Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...345678910
Dolů
Téma: relaps
#10616
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Liba napsal:
Dívky, Vám by pomohly Kroky z AA, to je očista duše, pochopení sama sebe, a vlastně všeho.Zatím jen pořád tápete, lepíte záplaty, zkoušíte, co funguje, je čas s tím pitím vážně skončit.Ještě jste si tu "hubu" nerozbily úplně, což je jen dobře, výborné je taky, že si svou nemoc uvědomujete, ale víte, že v koutku dušičky necháváte alkoholu prostor.Bojíte se s ním rozloučit opravdu na furt.Jde to!

Neprijde mi ze tapou ale ze se snazi ale mas pravdu ze taky z nich citim ze nejsou na 100%, asi potrebuji jeste cas?!
Osobne je to krasnej vnitrni pocit byt srovnana ze alkohol nechci do konce zivota okusit, ale trvalo mi rok dopracovat se k tomuto vystrizlivelemu osvobozujicimu pocitu. Verim si a mas pravdu, JDE TO!
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Poslední úprava: 30/08/2012 09:11 Provedl: Jessie.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10617
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
To je asi normální, že člověk na začátku tápe a neví. Popravdě takhle zmatená jako teď jsem asi nikdy nebyla. Když jsem se rozhodla před nějakou dobou přestat, taky mi to vrtalo hlavou, že nemám žádný absťák, takže alkoholik asi nebudu, hlavně to moje pití podceňuje dost lidi kolem mě (většina z nich pije taky hodně přes míru). Ono, dokud se asi opravdu nestane něco závažného, člověk takový úlet vždycky nějak omluví, já z toho tentokrát vyvázla hodně lacině, ale už to nechci nikdy zažít.

K těm krokům AA, co to znamená? Viděla jsem jenom ten seznam, ale co si pod tím má člověk představit?

Jessie, díky za nakopnutí, dnes mám první sezení A jestli to má trvat rok, než se člověk aspoň trochu srovná, tak ať, lepší než dalších x let chlastat... Snad bude brzo líp. Krásný den všem!
Leesa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10618
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Leesa napsal:
To je asi normální, že člověk na začátku tápe a neví. Popravdě takhle zmatená jako teď jsem asi nikdy nebyla. Když jsem se rozhodla před nějakou dobou přestat, taky mi to vrtalo hlavou, že nemám žádný absťák, takže alkoholik asi nebudu, hlavně to moje pití podceňuje dost lidi kolem mě (většina z nich pije taky hodně přes míru). Ono, dokud se asi opravdu nestane něco závažného, člověk takový úlet vždycky nějak omluví, já z toho tentokrát vyvázla hodně lacině, ale už to nechci nikdy zažít.

K těm krokům AA, co to znamená? Viděla jsem jenom ten seznam, ale co si pod tím má člověk představit?

Jessie, díky za nakopnutí, dnes mám první sezení A jestli to má trvat rok, než se člověk aspoň trochu srovná, tak ať, lepší než dalších x let chlastat... Snad bude brzo líp. Krásný den všem!


Leeso nemaz zac, urcite bude lip a hodne stesti na prvnim sezeni, nech to na sebe pusobit a snaz se nekritizovat a nedelat hned zavery, uvidis, bud ti to sedne casem nebo treba naleznes jiny smer ale uz to ze to jdes zkusit je pokrok a dobry start!

Me taky plno lidi neznalo, neveri, netusi a neumi si ani predstavit ze bych mohla byt alkoholicka ale bohuzel jsem , nekteri to vi, nekterym nemam potrebu to rict a hodne lidi jsem i ze sveho seznamu vymazala nebot to bylo jen o piti a party, ted jsem spise samotar ale vyhovuje mi to, pracuju na sobe a obcas nekoho vidim a staci mi to, horsi to bude se vztahem, ted jsem i singl, ale zatim to neresim.

Hodne zdaru vsem a krasny asi posledni letni den bez drogy!
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10619
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Petro, už z Tebe nesálá ta rozhodnost, to nadšení, jak ze začátku, vydrž aspoň takto, jak jsi nyní, jen vydrž.A Kroky z AA?Ty by mohli dělat všichni lidé, i ti, co nepijí, je to výborná očista duše.Musíš to ale dělat s někým, kdo už je zná, kdo ví!Jsou k nim různé podotázky, není to občas lehké je dělat, ale pomáhají moc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10620
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Liba napsal:
Petro, už z Tebe nesálá ta rozhodnost, to nadšení, jak ze začátku, vydrž aspoň takto, jak jsi nyní, jen vydrž.A Kroky z AA?Ty by mohli dělat všichni lidé, i ti, co nepijí, je to výborná očista duše.Musíš to ale dělat s někým, kdo už je zná, kdo ví!Jsou k nim různé podotázky, není to občas lehké je dělat, ale pomáhají moc.

Ja myslim, ze kroky jsou velmi srozumitelne a velmi pravdive a hlavne funguji a mate pravdu, ze jsou pouzitelne pro vsechny.
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10621
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Ono to je tak.Pokud jsem zažila silný otřes díky svému pití a co nejdřív nic nepodnikla?Vždycky to časem vyšumnělo,zapomněla jsem,podcenila jsem a za 3měsíce jsem v tom lítala zas.Bála jsem Delíria-viděla jsem na vlastní oči děvčata v těchto stavech během své vlastní léčby.Pokaždé jsem si slibovala,že už kvůli tomuto pít přestanu.Po propuštění se svojí první recidivou,stejně jako s těmi dalšími mi strach z Deliria naskočil až když jsem pila.S hrůzou jsem se pomaličku odstavovala od alkoholu,jako kojenec od prsa.Před 11lety jsem se dostala do debaklu.Nešlo pít,nešlo nepít-už jsem věděla,že jestli opravdu neudělám všechno-mám to spočítané a upiju se.Snad zázrakem se ve mne konečně rozsvítilo v budíku.Absolvovala jsem opět celou protialkoholní léčbu,3roky psychoterapií,začlenila do AA.I přes tato opatření jsem po letech propadla ještě 3x v celkem krátkém časovém rozmezí.Místo psychoterapíí jezdím na Antabus každý den,navíc se každý měsíc zůčastńuju psychologického skupinového sezení pro alkoholiky,které pořádá má psychiatrička Dr.Turková-a jsem vděčná za všechno!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10622
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Jani je to sileny to cist! Aspon ze existuje ten Antabus a ten Vas pit zastavil, musela jste mit v sobe hodne hluboke rany a psychicke problemy kdyz jste tak pila a stale recidivy prichazely, to je mi lito, zavislost je hrozna vec a dozivotni problem
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10623
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Před vůbec mojí první proialkoholní léčbou mi byly odebrány dvě nejmladší děti.Právě z tohoto důvodu jsem nastoupila léčbu.Myslela jsem si,že ihned po ní budu v pořádku a budu si je moci vzít zpět.Nešlo to tak rychle.Můj partner,otec dětí byl také alkoholik.Předloni na následky pití umřel.Musela jsem ukončit nás vztah.abych se zachránila-on se smál a s pitím nechtěl nic dělat-bohužel,k vlastní smůle.Zajistit bydlení,najít si práci placenou tak,abych mohla zajistit bydlení i děti.Nešlo to tak rychle,jak jsem si přála,nemohla jsem si odpustit ,že jsem zklamala jako matka-a tím,následovalo pití a já se propadala níž s každou recidivou.Trvalo mi mi to léta,než jsem se konečně chytila a začala stavět na vlastní nohy.Zaplatily jsme krutou dan´děti i já svým odloučením.Byly to nejhorší roky našeho života.Pochopila jsem,že musím nepít ne kvůli dětem,ale především kvůli sobě.Oni nejsou alkoholiky,alkoholik jsem já.Ústřední problém jsem já,je ve mně.Dokážu a jsem sama sobě nebezpečná.Dokážu sama sebe obelstít,abych se upila-takto celá nemoc funguje.Toto je ta obludnost a zákeřnost celého alkoholismu!Proto trvá až do posledního výdechu každého-proto je na místě zůstat na sebe opatrná!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10624
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
líbo milá, věř, že nadšení pro střízlivý život mám stále, jen se nikam neženu, pracuju na těch věcech každý den, mluvím s alkolidma,kteří abstinují, léčím se, palce držím sobě i všem, nemám žádné velké plány, každý den žít tak jak nejlépe umím, a když se dostanu do presu, tak zvolním, neb můj kvartální alkoholismus, je vždy výsledkem přetížení, tak se učím si to tak nebrat a postupovat pomalu vpřed, nezapomínám:), alkopeklo si pamatuju dobře, nic nevyšumělo a i čtení těchto stránek je takové poučné, mějte se dobře, zase napíšu.
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10625
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
Bylo to moc fajn a vlastně se mi hrozně ulevilo, jsem ráda, že to s někým můžu opravdu probrat. S někým, kdo to pochopí, porozumí a nabídne i nějakou rozumnou alternativu, jak se k alkoholu postavit čelem. Vůbec nechápu, proč jsem to neudělala už dávno. Myslím, že jsme si i sedli, takže ještě jednou díky
Leesa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...345678910
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter