Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...345678910
Dolů
Téma: relaps
#10689
Re: relaps Před 11 rok, 6 měsíce  
hojda libo, no naštvaná můžu být tak akorád na sebe, jak jsem nepoučitelná, ale teď to jde dobře, tak mám radost,třeba to zrovna tentokrát vyjde:) palce si držím..tak:)
petrata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10728
Re: relaps Před 11 rok, 6 měsíce  
Občas je dobré zdravě se na sebe zlobit.Dokáže to zdravě nakopnout.Jen v tom člověk nesmí zabřednout.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11270
Re: relaps Před 11 rok, 5 měsíce  
Ahoj, zdravím všechny, co abstinují a moc vám držím palce! Připojuji se do tohoto tématu, protože jsem začala chodit s abstinujícím alkoholikem (po tříměsíční léčbě v Bohnicích abstinuje zhruba 8 měsíců). Přečetla jsem o alkoholu asi všechno, co vyšlo, zařídila suchý dům, sama nepiju. Milovali jsme se a cítil se se mnou tak šťastný a tak v "normálním životě" (což s předchozími přítelkyněmi nezažil), až se jednou na koncertě cestou z WC stavil u baru a napil se - protože měl pocit, že je všechno tak skvělý, že to zvládne, byl to tak trochu podvědomý pocit. Po jedné skleničce se opil. Odvedla jsem ho domů, vyspal se, ráno si nic nepamatoval. Řekla jsem mu, co se stalo, spojila se s jeho psychoterapeutem, ještě ten den to s ním a skupinou řešil i on. Díky okamžitému podchycení se nerozpil. Zhruba asi po čtrnácti dnech (kvůli práci, kterou nemohl odmítnout) nastoupil na týdenní léčbu do léčebny. Po jejím skončení se se mnou pořádně ještě neviděl, mluvili jsme spolu jen přes esemesky - musí se to v něm hodně mlít. Od jeho terapeuta mi bylo řečeno, že ho nemám kontaktovat, ale počkat, až se ozve sám... Je to pro mě hodně obtížné, stýská se mi po něm - tak vám budu vděčná za jakoukoliv podporu, vysvětlení vašich pocitů, co zažíváte po relapsu atd. Děkuju
Brave
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11272
Re: relaps Před 11 rok, 5 měsíce  
Jestli máš poblíž Prahu, zajdi Ty sama na Al-Anon, pochopíš potom přítele víc.Určitě se ozve, on ať jde na AA.Doléčovat se, učit se vedle alkoholu žít.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11273
Re: relaps Před 11 rok, 5 měsíce  
Díky. Já sama chodím k jeho psychoterapeutovi, který má s alkoholiky bohaté zkušenosti a on sám na doléčovací skupinu každý týden a ještě k terapeutovi - takže z této stránky je asi pomoci dost. Šlo mi spíš o vaše osobní zkušenosti...
Brave
Fresh Boarder
Příspěvky: 2
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11284
Re: relaps Před 11 rok, 5 měsíce  
Začátky jsou těžké, tady venku je těch svodů moc, všude plno chlastu, je dobře, že chodí k lékařům, AA jsou jiné, úplně.A neuškodí ani Tobě.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#11287
Re: relaps Před 11 rok, 5 měsíce  
Je to super.máte to podchycené oba dva a to je fajn.rozhodně ho nechejte,aby se on s vámi kontaktoval až na to bude mít sílu.je to složité,zklamal sebe i vás.Chce to mít trpělivost na obou frontách.Až si toto sám zpacuje,zcela jistě se vám ozve.každý fungujeme jinak-on ted´opravdu potřebuje čas pro sebe.Když jsem sama přestávala byla jsem ráda,že jsem sama,že nemám partnera a nemusím řešit i vztahové problémy.dalo mi to prostor řešit vztahy se svými deětmi-i tak toho bylo dost.Nepít neznamená výhru.Je v tom kus sebezapření a popírání.Emoce pracují jen se nepije.Nepít a naučit se tak žít je už univerzitní škola života.jde to-pokuste se mu navrhnou AA-možná to pomůže
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25179
Re: relaps Před 9 rok, 1 měsíc  
Ja bych pridala (neni serazeno dle dulezitosti):
zdravy zivotni styl, ziskani sebeduvery a sebediscipliny, psychicka odolnost, strizlivy pohled a nadhled, vice energie (cviceni), kvalitni spanek, relaxace a meditace, lepsi vzhled, sebekultivace, USETRENE PENIZE a investice do jinych veci a radost z nich, ZADNE KOCOVINY, tresy, deprese, psychozy, strachy, nespavost, proste zadna troska, fungovani a plneni naplanovanych veci, zadne ruseni schuzek apod., konec lhani a nalhavani si sama sobe a okoli, kvalitnejsi vztahy po selekci tzv. pratel, kvalitnejsi sex, prosta normalita, ziskani pokory, prace na sobe, hrdost, uspechy v praci, kariera, rodina..ZIVOT, strizlivy ZIVOT[/quote]

Nádherně shrnuto, přesně tak to je. Čtu si pořád tady dozadu příspěvky a vždy najdu sílu a toto je hodně motivační názor.
I ta ranní inventura, prostě přivítat den)))a ujasnit si svoje životní hodnoty jak jdou po sobě.
Stopka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#25180
Re: relaps Před 9 rok, 1 měsíc  
Dala jsem citovat z příspěvku Jessi. Se to tam nezobrazilo)))
Stopka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#61073
Re: relaps Před 3 rok  
Pojmy a dojmy vysvětlení

Laps a relaps

Existuje však rozdíl mezi lapsem a relapsem. Laps je jednorázové uklouznutí a je třeba říci, že k němu při léčbě alkoholismu dojde obvykle i několikrát. Relaps je stav, který sice začíná lapsem, ale znamená dlouhodobé navrácení se do původních kolejí, tedy k pravidelnému opíjení.
více zdroj
www.adicare.cz/myty-o-zavislosti-na-alkoholu-a-jeji-lecbe/myty-o-relapsu/

dále :
definice kvartálního alkoholika by měla znít takto:

jedná se o člověka, který ve zcela individuálních časových intervalech (několikrát do roka nebo i jednou ročně, většinu vždy v tomtéž ročním období) podlehne neodolatelné touze se opít. V této situaci ztrácí velice brzo kontrolu nad svou konzumací a pije v kuse několik dní.
více zde

www.adicare.cz/typy-zavislosti/kvartalni-alkoholismus/kvartalni-alkoholik/
Josef
Platinum Boarder
Příspěvky: 700
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 08/03/2021 12:55 Provedl: Stopka. Důvod: url adres
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...345678910
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter