Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Fórum bylo dlouho očekáváno uživately alkoholik.cz
Stránka: 1...78910111213...18
Dolů
Téma: Proč jsme pili?
#24098
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
Myslim si, ze Renata to napisala spravne. Nie kazdy kto pije je alkoholik. Pisala o ludoch ktori maju ine psychicke poruchy a nevedia o nich a preto piju. Nasledne je im poradena abstinencia, ale ta im nepomaha, kedze im nebola urcena spravna diagnoza. Takze sa vracaju naspat k alkoholu a pritom alkoholikmi naozaj nemusia byt.
Je potrebne aby tymto ludom bola urcena spravna diagnoza a nasledne nasadena aj ucinna liecba. A tiez napisala, ze pri tychto psychickych poruchach je samozrejme aj potrebna abstinencia. Lenze bez spravnej liecby sa im neulavi ani pri abstinencii a preto nevidia dovod preco by pit nemali a nakoniec sa zial k tomu alkoholizmu naozaj prepiju a tomu by sa dalo zabranit tym, keby im vcas bola diagnistikovana ich skutocna choroba, ktorou nie je akoholizmus ale nieco ine a alkohol pouzivaju len na potacenie sympotomov tejto choroby.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24099
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
Renata, chcela som ti podakovat este za tolko komplimentov, co si tu o mne napisala Ani som najprv na to nereagovla, lebo som nevedela ako. Nevravim, ze ma to nepotesilo Ale zas si nemyslim, ze moje naozory su nejake extra, iba pisem, co si myslim a velmi rada diskutujem s ludmi a vymienam si s nimu skusenosti. A naozaj ma tesi, ked moje prispevky niekomu prinesu aj nieco pozitivne a mozu mu v niecom ohladne alkoholu pomoct. Ty pises tiez velmi zaujimavo a som vzdy rada, ked si mozem precitat tvoje prispevky.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24100
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
Ale jsme tu ještě na foru alkoholik.cz. Hemží se to tady spekulacemi o dalších nemocech a coby kdyby. Nikde tu nevidím človíčka, který např. píše měl jsem problémy s alkoholem a dejme tomu ještě s jinou psychickou nemocí. Řešil jsem to tak a tak a dnes je to již tolik a tolik let co jsem ok. Místo toho , když někdo založí konkrétní vlákno s dotazem, brzy se rozvine debata typu měl bys, někde jsem četl, slyšel atd. a skončí to vzájemným osočováním. Vím za zkušenosti, že toto nikoho nenasměruje tam kam potřebuje a už vůbec neuzdravuje. Co si však plně uvědomuji je, že každý človíček je v nějaké fázi svého vývoje a já nemám právo(ani si ho nepřivlastňuji) rozlišovat co je správně a co ne.
Pracuji zásadně na svých emocích a tím se uzdravuji ze všech nemocí.
Standa
Gold Boarder
Příspěvky: 265
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
standa_t.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24101
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
Ale ved sa tu nikto neosocuje. Alebo to, ze si tu niektori dovolili napisat svoj nazor na AA, povazujes za osocovanie?
To ohladne tych nemoci prirodzene vyplynulo z diskusie a ma to suvis aj s alkoholizmom, tak to sem rozhodne patri.

A pisali tu viaceri ludia - teraz narychlo mi napada napr. Dana, ze primarne ma problemy s uzkostnou poruchou a problemy s alkoholom prisli az nasledne, ked ho zacala pit viac a pravidelne, aby potlacila prave tie problemy, ktore vyplyvali z jej uzkostnej poruchy.
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24102
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24109
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
Stando, ať má člověk jakoukoliv nemoc, a ještě pije hodně, nejdřív by měl přestat s alkoholem, ne?Proto asi zajde sem, na Alkoholika, potřebuje pomoc.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24114
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
Alkohol často prekrýva iné (hlbšie uložené) psychické nemoci...

...keď chcem jadro z orecha -> rozbijem najprv jeho škrupinu(alkoholizmus)! Tento(alkoholizmus) je predmetom tohoto fóra...

(Analogicky: ...potlačením prejavov alkoholizmu ľahšie definujem psychickú nemoc, ktorú alkohol prekrýva alebo imituje. Či?)


Na takúto logickú úvahu si stačí aj zdravý sedliak - bez diplomov.

Alebo:...*zastav nemierne pitie* a psychózy dostanú príležitosť ukázať pravú tvár - *bez závojov alko-ilúzie*.
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24115
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
Já to vím.Někdo dostane psychozu , nějakou duševní poruchu před svým pitím, někdo až když pije moc, pořád je prioritou odstranit alkohol, pak řešit další nemoci.Ono je potřeba i dost sil, aby sem člověk napsal, anonymně, svěřil se, jen on ví, že mu pití dělá potíže,potřebuje pomoc, určitě sem nepíše nikdo, kdo se občas opije, nemá problém.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24120
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#24124
Re: Proč jsme pili? Před 9 rok, 3 měsíce  
Příspěvek byl správcem webu smazán z důvodu porušení vnitřních pravidel diskuze.
Renata

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...78910111213...18
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter