Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...16171819202122...38
Dolů
Téma: Jak to v AA chodí?
*
#9987
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
Ahoj všem. První iluzi, kterou jsem opustil v AA bylo přesvědčení, že to zvládnu sám. V AA jsme nabyli přesvědčení, že alkoholikovi dokáže pomoci, zase jen alkoholik. Ne však tím, že mu bude radit jak má žít jak se má chovat nebo se nedejbože léčit, ale pouze předáním vlastních zkušeností. Proto vznikají skupiny, jejichž hlavní cíl je právě možnost předání našich zkušeností dalším alkoholikům. Tady působí síla o které nikdo nic neví. Někdo říká Bůh, někdo síla vesmíru, ale v podstatě je to úplně jedno. Ta síla proměnila moji naději, že přestanu pít a vrátí se mi zdravý rozum, ve skutečnost. Zatím jsem ještě nepotkal alkoholika, který by sám dokázal přestat pít, za to jsem v kontaktu s desítkami alkoholiků, kteří spolu se mnou směřují k trvalému uzdravení. Stále platí, že já musím zvednout zadek a jít na mítink AA, ale společenství mi dává sílu pokračovat na Programu uzdravení a tady někde začíná zmiňovaný Bůh.
Nikdy jsem nikoho nepřesvědčoval a nenutil, aby se zúčastnil AA a myslím, že ani žádný uzdravující se Áčkař to nedělá.
Je však stále ohromné množství umírajících nebo živořících alkoholiků, kterým nepomohla rodina, přátelé, lékaři ani duchovní a stále mají naději na uzdravení! Nepovažujeme se za spasitele! Jsme pouze nositeli informace, ale informace se stoprocentní účinností.
Děkuji tomuto foru za to, že 77.let stará a vyzkoušená myšlenka AA i zde může být. Jsem za to vděčný. Vždyť i to, že zde píšu o své nemoci, mi pomáhá ke střízlivosti.
Díky tedy vám všem, i těm kteří mi nevěří či mnou pohrdají.
Standa, střízlivý alkoholik s úsměvem...
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9988
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
Líbo, ty jsi ten příspěvek vůbec četla? Nebo jsi z něj četla každé druhé slovo? To co jsem tam napsal, tak za tím si stojím a trvám na tom. Ve dvanácti letech jsem totiž fakt nepil. A OCD bylo dřív než chlast.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9997
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
Já to pochopila, že Tě někdo žádal o to, abys o své nemoci někde mluvil.Dnes už podle AA se setkávají nemocní se stejnou diagnosou, povídají si, rozumí si......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9998
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
Nejsmutnější je, že většina lidí zkouší přestat sami,odmítají pomoc, řítí se do pekla, pak najednou může být pozdě.Kdybych znala něco lepšího, než je AA, určitě to poradím.Jedinou podmínkou pro členství v AA je:Touha přestat pít.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9999
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
Líbo, když je hlavním důvodem pití přechlastávání psychických problémů. OCD, sociofóbie vleklé deprese. O čem jsem měl na skupinách mluvit. Žádný průšvih jsem kvůli chlastu neměl. Prostě obsese mě dohnali do takového stavu, že jsem začal přemýšlet o sebevraždě. Nebyl jsem ve stavu, že bych pil každý den. Nepil jsem od rána. Pil jsem obvykle po šesté večer. Tři - čtyři dny v týdnu. Mezitím byla většinou pauza. Deseti denní pauzy. Většinou jsem si nepůjčoval na chlast peníze a když jo, tak to byla stovka od kámoše, ten si zase obvykle půjčil ode mě. Sekyru v hospodě jsem zatnul asi desetkrát za celý život. Většinou to bylo za jedno pivo. Když jsem dlužil hospodskému korunu, tak jsem ji přinesl.Okének jsem měl od osmnácti let co piji zhruba také deset. Akcí které by se protáhli do druhého dne ještě méně.
V sobotu jsem pil nebo v neděli jsem pil někdy od dvou hodin. Někdy vůbec. Někdy večer.
Prostě chlast jsem často použival abych vůbec mohl komunikovat s lidma. Hrozně nerad se seznamuji, ale zároveň jsem člověk. Chyběl mi kontakt s lidmi. Vlastně i ty tři holky co jsem měl, jsem získal díky chlastu. Bez něj to prostě nešlo.
Službu, kterou mi prokazovalo pití, mi dnes prokazují běžná SSRI antidepresiva (sertraline - Asentra, Zoloft). I tak to není úplně ono. Ale došlo mi, že psychiku si musím zmenit sám. Ty AD jsou jako berle, které pomáhají člověku se zlomenou nohou chodit.
Co se týká cravingu, tak ho mívám zřídka kdy. Buď mi dojde, že je nesmysl chlastat z toho důvodu, nebo si uvědomím že jsem na antabusu. Jsem na něm tři měsíce. Jestli mám opravdu chuť, která stojí za zmínku, tak to je jednou za deset až čtrnáct dnů. Většinou se týká smutku z osamělosti a nešťastné lásky, která mě pronásleduje asi pět měsíců.
Petr N
Platinum Boarder
Příspěvky: 510
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Narozeniny: 07/16
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10000
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
Peťo, všichni alkoholici nemuseli dospět do průšvihů, ale spojuje je ta nemoc, samota, v AA jich spousta najde zázemí, přátele, jezdí se na různé hezké akce,výlety, zasměješ se, přijdeš na jiné myšlenky, a nemluví se tam pořád jen o pití, léčení, bavíme se úplně obyčejně ,o běžných věcech.A mluvit nemusíš vůbec , o své nemoci, jiných starostech, aspoň ze začátku, později stejně začneš, až poznáš lidi, s kterýma se budeš stýkat.A jistě jsou holky, které ocení Tvou abstinenci,moderní je nepít.Máš v sobě pokoru, smutek.Tak pozoruj svět, je kolem Tebe plno hezkých věcí, najdi je, potěš se.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10257
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
jestli ti je zle z pani Libi tak ti musi byt zle z nas vsech a v tom pripade by si mel moc psat. A necekat. Moc mi pomahaji a ani nevis jak jsou to lidicky kteri chteji . Chteji. a jestli ty nechces tak si to alespon precti a nehodnocuj . Libunko jsem zase zpet. Tvuj Standa.
standa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10258
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
Musím se ti přiznat. Patřím do obrany statu. Pred chvili jsem přiletěl z ........ . Mladej je na soustředěni Mladých Fotbalistu a starší je na tréninku u svého klubu. Koukal jsem na olympiadu a je to bezva. to je jedno ze jsme na 4 mistě je to moc krasné . jdu spát tak se mějte snad někdy mam moc práce a jdu si lehnout.spát asi nebudu. Nemužu.
standa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10260
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
Stando, Tvoje příspěvky jsou nějaké zmatené..., na Tvoji hlásající střízlivost.
Dita

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#10261
Re: Jak to v AA chodí? Před 11 rok, 9 měsíce  
No, teda, Stando, vy jste jak po vlivem....co svým příspěvkem chcete říct ? Šel jste spát, i když spát nemůžete..tak třeba i odpovíte. nechápu...
A,

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...16171819202122...38
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter