy trpi jako zvire, kdy je mu to strasne lito, kdy by dal nevimco za to aby dokazal vratit cas... ale ta flaska je silnejsi a vsechno to zase a znovu sebere a vymaze.

Chces radu od tezkeho alkoholika? ZDRHEJ! Zbav se ho, vymaz ho ze zivota a hlavne never jedinymu jeho slibu! Kdyby prosil a skemral jak to spolu zvladnete, jak da vsechno do poradku... achjo... co ja se nesliboval... sobe i jinym. Existuje jediny zpusob jak muze alkoholik dokazat ze se zmenil - porazit svoji zavislost a ziskat zpet kontrolu nad sebou. Az za Tebou prijde ze je rok cisty a funguje v totalni abstinencni tak ho muzes vzit na milost jestli budes mit jeste zajem. V opacnem pripade Te s nim zadne stesti neceka.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59474
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
MichaleM, rada bych vedela kolik Ti-Vam je let.
Teda jestli ti je mozny.
Staci napr. kolem 20, 30?
Psal jste, ze mamince bylo dalo min, nez je nam, co tu pisem.
Tak jsem si predstavovala nekoho hodne mladyho.
Ale to mi zase k vasim prispevkum nesedi
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59476
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
Edna, Erika:

Děkuji. Napsal jsem hodně textů na blog, mailů, napsal jsem e-knížky i jednu fyzickou. Proto jsem se asi tak trochu "vypsal".

Nevím, jestli psát knížku je ta správná forma pomoci. Nevím, co teď dělat. Napadlo mě třeba chodit na setkávání alkoholiků. Zatím píšu sem a třeba mě napadne cokoliv, co by mohlo někomu pomoct.

S tím věkem: před pár týdny jsem oslavil Kristova léta - 33. Mamince bylo 55. Nechci se nikoho dotknout a nechci paušalizovat. Já ji považuji za mladou a někde tady v diskuzi jsem narazil na starší. Ostatní se asi s věkem nesvěřují, tak je to možná jinak. Samozřejmě jsem nepročetl vše.
Michal
Fresh Boarder
Příspěvky: 14
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#59477
Re: Partnerka alkoholika Před 3 rok, 3 měsíce  
MichaleM, dik
Ja abych mela predstavu. Mne je 52. Aby jsi mel predstavu ty.
Nevim jak to na AA chodi, ale jako laikovy mi to prijde jako bezva napad.
Pises, moc pekne.
Bylo by skoda, kdyby tvuj talent prisel na zmar.
Ted jse o to, aby te to za chvili nevysalo a neprevalcovalo
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter