Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Alkohol a antidepresiva a úzkosti
#63076
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Erika, asi jsme se nepochopili. Me slo tu formu a jak to pak na dotycne muze pusobit. Jak jsem psal, ja vim, ze statisticky a i ja to mam vyzkousene, ze kontrolovane piti nefunguje - rozhodne ne dlouhodobe a ani bych to nedoporucoval zkouset. Ale vime, ze zkusenosti jsou neprenositelne, takze si to vetsia nas potrebuje zkusit a zkusi.

Ja tim prece nevyvracim vas nazor a neni potreba nazory obhajovat, vysvetlovat.

Asi se bavime o tomtez, jen jsme o dve patra jinde .

Jinymi slovy jsem se ptal, z jakeho duvodu rikame: "nefunguje, nemas na to, nezkousej to" versus "me to nefunguje, ostatnim to take dle jejich zkusenosti nefunguje a nejspis to bude i ztrata casu pro tebe - to zkouset, pak pohoret a mit zklamani".
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 06/12/2021 17:06 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63077
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Já jsem příznivcem Harm reduction přístupu, který prosazují i odborníci, takže to taková blbost asi nebude. Nějakou trvalou abstinenci neplánuju, v podstatě mi to popíjení vyhovuje. Včera jsem měl víno, dnes zkusím být na čaji.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63078
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
MichaleB, jasne! Takhle napsane, to ma svoji logiku.
Ale zase, kdyz vis a nebo kdyz mas pocit ze vis - treba, ze to pali, ze po vode se chodit neda, tak to reknes.
Ale vyzkouset se to musi

Davide tvoje - “dnes zkusim byt na caji” je kontolovane piti??
Erika
Platinum Boarder
Příspěvky: 1215
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63079
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
No jasně...
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63080
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Dávid, píšeš:
No jasně...
..."tzn., že: "ďalej TO (už) budeš praktizovať (aj) BEZ čaju?!?"

..."veríš (vôbec) takémuto bludu???"

..."Koľko ľudí sa "harmonicky redukuje" na pijanov úspešne dlhšie ako 5 súvislých = po sebe nasledujúcich rokov??? (...", že by 0=nula/(žiadny)???")

..."Nájdi (si) serióznu štúdiu!!!"


"Prajem Ti mnoho zdaru!!!"
(Kto hľadá a nenájde je ...???)
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63081
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Možná nějaké mizivé procento alkoholiků zvládne kontrolované pití. Z mojí zkušenosti a z pozorování svýho okolí to ale jde ale opravdu málokomu. Jak dlouho jsem se kochala touto myšlenkou, že mi to pujde taky. Ne, opravdu to nebudu ani zkoušet už:)
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63082
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
David, tzv. "harm reduction" asi neni nesmysl. Urcite to funguje u nejake skupiny lidi, kteri maji nejakou disciplinu a sebekazen = dneska si dam tri piva a pujdu domu a skutecne jde a necini mu to problemy. Problem je u me jako zavisleho na alkoholu, ze tuhle disciplinovanost nemam a pro me by t bylo velke riziko a utrpeni se o necho takoveho pokouset a z toho duvodu se tim vubec nezabyvam a vyradil jsem alkohol ze zivota uplne a jsem tomu rad a nemam s tim nejmensi komplikaci. Naopak z toho mam jen benefity.

Proto se tak nejak tvrdi, ze harm.red. je blbost = protoze na ni spoustu z nas tak nejak nema koule, no (dle statistik a prectenych zkusenosti).
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63083
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Erika, jasny. Je to o tom, jak to sdelis. Muzes nekomu rict, ze je debil a urazit ho a nebo mu muzes rict, ze je debil, protoze xy a jak se to da narovnat a vsichni budou spokojeni ).
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63084
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Ahoj, zdravím všechny a moc děkuji, že se diskuze rozjela. Pár dnů jsem se neozvala, styděla jsem se. V pátek jsem odjela k příteli, tam je hospoda normál. Zpočátku dobrý, nedala jsem si tři "na cestu", usrkávala pivo v hospodě. Jenže po zavíračce jsem do sebe stejně naklopila další tři, tudíž celkové skóre šest. To samé sobota, neděle. Včera už mi bylo tak šíleně, že jsem ještě jedno přidala. Nevím co s těma práškama, říkám si, že antidepresiva potřebuji, že jinak to neskončí, jenže ony všechno jen zhoršují. Mám neustálou chuť kouřit, potím se a na hrudi mám střídavě šílenou úzkost nebo divný příval energie. Po celém dni jsem tak vyřízená, že ne film a relax, ale pivo pomůže. Tak si říkám, že než zaberou antidepresiva, tak to dám. Ale lžu sama sobě. Je to peklo, výčitky, strach co bude dál, strach, že jsem ztracená. Nevím co dělat, vysadit chlast okamžitě? Nebude to pro tělo šok? Co ty prášky, mám vysadit? Co dělat? Mám pocit, že se zblázním. A tohle je vážně až od té doby, co jsem začala s Eliceou, už to táhne na třetí týden. Jinak kontrolované pití. Jak jsem si dala ty čtyři minulý týden, tak pohoda, šla jsem spát, druhý den byl znatelně lepší. Jenže víme, jak to dopadlo dál. A prostě čím víc se bojím, tím víc si chci ulevit. Jenže je pravda, že tři piva a sebekázeň je kdesi většinou. Nic no, jdu zkusit sníst aspoň jednu sušenku, je mi permanentně blbě od žaludku.
Lajka
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63086
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Lajko to je mi moc líto! Možná by se to už chtělo s někym poradit. Zavolat, zajít a poprosim o pomoc. Někomu pomůže přestat najednou. Já vybrždovala. Snižovala sem dávky. Sice se to vybržďování při každým dalším kvartálnim zátahu prodlužovalo, ale vždycky sem se z toho dostala. Každýmu to funguje jinak. Dost často sem to přehnala ještě druhej, třetí den po tahu. Pak sem musela pít i v noci, abych nezešílela úzkostí.
Rachel
Platinum Boarder
Příspěvky: 591
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter