Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Alkohol a antidepresiva a úzkosti
#63064
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Davide, jak ti je, co děláš? Já dnes už jen čtyři piva. A milion cigaret
Lajka
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63065
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Lajka, asi nemohu rikat, jak se projevuje abstak nikotinu, alkoholu a nebo uzivani AD u nekoho jineho nez jsem ja sam.
Muj abstak po alkoholu doprovazel znamy tres, nervozita, poceni, bolest kloubu, svalu.
Nikotin - nervozita, agresivita.
U AD jsem nepozoroval u sebe zadne nezadouci ucinky, ani pri vysazeni.

Delirium je reakce tela na nahle vysazeni alkoholu. Vzhledem k tomu, ze mame kazdy trochu "jine" telo, muze se ho dockat prvni liga a i ty vzadu, kteri si rikaji, ze zas az tak moc nepijou .

Ja jsem dost veci behem par prvnich mesicu abstinence konzultoval s lekarkou a byl jsem u ni na navsteve v podstate kazdy tyden asi prvni 2-3 mesice. Ne kazdemu sedno AD, ktere dostane jako prvni a zafunguje vymena za jine. Treba to poceni je vedlejsi/doprovodny projev uzivani AD. Treba abstaky nemas vubec. Mohu jen sdilet sve zkusenosti. Radit rozhodne ne .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63067
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Ahoj Lajko, chci ti jen říct, že to jde zvládnout. Jde to. je cesta ven. Záleží jen na tom, jak se rozhodneš. A potom hledat adekvátní pomoc, pokud to nezvládáš sama. Já jsem tady trpěla úzkostma a pila. Nevim co bylo dřív. Bylo to tak nějak oboje dohromady a pak už začarovanej kruh. Pila jsem bud denně, celkem málo, ale úzkosti jsem měla. Nebo kvartálně, to se u mě projevovalo spíš poslední dobou, vždy jsem pár týdnů vydržela a pak buch. Stačila lahev vína a ta odstartovala třeba 5ti denní hrůzu. Pocení, noční extrémní úzkosti, pocit mimo sebe a za sklem. Mě pomohla meditace, cvičení, sport a hlavně práce sama na sobě. Nejsi sama, kdo to takhle má. Je nás hodně. Je to práce přestat, ale řeknu ti, stojí to za to. Zasloužíš si mít se dobře, cítit se dobře. Najít sama sebe. Držim palce
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63069
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Ahoj, já nechci radit, ale potvna antidepresiva je sebevražda. To už pak nebude jeden problém, ale 2 ... A ani si to neumím představit, já když je nasazoval pamatuji si velmi dobře, tak mi bylo tak zle, že to bylo snad horší než absťák...vy jste to tak neměli?
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63070
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Ahoj Lajko, kolik piv dnes? Já jsem pil včera i dnes, tak zítra snad dám pauzu, snad se přinutím k nějakému pohybu.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63071
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Ahoj Lajko a Davide, tak jak jste na tom??
To, že jste tady a uvědomili jste si problém je super. to, že zkoušíte snižovat dávky a snažit se to omezit je sice pokrok, ale bohužel je to boj, který nemůžete vyhrát...vím to, taky jsem tak bojovala a vždycky prohrála...pár dní jsem dala na snížených dávkách, ale ty rozhovory sama ze sebou o tom nepodlehnout a pak ty výčitky když jsem podlela a zase se totálně opila abych si aspoň na chvíli ulevila od toho stresu a vyčerpání...to vše stále dokola bylo naprosto vyčerpávající jak po psychické tak i fyzické stránce.

Vydržte nepít uplně, vyskočte z toho rozjetého vlaku, protože nic mezi pro nás alkoholiky neexistuje...ano bude Vám blbě 3-5 dní, podle toho jak na tom s pitím jste, ale pak se Vám fyzicky uleví a budete se cíti lépe, pak můžete řešit psychiku.

Ano je to nikdy nekončící boj, ale fakt to stojí za to!!!!

Nepiji 18 měsíců, cítím se dobře, nevadí mi blízkost alkoholu, doma už nemáme suchou domácnost, ale přesto jsem si na 100% jistá, že kdybych si dala jeden, dva svařáčky tak v tom za pár týdnů zase lítám...

Držím pěsti
Brigita
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63072
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Brigita, treba ten pomyslny boj mohou vyhrat, ci jej vyhraji, budou-li chtit. Z jakeho duvodu mame tendenci hodnotit ostatni podle sebe?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63073
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Ne opravdu tomu nevěřím...kontrolované pití není pro alkoholika. Jsem alkoholik.
Vy možná kontrolované pití zvládáte, ale četl jste jejich příspěvky? Jsou na začátku cesty a tam to bez abstinence (můj názor) nejde.

Nechtěla jsem je hodnotit, ale přidat vlastní zkušenost a ano můj pohled na věc.

A upřímně, jakmile máte promile v žíle, tak můžete chtít sebevíc, ale už to prostě neovládáte, nejste to Vy...jste prostě alkoholik.
Brigita
Junior Boarder
Příspěvky: 33
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63074
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
To, ze jsem to nezvladal ja, vy a spouta dalsich a ze to statisticky vychazi v neprospech, jeste neznamena, ze neexistuje procento lidi, kteri to dokazali a v budoucnu dokazi.

Takze "ale bohužel je to boj, který nemůžete vyhrát" mi prijde proste az moc kategoricke viz vyse.

Nejde prec o tom, cemu verite nebo ne a jak vychazeji statistky. Ja osbne nerikam lidem, ze neco nedokazou, protoze se rika, ze to nedokazali lide pred nima/nama. To pak muze vest k: "ani se nesnaz, nemas na to".

Muj nazor nenese zadnou negativni konotaci a neni ani pejorativni. Jen se ptam, co nas k takovemu chovani a hodnoceni vede.

Ma zkusenost versus "radim ti/hodnotim te". Chapete ten rozdil?
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63075
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Predem se omlouvam
MichaleB, ale i ja si dovolim vyjadrit svuj nazor.
Myslim, ze kontrolovane piti u alkoholika nejde zvladnout.
Za strizliva mozna . Ale po par kapkach alkoholu, vsechna predsevzeti, jdou do haje.
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter