Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...345678910
Dolů
Téma: Strach z recidivy závislosti
#52163
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
ja som dnes mal craving zasa, klasika po praci, to som chodil tak 15 rokov, ale zvladol som to nejak, vravel som si, ze 1. mam premyslat nie teraz co, ale co zajtra rano 2. ze ak sa zivot zda nanic alkohol tomu nepomoze iba naopak 3. klam - chvilkove mozno zabavenie a pak len horsie a horsie a by som bol tam kde som bol zas a vsetko zle 4. na 1 i tak by som nesiel a ani nasucho tam, jasne ze by som chcel ist do rana 5. potrebujem sa naucit zit zivot sam so sebou a i ked sa mi zda, ze neni fajn - neutekat od bolesti, ale prijat ju, ono to asi isto neni tak zle a ma to tak byt a ja mozem na tom vyrast, i zo zleho sa da poucit. Ved uz len to je skvele, ze som nesiel pit a ze si uvedomujem i veci co nejak zasahuju do mna a ucim sa ich spracovat a mozno ani take nesu.

Napr, dnes mi akoby doslo, ze nemal by som ocakavat nic od nikoho, a byt sklamany, ale jedine od seba. Mavam casto pocit ze ludia ma maju niekde. Ci uz tu na fore, alebo na fb sme mali taku skupinu z liecenia, som tam napisal o cravingu dneskajsom a nikto ani nic, videne a tak vsetko, tak som tu skupinu opustil. Proste mam pak pocit aky to ma vyznam, ak to ignoruju, ako aj v tomto vlakne moja otazka na AA, no nevadi, mozno to ajja vnimam zle a si domyslam a pak mi je horsie, ale to je taka intuicia, pak to cloveka odradza na druhej strane

Pekny vecer
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 20/11/2018 20:47 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52164
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
Dik Stef za dobry navod jak na to, ked to na mna pride Myslim ze ludia neignoruju umyselne, ja osobne sem chodim skor citat nez radit, sama sa v tom motam, tak neviem ci by som dobre poradila. Musis mysliet ze kazdy vychadza z nejakej situacie, ci ma toho vela, povie si ze neskor alebo nevie zrovna reagovat atd. Niekdo mozno aj odignoruje. Cloveka to zamrzi ked zrovna potrebuje pokecat ale nemozes si to brat tak osobne. Ja napr. ta celkom sledujem a viem o tebe aj ze si bol na lieceni a to sme si nejak ani nepisali. Mne tiez nie vzdy niekdo odpise. Niekedy spravy dost svoje pocity len napisat a je hned lepsie...
Peter
Gold Boarder
Příspěvky: 198
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 20/11/2018 21:13 Provedl: Cibulka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52165
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
stef napsal:
Napr, dnes mi akoby doslo, ze nemal by som ocakavat nic od nikoho, a byt sklamany, ale jedine od seba

A presne tak to je! Bohuzel . Jediny kdo Ti muze pomoct jsi Ty sam. Jen a jen Ty sam to muzes vybojovat.

stef napsal:
Mavam casto pocit ze ludia ma maju niekde.

Tak daleko bych asi nezachazel. Ale co presne cekas? Pomoc? Jakou? Viz. vyse - tohle je boj ktery budes muset cely projit sam. Podporu? Ja treba vnimam jako podporu samotne tohle forum a lidi sem pisici. Uz jen to vedomi ze nejsem sam kdo ma takovy problem a moznost precist si tady pribehy ostatnich a sledovat snazeni ostatnich vnimam jako velice podporujici a poucne.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52166
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
..Stef,sorry kua,já jsem to nějak ve spechu přešel,ale nevím vůbec,co a jak s ackama v Brnu,nejsem odtamtud,no,tak tak,klid,hlavně klid..zajdi tam,uvidíš.Ve svých zápiscích z léčebny mám takovouto moji oblibenou větu "Zvolni chlapče,pomalu příteli" Sedí to na mě jak ulitý,byl jsem vždycky hrr,do všeho,pln očekávání atd..To není dobré
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52167
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
Dakujem Vam,

to bolo moje nahovaranie, ktore neni spravne, je fajn, ze som otom napisal a po Vasich odpovediach, uz ste ma usmernili Dakujem

Cibulka, suhlasim s Tebou je to tak Inac este vnimam, ze nesnazit sa ist duchovne tak tieto situacie s cravingom asi zrejme dnes nezvladnem. Ajaj zraaazu tolko veci na sebe vidim co menit, ze az hlava sa mi toci

Gennosuke, asi len taky nejaky trosicku pocit zapadnutia, mozno sa to zda a je blbost, a mozno je to dolezite, ale to asi kvoli minulosti, ked som mal v spolocnosti casto pocit, ze tam nepatrim, ze som nejaky vycleneny, iny, ale to cloveka tiez moze upevnit, len nesmie kvoli tomu siahnut po flasi Ale zasa ak viem ze to je oki, tak viem byt vpohode i sam

Zdenku, Dekuji, pojdem tam pozret, a to "vsetko hned", to presne mam i ja, co Ti na to pomaha ? Ja sa potrebujem nejak naucit byt v klidku viac, mam aj strach ze by som sa vratil na stare chodnicky, na druhu stranu to aj laka a na 3tiu stranu viem ze to je velmi velka blbost a chcem pokracovat. Plno veci mi vadi a snazim sa menit a pracovat a presne som nespokojny ze to neni hned a pak som v strese nespokojny, ze to este neni fajn. Velmi Dobre, ze si to spomenul, musim na to myslet.
stef
Gold Boarder
Příspěvky: 305
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 20/11/2018 22:26 Provedl: stef.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52168
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
Stef, radsej sám ako v zlej spolocnosti ( to len reakcia na to ze si mal casto v spolocnosti pocit ze tam nepatris, pocit vyclenenosti, ties to obcas mavam) clovek sa nemusi snazit za kazdu cenu zapadnut, niekedy je aj lebsie niekam radsej nezapadat, nepatrit
Peter
Gold Boarder
Příspěvky: 198
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž
Poslední úprava: 20/11/2018 22:32 Provedl: Cibulka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52169
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
Ja si castokrat vzpominam na:
prochlastal si 5 let, tak necekej, ze po 2 letech budes mit vse tak, jak chces. A tak stale dale chodim na terapie a snazim se zorientovat ve scyh pocit, emocich, davat lidem okoli sebe na jevo sve emoce, pocity, stanovvoat jim hranice atd. a je mi lepe. Ted vysadim pod dohledem AD a uvidim, jak to pujde.
S tm byt v klidu to mame "slozitejsi" ve spouste situaci a tak se s psychiatrem zabyvame vysetrenim na ADHD.
Ted dalsi pprestani s kourenim. Furt mi to nejde prepnout v te hlave, stejne jako tomu bylo dlouho s tim pitim a to jsem to mel 3 mesice skoro bez chuti a potreby kourit.
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52170
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
Stef,na to "všecko hned" mi častokrát a opakovaně nepomáhá vůbec nic.Doba,kdy čekám třeba na sms odpověď od kamarádky(půlden)tak to je někdy utrpení vojaka na fronte pod palbou hadra.To same,kdyz teď čekám na řidičák,má být hotovej snad v pondělí,auto před barákem,..další utrpení,to uz je ale level vězně po roce samotky.Neboj,nejseš vůbec sám.Klidu mi dodává,že žiju,mám dostatek vody a potravy,na kafe, cigára,můžu chodit do práce,pod širým nebem přitom potkávat krásné ženské,můžu strávit odpoledne v knihovně,na bazénu,usmát se na prodavačku,nebo dokonce už i na sebe(častější).Být sám se sebou není pro nás žádná procházka,ted mi to docela jde,klid mi hlavne dala moje poslední léčba,to že jsem za pět minut dvanáct ve svém životě přijal svůj alkoholismus,smířil se s tím
zdenek.dry
Gold Boarder
Příspěvky: 237
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 01/24
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52171
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
Ahoj všichni! Stefe, tohle máme podobné. Chci taky všechno hned. Dokonalé a lepší a rychle a víc a víc! A pak mě to štve a stresuje. Buď že to neběží dost rychle, nebo že jsem si naložila moc a pak nestíhám. Takže ano - klid!
Jinak Michale k těm Vánocům: máš pravdu.Doma jsme se dohodli,že to nebudeme hrotit, manžel i dcera souhlasí. (Ovšem taky je ale pravda, že se možná ukáže, že najednou bude vidět, že ono se to jaksi "samo" neudělá, že Vánoční atmosféra -výzdoba, úklid, cukroví, zajistit dárky celé rodině atd, což si podle mě oba tak trochu myslej, jsou zvyklí na to. Nevadí. Letos já "no stress" a reklamy ať jdou do ... ..A pokud jim to bude chybět, zapojí se, že
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Poslední úprava: 21/11/2018 09:34 Provedl: Šantalka.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#52172
Re: Strach z recidivy závislosti Před 5 rok, 5 měsíce  
Santal, ja tomu psychu kolem Vanoc, co si lide na sebe usili nerozumim. Musi se uklizet. Jako co se musi tak nutne uklizet, co neuklizi behem tydne?
Ja mam rad Vanoce, ale takove kde se nikdo nikam nehoni ,nenaria, jak nic nestiha - prace, uklid, peceni aj. V ulicich je vyzdoba, mrzne, v kostelech zpivaji koledy. Napect par kousku cukrovi, par chlebicku neni prece velka prace. A tak nejak si to cele zpomalit, vzit si dovolenou, jet na hory, nebo jen tak courat po lesich a kostelech. A ne s jazykem na veste 24. shanet majonezu a v 17h 24. jeste darky. Kdo by se z toho vseho pak nerozchlastal, ze? )
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...345678910
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter