Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...345678910
Dolů
Téma: relaps
#10661
Re: relaps Před 11 rok, 8 měsíce  
tak ja birel nemusim, ale nealko verze koktejlu, to zase jo... nealko mojito je vyborny letni piti... koktejly obecne nemam spojeny s opilosti, ty mi vzdycky stacily tak dva a ani jsem to necejtila... ja potrebovala daleko vic a neredenyho
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10662
Re: relaps Před 11 rok, 7 měsíce  
Asi znam odpoved ale jak nebo co delat kdyz v tom nekdo lita, vi to ale nechce s tim prestat? (nemyslim sebe)
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10663
Re: relaps Před 11 rok, 7 měsíce  
Pokud ještě nechce? znamená to,že si je problému vědom,přiznává si ho. Je to ještě dobré-má šanci se z toho dostat.Jestli už nemůže přestat-je s ním konec.Mezi ještě nechce přestat a už nemůže přestat je velice křehká hranice.Ještě křehčí než ta,která je mezi bezproblémovém pití a závislostí.Ovšem v obou případech je druhá osoba,okolí bezmocná.Neudělají nic.Nemůžou udělat nic proto,aby druhý přestal pít-když on sám nechce či nemůže.On sám se musí dostat na rozcestí,nebo u něj musí dojít k citovému otřesu tj.buď vidí,že manželka myslí rozvod vážně,že začala jednat,rozejde se s ním dívka-takové situace můžou pohnout(ale také nemusí)s ledy.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10664
Re: relaps Před 11 rok, 7 měsíce  
Jana Mertosová napsal:
Pokud ještě nechce? znamená to,že si je problému vědom,přiznává si ho. Je to ještě dobré-má šanci se z toho dostat.Jestli už nemůže přestat-je s ním konec.Mezi ještě nechce přestat a už nemůže přestat je velice křehká hranice.Ještě křehčí než ta,která je mezi bezproblémovém pití a závislostí.Ovšem v obou případech je druhá osoba,okolí bezmocná.Neudělají nic.Nemůžou udělat nic proto,aby druhý přestal pít-když on sám nechce či nemůže.On sám se musí dostat na rozcestí,nebo u něj musí dojít k citovému otřesu tj.buď vidí,že manželka myslí rozvod vážně,že začala jednat,rozejde se s ním dívka-takové situace můžou pohnout(ale také nemusí)s ledy.

Ja vim, diky, i ja jsem napomocna a snad to zvladne..
Jessie
Gold Boarder
Příspěvky: 160
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Narozeniny: 01/01
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10676
Re: relaps Před 11 rok, 7 měsíce  
Dobrý den,zajímalo by mě,proč se tak navážíte do té Petry,nechodím sem zas tak často možná neznám souvislosti,ale pokud si ona sama věří,tak proč ji cpete do antabusu,pokud to má v hlavě srovnané,tak se nenapije,nemusí snad každý alkoholik brát antabus.Jsem abstinující alkoholička,pití 10let,abstinence 8.měs.Bez antabusu,hlava srovnaná s přesvědčením,že se do konce života nenapiju.Jde to i bez antabusu,ale díky bohu za tento vynález,pro někoho možná záchrana,ale pokud si Petra věří,nepřesvědčovala bych ji,až ho bude potřebovat,sama si o něj ráda řekne.Ahoj mějte se krásně střízlivě.Ilona
ilona

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10680
Re: relaps Před 11 rok, 7 měsíce  
Ilono, Petru do antabusu nikdo nenutí, ani se do ní nenaváží... já jsem jí ho jen doporučila vzhledem k tomu, že její pokusy přestat pít bez pomoci psychiatra, opakovaně selhávají... a přijde mi nesmyslné plýtvání časem a energií, pokoušet se znovu a znovu o něco, o čem jsem se několikrát přesvědčila, že u mně nefunguje.
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10681
Re: relaps Před 11 rok, 7 měsíce  
zdravím, však on každý radí jak nejlépe umí, dle svých zkušeností, na můj kvartální alkoholisus bych tak řekla antabus zbytečný, zbytečně zatěžovat játra, hlídám teď kdy přijdou ty situace co bych řešila alkem, zatím to bude měsíc a napadlo mě to jednou, jen na chvíli. Měsíc to je nic, tuším tak po roku budu moci dělat nějaký uzávěr, zatím jde vše hladce, žiju nepiju a je mi dobře, zdravím všechny a dík za rady i podporu..ahoj!!
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10684
Re: relaps Před 11 rok, 7 měsíce  
U každého je cesta k uzdravení asi trochu jina,sama jsem se pokoušela přestat docházela jsem na psychiatrii-výsledek asi 4 měs.abstinence přestala jsem docházet a střídavě jsem přestávala a opět do toho padala.až přišel jeden průser,to byl pro mě nákop a přestala jsem pít ze dne na den i bez doktora a prášků,ale už jsem konečně pochopila jednu věc ,že už nikdy nesmím pít,když toto člověk přijme a pochopí má napůl vyhráno,myslím Petro,že jsi na dobré cestě,když si uvědomuješ svoji nemoc,a ten antabus si můžeš kdykoliv zařídit,pokud budeš mít o svém nepití pochybnosti.Ty recidivy jsou aspon dobré v tom,že se člověk přesvědčí na vlastní kuži,ne jen z vyprávění,že se alkoholismus nedá vyléčit ,pokud si dáš na pár měsíců pauzu,nikam se nevytratí,s každou skleničkou to opět rozjíždíš.Mám asi stejné spouštěče,únava,vyčerpanost pak jsem vypínala alkoholem,ale vše se dá vychytat,poznávat sám sebe,kdy už toho je moc,odpočinout si a zrelaxovat,ale na to jsi už asi přišla,tak přeju mnoho hezkých chvil bez alkoholu.ilona.
ilona

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10685
Re: relaps Před 11 rok, 7 měsíce  
díky ilono, je to fajn pocit vědět, že to jde, ano je to nevyléčitelné, ale abstinencí řešitelné, hm..tak den za dnem, nezapomínám a věřím, že to bude vše jak má, hezkou neděli všem:)
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10688
Re: relaps Před 11 rok, 7 měsíce  
Petro, Ty víš, že se o Tebe bojíme, je fajn, že se nenaštveš, bereš rady...recidivy bych nebrala na lehkou váhu, ono pár se jich snese, pak najednou člověk ztratí chuť, sílu znovu a pořád přestávat, vzdá vše, a upíjí se.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...345678910
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter