Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678
Dolů
Téma: Alkohol a antidepresiva a úzkosti
#63103
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Lajka, hlavne zadny stres a v klidu. Jde o to, ze nekdo muze mit neprijemne abstaky po 3 pivech denne a nekdo az treba po 10 pivech denne. Urcite to nejde vzit pausalne, protoze kazde telo reaguje jinak - jine mnozstvi alkoholu, delka piti, jak teo odbourava alkohol, kolik vazis atd. Proto si myslim, ze je lepsi tyo veci konzultovat s lekarem.
Nemusi to byt obvodak, muze to byt AT treba i jinem okrese, pokud by hrozilo, ze se informace od lekare rozsiri nekam, kam nema.
Ale prijde mi to cele jako zbytecna oba, prednejsi je prestat pit a zachranit si zivot a ne co si kdo bude myslet. Nakonec ti pohrosujici se kolikrat lejou vic nez rikaji a nebo maji rovnou ten samy problem.

Si na telefonu nastav jako prvni cislo zachranky, vyhod ze zivota alkohol a uvidis jaky to bude mit prubeh. Kdyby bylo zle a bydlis sama, pak si zavolat zachranku nebo taxikem na pohotovost.

Pokud mas rodinu, pritele, rodice, kamarady, pak bych si domluvil hlidani sebe sameho a nebo dohodu - bude mi blbe, zavolam ti.

Vsechno se da resit, takze nestahuj kalhotky, kdyz je brod daleko ).
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 08/12/2021 16:16 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63104
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
MichaleB, moc Ti děkuju, jsi v posledních dnech má velká opora! Ale strach mám obrovský, přiznání si problému je šílená zátěž.
Nejhorší jsou výčitky, jak jsem to mohla dopustit, co jsem si myslela? Že já budu ta, kterou to nedostane? Říkala jsem si, že piju jen pivo, ostatní alkohol mi zatím nic neříká. A ejhle, jsem v hajzlu stejně jako bych klopila flašku vodky. Jsem hrozně citlivá a v posledních měsících jsem se i hodně spadla, ach jo, ideální podmínky umřít z toho.

Prosím, pište i ostatní své názory a zkušenosti. Moc mi to pomáhá, děkuji.
Lajka
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63105
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Ja to musel vyresit razne hrc prc, zadny mazani medu kolem pusy. To jsem se akorat pak zase rozchlastal a bylo to jeste horsi.

Dobre je odpoustet - pustit to od sebe. Poustim to z ruky, od sebe, odpoustim to. V tech slovech je vse, ze?

Vycitky nepomahaji, naopak - te me hazely zpet do piti. Resp. pres vycitky jsem sam sebe shodil a pak si rekl, vidis, tak zase muzes chlastat )
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 08/12/2021 17:26 Provedl: michalk.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63106
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
MichaleB, Tvá slova mají hloubku, jasně definují co a jak. Odpuštění má asi vážně očistný charakter, zkusím to. Problém je, že jsem na sebe celý život hrozně přísná, perfekcionalista. Všichni blbli, jen já byla vždy ta správná. A teď to mám se vším všudy.

Pocity z dnešku, kromě ohromné depky ze selhání posledních dnů, tak už jsem se skoro nepotila, ani nepřišly návaly úzkosti či naopak ta hnusná euforie, za den jen dvě cigarety. Cvičila jsem a teď cucám pivo. Mám čtyři, víc nesmím. A zítra třeba tři. Jen pořád nevím ta antidepresiva, Michale, myslíš, že je mám radši vysadit, než vyřeším chlast nebo už je nechat? Děkuju!!
Lajka
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63107
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Perfekcionismus je pouze zasterka a strach ze sveho neuspechu .
Vsechny skutky se nam vrati, dobre, spatne, vsechny, do jednoho.
Ale dobra zprava je, ze nam zivot nikdy nenalozi vic, nez dokazeme zvladnout. Za kazdou situaci si muzeme sami a sami z ni zname cestu ven. Jen je potreba nekopat kolem sebe. To nehodnotim tebe, ale mluvim tak nejak obecne.

Ad AD muj nazor je, ze by je clovek nemel zacit uzivat bez konzultace s lekarem a to i kdyz prerusi tu lecbu a pak ji bez vedomi lekare zacne, obnovi. Ty AD meni "veci" v mozku.
Vetsinou trva tyden, dva, tri, ctryi .. clovek od cloveka, nez zacnou fungovat.

Radit zda je vysadit nebo ne, ti rozhodne nebudu. Nebylo to vubec zodpovedne. Takze te odkazu na toho lekare, kam si ti asi moc nechce .
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63108
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Ahoj Lajko, to snižování alkoholu není špatný nápad, dá se tak vyhnout větším absťákům. Musíš si ale stanovit dávky, které nepřekročíš, a vydržet.
David
Gold Boarder
Příspěvky: 169
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63109
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Davide, děkuji za názor. Dnes a zítra zkusím dvě a uvidím.

MichaleB, stále to zkoumám, většinově se uvádí, že se Elicea s alkoholem nekontraindikuje. Ale někde jsem našla, že ta látka v něm, že zhoršuje vedlejší účinky s užitím alkoholu. Což by možná sedělo, i když jiní lidé uvádějí to, co zážívám také a to bez pití. Nevím, asi fakt zešílím. Jak dlouho si Ty pil na prášky? Psal si, že nějak zabíraly.
Lajka
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63110
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Lajka, na zadne prasky se nedoporucuje alkohol, tak bych se zbytecne nezatezoval zadnym dalsim zbytecnym zkoumanim zda ano ci ne a zabyval bych se, jak prestat s konzumaci alkoholu .
Jak jsem psal. Pil jsem asi 1 rok v kombinaci s AD (tusim, ze Cipralex). Fungovaly v tom smyslu, ze se muj stav nezhorsoval, co se tyce depresi (alkohol je depresant).

Ja ti asi rozumim, ale zaroven se domnivam, ze hledas nejake zastupne problemy, kterym se venovat, namisto vyhozeni alkoholu ze zivota. Ja vim, ze pro nas zavisle to neni jen o tom prestat ..
MichalB
Platinum Boarder
Příspěvky: 1578
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63113
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Tady není o čem, buď chlast nebo léky... je to jako každý den lepit duši na kole a jezdit po střepech, pak ty léky nebudou už fungovat vůbec a nebude mít člověk "po čem sáhnout". Ono se na léky pít dá, ale třeba jednou týdně 1-2 pivka ( ne alkoholik) ... a nejde o játra, ale aby člověku z mozku nezbyla bramboračka...
Michal
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#63115
Re: Alkohol a antidepresiva a úzkosti Před 2 rok, 4 měsíce  
Máte pravdu oba. No dál snižuji dávku chlastu. Dneska teda hrozná chuť kouřit, jinak nic, třes, pocení... Zítra zkusím zavolat psychiatričce zda nemá jiné léky, že Elicea ve mě vzbuzuje nehoráznou chuť kouřit. A to jsem vážně neměla absolutně vůbec. To jsem do večera vydržela s přehledem.

Cítím to na sobě, že ten mozek si to pití pořád chce ospravedlňovat, ale budu doufat, že to rozumem dám.

Případně už jsem si našla online ambulanci na tyto problémy. Musím věřit. Děkuji za případné komenty, drží mě nad vodou.
Lajka
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter