Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...13141516171819...38
Dolů
Téma: Jak to v AA chodí?
*
#9891
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
A.
Dělá těm áčkám jenom ostudu-možná že fakt nejsou špatní,ale arogantní lidé jejího typu jim neprospějí!
Kdo si tady četl její příspěvky,si obrázek udělal.
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9892
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
Já si ráda přečtu příspěvky od jany mertosové, taky doporučuje AA, ale normální, neagresivní formou. Ale styl Líby, její urážky lidem, které ani nezná..zajímalo by mě, co by na její chování řekl psycholog !
A..

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9893
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
A.
Souhlas,podepisuji!
Helena
helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9894
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
Heleno a A. obě dvě máte pravdu, naprosto s vámi souhlasím. Taky si velice na tomto fóru vážím paní Jany Mertosové. Její příspěvky a rady člověku opravdu něco dají a jsou psaný srdcem, upřímně. Líba odpovídá jako stroj, kolikrát mám pocit, že si ani pořádně nepřečte, o čem dotýčný píše a hned radí AA. Vyloženě mě popudila její reakce na Adélku, jak ji hned nařkla z toho, že pije. A to jenom proto, že si zase jen dovolila napsat, co si myslí.
Dále moc ráda čtu příspěvky Marky a Roman Roman má také moc pravdivé a trefné příspěvky, rady a postřehy. Žádný z nich nikomu nic nenutí, jenom napíše svůj názor, poradí a hlavně povzbudí.
Mějte obě dvě hezký zbytek dne.
Radka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9895
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
Dobrý den Radko,
Ano máte pravdu,i Roman Roman má trefné příspěvky-taky ho ráda čtu,je to zase pohled chlapa.Ale i on je slušný,což na každém fóru považuji za základ.
V podstatě podepisuji tu trojici-paní Jana Mertosová,Marky a Roman Roman.
Zdravím a přeji hezký večer.
Helena
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9897
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
Líba vždycky radí všem ubrat ze svého ega. Možná, když sama ubere ona ze svého ega,bude to k prospěchu i jí samotné.
A.

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9898
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
Ahoj, já to spíš vidím tak, jak se tu o tom už mluvilo... alkoholismus je moc málo na to, aby si lidé s touto diagnozou vzájemně rozumněli a měli potřebu spolu trávit čas mimo léčebné aktivity, tj. skupiny, schůzky, sezení, jak kdo chce...
tahle nemoc si nevybírá, a proto postihuje lidi s různých skupin, s různými názory, zájmy a založením...
ok, na téma alkoholismu si jistě pěkně popovídáme, lépe než s lidmi co nevědí oč se jedná... vyměníme poznatky, zkušenosti, rady... ale vážně chce někdo diskutovat o kráse abstinence celý den? celý rok? život?! kdepak, já si nechám své přátele, kteří sice možná alkoholismu nerozumí, ale to já jejich nemocem taky moc ne...
kromě toho, že nepiju, žiju úplně normálně jako většina lidí a nechci se pohybovat jen v prostředí lidí stejně nemocných...
Hanka

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9903
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
Hanko, není nikde určeno, že si musíš mezi áčkařema najít přátele.Protože jsou to lidé různých profesí, zájmů, je možné, že se s někým spřátelíš víc, ale jistě si pořád nepovídáte o abstinenci....Já mám dost známých, navštěvujeme se , povídáme o všem možném, připadá mě takové kamarádství upřímnější, pevnější.Hodně alkoholiků je samotných, říkají, že našli novou rodinu, zázemí, což je taky bezva.Vše je na dobrovolnosti.Blíží se Slovenský sjezd, 250 lidí, to chce zažít, nejde to popsat.Těším se.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9905
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
Ano Hanko,stoprocentní souhlas!
Hezký den
Helena54
Helena

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9912
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
Tak jsem dnes zabousila i do teto rubriky s trouchou zvedavosti zda maji clenove AA v CR podobne zkusenosti,jako ja tady v UK.Mrzi me,ze jsem se z poslednich prispevku spis dozvedela,kdo tu ma/ nema pravdu,kdo dela to a to spatne/dobre atd.Meli bychom se pokusit zamyslet nad hlavnim ucelem techto stranek-pomoci alkoholikum ,kteri jeste trpi.Tento ucel by mel prevysit osobni nesvary,nesouhlas.Kazdy jsem jiny,nase ega nam casto dominuji a my se preme o tu svou jedinou pravdu...Jeden ze zakladu uspechu shuzek v AA povazuji prave to pravidlo-NEREAGUJEME,NEDISKUTUJEME-pouze se delime o vlastni zkusenost.Jak moudre,od zakladatelu AA-museli jiz tenkrat vedet,ze clovek(tedy spise jeho ego) by se brzy postaralo o to,ze by si lide vjizdeli do vlasu a hajili sve pravdy.Takova husta atmosfera a psychicky neklid by treba zrovna me ihned nasmeroval do obchodu pro sedmicku vina na uklidneni.A tak prosim neberte to ode me jako kritiku nebo nejake moralizovani-kdo jsem ja,abych si mohla myslet,ze nekomu muzu rikat co ma nebo nema delat,jen citim ,ze by tohle forum melo slouzit jako pomoc novackum a ze by se tu tudiz meli k temto informacim dostat.Snad to ode me chapete a neberete jen jako dalsi utok,to bych opravdu nerada....

A tak,jak to tedy v AA chodi?Za prve clovek musi byt dostatecne "ready" nato,aby dokazal prijmout jeho program,ktery je zalozeny na spiritualnich(neplest si s nabozenstvim) korenech.Lide tam mluvi o sobe a o tom,jak se jim povedlo dostat se ze sparu alkoholu.Je tam hodne smichu,nadeje a obrovske sily spolecenstvi lidi stejne nemocnych-jako ja.Jestlize tam chodim pravdidelne s opravdu otevrenou mysli,postupem casu se dovidam odpovedi na vsechny otazky.Casem si clovek mezi cleny najde "sponzora" coz je takovy jakoby chranenec(jez uz ma Kroky za sebou a tudis i notnou zkusenost se strizlivosti-neplest si s abstinenci)ktery novackovi priblizi,jak na sobe muze zacit pracovat pomoci 12 Kroku.V AA totiz panuje nazor-ze JEN prestat pit nestaci-pokud clovek neprojde celkovou vnitrni zmenou,nezbavi se svych charakterovych vad,nezjisti co ho vedlo k alkoholu jako ke sve unikove ceste,proc neustale opakuje stejne chorobne vzorce chovani,zjisti proc silna vule nestaci a spousta dalsiho.AA si v zadnem pripade nepripisuje status-ze my jedini mame pravdu.Sami zakladatele pripousti,ze jsou mezi nami alkoholiky vyjimky,kteri to dokazi i jinak a ze existuji i jine uzdravovaci cesty.Ovsem cesta AA se ukazala jako jedna z nejjednodussich a take nejucinejsich-proto se Liba tak moc snazi nasmerovat kazdeho na AA.KOlikrat totiz clovek ztrati svuj zivot nebo zdravy rozum hledanim cesty ven z alkoholickeho pekla,1000x si rekne,tentokrat uz to dokazu a behem techto pokusu prijde o vse.Samozrejme ani AA nefunguje,pokud clovek opravdu netouzi prestat a neni pripraven na sobe pracovat-u kazdeho tento pravy cas nastane nekdy jindy.Ja do AA chodila nekolik mesicu a netusila,co z toho ti lide maji a proc tam vubec chodi nekolik let,cely zivot-to nemaji nic jineho na praci??Ale jelikoz me pokusy prestat byly stale neuspesne,chodila jsem tam dal-ze snad jednou prijde den,kdy i ja ucitim to,co citili ostatni.Na ten den si presne pamatuji.Neco nepopsatelneho,nevysvetlitelneho se udalo a ja se tam citila poprve jako doma a ne jen jako host,ktery videl vsechny mozne rozdily,ktere me od ostatnich odlisovaly.AA,ale hlavne 12Kroku me pomalu meni-a ta zmena se libi jak me,tak okoli.Ubira mi z meho nebubreleho ega,uci me pokore a vdecnosti a ja ve svem zivote vidim krasne veci,kterych jsem si drive ani nevsimla.Ale hlavne mi dava klid-klid na dusi-takovy ten vnitrni mir-ne porad-taky jeste kolikrat umim byt poradna hysterka,ale uz ne tak casto a uz se dnes takeumim za sve chovani omluvit.Teprve se ucim,jde to pomalu,ale jde to,kazdy den o kousicek lepe.Tohle a mnohem vice se mnou dela program 12Kroku-a ja jsem za to opravdu vdecna,jelikoz to nesmirne obohacuje muj zivot.
Preju vsem,at uz se rozhodnou pro jakoukoliv cestu,at se vam dari a jste stastni,vsichni mame pravo na to byt stastni!!!Marky
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...13141516171819...38
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter