Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456789
Dolů
Téma: nepiju
#9166
Re: nepiju Před 11 rok, 11 měsíce  
Ještě bych chtěla dodat k mým závislostem obecněji. Kouřit jsem přestala a jsem za to ráda. Ale je to taky tím, že kuřáci jsou v dnešní době tzv. na indexu, v mém okolí se alespoň žádný kuřák nevyskytuje. S pitím je to jiné. Pijí spolupracovníci na společných akcích, pije se doma na oslavách, dokonce i na akcích farního společenství patří k pohoštění sklenka dobrého vína či půllitr piva. Kdo nepije,je v očích veřejnosti divnej. Já se bojím dát si byť jednu sklenku na veřejnosti, protože by se mi pití mohlo vymknout. Jsem řidička a tak se ráda sama nabídnu, že se na oslavách "obětuju" a po skončení zajistím dopravu domů. Nikdo z cizích lidí ani mých kolegů netuší, kde je pravda.
Iška 1311
Fresh Boarder
Příspěvky: 3
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9179
Re: nepiju Před 11 rok, 11 měsíce  
Časem dokážeš pití odmítat jen tak, protože nechceš.Moderní je nechlastat!!!Alkoholismus je v Čechách pořád tabu, alkoholiků je daleko víc, než se uvádí, lidé ani netuší, že mají problém, až když je to neúnosné, pak se těžko začíná abstinovat.Názory "znalců", že jsi divná, když nepiješ, Tě nesmí rozhodit, jsou to většinu hlupáci.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9180
Re: nepiju Před 11 rok, 11 měsíce  
Zdravím Vás všechny,dlouho jsem ničím nepřispěla,ale na forum chodím pravidelně čerpat.Děkuji,že jste,moc tím pomáháte a věřím,že díky Vaším příspěvkům,se mi daří plně abstinovat.Netušila jsem,co všechno mi alkohol bral,jak nádherná je střízlivost,jak krásně je na světě.A to jsem si to nedokázala bez kapky alkoholu ani představit.Pominuly nepříjemné abst příznaky,sem tam mám úzkost,ale snažím se nepodlehnout.Jen mám strach abych zase neselhala,bojuju to sama,navštěvuju tedy alespon psycholožku,čtu knížky o alkoholismu,čerpám kde se dá.Mám na Vás všechny prosbu,bydlím u Nymburka,nevíte,zda-li je někde v tomto okolí sdružení AA?Dojížděla jsem na Mělník ale finančně se to pro mě nedá zvládnout.Budu Vám vděčná za radu.Děkuji a všem držím palečky.
ewa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9183
Re: nepiju Před 11 rok, 11 měsíce  
Ewo, klikni si na Anonymní alkoholiky, je tam seznam všech skupin v ČR, najdi si nebližší, požádej radu o založení skupiny u Vás!!Mohla bys být činná.Nepojedeš se podívat za týden na víkend do Jeseníků na sjezd AA?????Tam bys poznala sílu abstinence, dobré lidí, nabrala spousta energie, sil, chutě do života........
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9207
Re: nepiju Před 11 rok, 11 měsíce  
Ahoj všem na tomto skvělém fóru. Mám podobný, ne-li stejný problém, jako většina z Vás tady. Dnes už se mi nechce rozepisovat, je pozdě a ráno mne čeká náročný den, tak si jdu lehnout.
Mám pro dnešek jedinou otázku. Ráda bych sehnala Modrou knihu, jak se k ní dostanu, kde se dá koupit, aniž bych hned musela do AA?
Prosím, kdo víte, poraďte, moc předem děkuju.
Radka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9208
Re: nepiju Před 11 rok, 11 měsíce  
Radko, na stránkách AA máš jistě adresu, kam, komu napsat o literaturu AA.Kup si hned i Kroky AA.Obě stojí 120 Kč.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9209
Re: nepiju Před 11 rok, 11 měsíce  
Líbo, moc děkuji za radu, už jsem v kontaktu s AA a knížky si určitě objednám. Je to první krok, tak mi držte palce
Radka
Radka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9210
Re: nepiju Před 11 rok, 11 měsíce  
Líbo, vidím, že jsem napsala na špatnou diskuzi. U mne ještě bohužel neplatí, že NEPIJU. Musím se tady trochu zorientovat.
jedno ale vím naprosto přesně...MOC POTŘEBUJI POMOC, NEJSEM NA TOM DOBŘE A JSEM NA TO SAMA!!! Už nevím kudy kam. Nejsem zvyklá se svěřovat o na tohle téma jsem ještě s nikým nemluvila, tajím to. Bude pro mne těžké se tady otevřít. Prosím, pomozte mi v tom.
Napíšu o sobě víc, určitě, jinak to nemá cenu.
Radka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9211
Re: nepiju Před 11 rok, 11 měsíce  
Radko, tykej mě a jestli chceš, tak zavolej, něco vymyslíme, probereme, ....jedem, jako s medem! 724 978 049
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9212
Re: nepiju Před 11 rok, 11 měsíce  
Paní Libo,
možná byste občas měla i číst.Taky chodím na tyto stránky,mám samořejmě k tomu své důvody.
Před pár dny tady paní Hanka sdělila, že její otec alkoholik letos v březnu zemřel.Následně jste jí poradila,co má s ním dál dělat a kam ho přihlásit.Nedivím se jí,že už neodpověděla.Měla byste se jí omluvit,určitě jeho smrt nebyla pro ni lehká.
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456789
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter