Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...10111213141516...28
Dolů
Téma: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu
**
#51826
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Zara, píšeš:
..."Já mám dnes 11 dní a jedu dál ...
"Gratulujem; a prajem nekonečnú výdrž!"...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51827
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Zara napsal:
Milan Smolík napsal:
[b]
Držím se od 21. srpna. To je asi 67 dní, jestli se nepletu.


Tak to je super, moc gratuluji ... Já mám dnes 11 dní a jedu dál ...


Děkuji za gratulaci a přeji Ti, ať Ti se daří pokračovat. Já to mám tak, že první dny byly pro mě nejhorší, tak pokud to máš stejně, jsi z nejhoršího venku. Jasně, člověk musí být stále opatrný, ale takový ten fyzický absťák, to je záležitost prvních dní.
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51828
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Milan Smolík napsal:
[b]Já to mám tak, že první dny byly pro mě nejhorší, tak pokud to máš stejně, jsi z nejhoršího venku. Jasně, člověk musí být stále opatrný, ale takový ten fyzický absťák, to je záležitost prvních dní.

Mili,

je to divné, ale já těch 11 zvládla bez problémů, spíše mám opačný strach, čím větší to číslo abstinence bude, tím větší chutě budou. Najednou začínám mít pocit, že žádný problém nemám, když jsem ten začátek tak zvládla, neměla jsem chutě a ani nic podobného. Teď jsem na chatě, daleko od civilizace , žádné víno na dosah. Předevčírem tu byl můj táta, dával si s manželem rum a nově vypálenou slivovici na chuť (každej tak 3 panáky celkem) a vůbec mi nevadilo se na ně dívat. Jsem prostě vinař a tvrdý alkohol ve mně chutě nevzbuzuje. Zítra se mám vracet domů a ve čtvrtek mám jít na návštěvu ke kamarádce, s kterou jsme si vždy víno dávaly, tak jsem zvědavá, co tato zkouška se mnou udělá. Jsem si jistá, že kamarádka vytáhne láhev a bude mě přemlouvat stylem:"Jedna sklenička Ti neublíží, nedělej se atp.".
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51829
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Zara napsal:
Najednou začínám mít pocit, že žádný problém nemám, když jsem ten začátek tak zvládla, neměla jsem chutě a ani nic podobného.

Samozrejme ze zadnej problem nemas! Protoze kdyby jsi mela tak by jsi to takhle skvele nezvladala - to da prece rozum. Ten strach a obavy to bylo cely asi malicko prehnany. Vzdyt jsi se rozhodla ze nebudes pit a nepijes. Tak jasny, bude potreba se mit na pozoru, urcite bude dobry si to hlidat protoze cert nikdy nespi ale sem tam, obcas, jedna nebo dve sklenky... to prece nemuze byt a taky nebude problem.

Jo, jo... takhle nejak a spoustou dalsich zakernejsich zpusobu to ta zavislost bude zkouset . Nedej se .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51830
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Zaro, přesně takhle jsem si to pos….já. Jsem taky vinař a nevadí mi koukat, jak někdo pije tvrdý, nebo pivo. Přes den mi nevadí koukat ani jak někdo pije víno. Prvních 14 dní pro mně byla taky pohoda, pak jsem si řekla, že vlastně problém nemám a o víkendu jsem si za odměnu víno dala. Teď se nemůžu znovu nastavit na abstinenci a to jsem si říkala, jaká je to pohoda, prostě si tu lahev nekoupit. Teď si jedu ve starých kolejích . Tak neudělej podobnou kravinu.
Karolína
Platinum Boarder
Příspěvky: 453
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51831
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
[b]Zara napsal: Najednou začínám mít pocit, že žádný problém nemám, když jsem ten začátek tak zvládla, neměla jsem chutě a ani nic podobného. [/quote]


My alkoholici trpíme tímto bludem často. Je to velice nebezpečné tomuto pocitu podlehnout. Každá moje abstinence v minulosti skončila právě kvůli tomu, že jsem podlehl dojmu, že alkoholik nejsem a nic se nestane, když si trochu alkoholu dám, však od teď už si tu budu držet pod kontrolou. Že to byla chyba jsem si uvědomil až v okamžiku, kdy jsem měl otravu alkoholem a zvracel z okna. Nebo když mě polomrtvého na veřejnosti vzbudili policajti atd. Teprve pak si člověk uvědomí, že to nemá pod kontrolou!!!
Milan Smolík
Expert Boarder
Příspěvky: 122
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 30/10/2018 16:38 Provedl: Smolíček.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51832
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Karolína napsal:
Zaro, přesně takhle jsem si to pos….já. Jsem taky vinař a nevadí mi koukat, jak někdo pije tvrdý, nebo pivo. Přes den mi nevadí koukat ani jak někdo pije víno. Prvních 14 dní pro mně byla taky pohoda, pak jsem si řekla, že vlastně problém nemám a o víkendu jsem si za odměnu víno dala. Teď se nemůžu znovu nastavit na abstinenci a to jsem si říkala, jaká je to pohoda, prostě si tu lahev nekoupit. Teď si jedu ve starých kolejích . Tak neudělej podobnou kravinu.

Káji,

nezvládla jsi to? A jak dlouho jsi abstinovala? A jak dlouho si už uvědomuješ tento problém a zkoušíš přestat? Jsem samá otázka ....

Když jsem byla v pátek v AA a debatovali jsme, začala jsem přemýšlet o svém okolí. Přemýšlím, kdo v mém okolí nepije a je to opravdu mizivé procento přátel. Buď jsou to vyléčení alkoholici, sportovci, co se snaží něčeho dosáhnout, děti a pak tak 3%, co se rozhodli přestat pít ještě před tím, než vůbec začali.... No je to mazec... Uspěchaná doba...
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51833
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Gennosuke napsal:
Jo, jo... takhle nejak a spoustou dalsich zakernejsich zpusobu to ta zavislost bude zkouset. Nedej se.[b]

Díky moc za podporu, ta je teď potřeba. Člověk asi lehce sklouzne k tomu pocitu, že se vlastně nic neděje a že má vše pod kontrolou. Pak už je jen krůček k tomu spadnout tam, kde člověk byl...

Ale upřímně, zatím si neumím představit, že bych si už nikdy v životě neměla dát ani skleničku. Ale jak píšete všichni, ono to asi jinak nepůjde, protože ta jedna stačí k tomu, aby jich bylo opět víc a pravidelně...
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51834
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Ja napsal:"Gratulujem; a prajem nekonečnú výdrž!"...

Ja,

děkuji moc za podporu, i já Tobě přeji každodenní 24 h ... a pro dnešek hezký zbytek večera
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#51835
Re: Chci přestat pít, ale sama to nezvládnu Před 5 rok, 6 měsíce  
Milan Smolík napsal:... kdy jsem měl otravu alkoholem a zvracel z okna. Nebo když mě polomrtvého na veřejnosti vzbudili policajti .....[/b]

Mili,

fajn je to, že si to všechno uvědomuješ a že se to už nestane ... Nejhezčí na tom všem je, že všichni máme tu možnost s tím seknout a začít od začátku, začít žít a né se utápět v alkoholu, který nám stejně nic nedá, spíše vezme...
Zara
Expert Boarder
Příspěvky: 95
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...10111213141516...28
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter