Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...12131415161718...36
Dolů
Téma: Nepít je těžká pohoda
*
#38835
Re: Nepít je těžká pohoda Před 7 rok, 7 měsíce  
Reakcia na Gennosuke:
Poznám osoby, ktoré abstinujú roky a bez recidívy.

Ak si tu abstinenciu myslel vážne a potom, čo si jej aj niečo obetoval, tak tie depky, ľútosť a výčitky v počiatkoch prídu. Na to zober jed. A vtedy bude záležať na tom, ako sa k tomu postavíš. Či sa tomu poddáš alebo vstaneš, poučíš sa a budeš bojovať ďalej.

K tomu poslednému odstavcu len toľko. Recidíva už je pred tvojimi dverami.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38837
Re: Nepít je těžká pohoda Před 7 rok, 7 měsíce  
Genosuke! Né, nepoddavej se tomu. Neprivolavej to Bude Te to jen mrzet, a myslim, ze hodne... zkus to nejak vypudit z hlavy, navodu zde padlo dost, nebo čerpej jinde...
Jozef
Platinum Boarder
Příspěvky: 1997
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Žena Místo: ČR
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38841
Re: Nepít je těžká pohoda Před 7 rok, 7 měsíce  
Krtek/Santalka: Ale ja se nicemu nepoddavam... k tomu mam velice daleko . Zadna recidiva vyhledove na planu neni. Presne naopak - dneska den 162, citim se velmi ve forme a pred sebou mam spoustu prace. Velkou spoustu prace u ktery neni pro chlast misto.

Ale jsem racionalne uvazujici realista (tak nejak me to zivi ). A stesti preje pripravenym...

Krtek: Ciste hypoteticky dejme tomu ze mas pravdu... kolik mi davas? Co abstinuju a potykam se s narustem sebevedomi tak me to sazeni na sebe samyho docela bavi .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38843
Re: Nepít je těžká pohoda Před 7 rok, 7 měsíce  
Gennosuke napsal:
Co abstinuju a potykam se s narustem sebevedomi tak me to sazeni na sebe samyho docela bavi .[/quote]

Jo, Gennosuke, též mi narůstá sebevědomí, leč se snažím stále myslet, že z nejhoršího mě dostala pokora. A to sebevědomí mě právě několikrát dostalo zase dolů.
Včelař
Platinum Boarder
Příspěvky: 722
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38844
Re: Nepít je těžká pohoda Před 7 rok, 7 měsíce  
Gennosuke napsal:
Krtek/Santalka: Ale ja se nicemu nepoddavam... k tomu mam velice daleko . Zadna recidiva vyhledove na planu neni. Presne naopak - dneska den 162, citim se velmi ve forme a pred sebou mam spoustu prace. Velkou spoustu prace u ktery neni pro chlast misto.

Ale jsem racionalne uvazujici realista (tak nejak me to zivi ). A stesti preje pripravenym...

Krtek: Ciste hypoteticky dejme tomu ze mas pravdu... kolik mi davas? Co abstinuju a potykam se s narustem sebevedomi tak me to sazeni na sebe samyho docela bavi .

Takže takto. Napísal si, že je otázkou času kedy ta recidíva určite príde. A že si zvedavý, čo ju spustí. No práve takéto rozmýšľanie ju spustí. A konkrétny dôvod, ktorým si ten prvý pohárik ospravedlníš, si nájdeš veľmi jednoducho. Kedy? Neviem. Na život ľudí netipujem.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38845
Re: Nepít je těžká pohoda Před 7 rok, 7 měsíce  
Gennosuke naprosto věcně popsal statisticky vysoce pravděpodobnou realitu, téměř jistotu. Vždyť to všichni víme. Je třeba to brát s nadhledem, a nemyslet na to moc často.
Dee
Platinum Boarder
Příspěvky: 475
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38846
Re: Nepít je těžká pohoda Před 7 rok, 7 měsíce  
Včelař napsal:
Jo, Gennosuke, též mi narůstá sebevědomí, leč se snažím stále myslet, že z nejhoršího mě dostala pokora. A to sebevědomí mě právě několikrát dostalo zase dolů.

Ja to mel spis naopak. Viru v sebe jsem rozpustil vodkou a pokora prilis nefungovala. Vlastne vubec. Ten impuls vyrazit ven ze zacarovanyho kruhu a definitivne se chlastu postavit stal hlavne na obrovsky nasranosti, silenym vzteku a zlobe. Vuci chlastu, vuci sobe samymu, vuci slabosti a zbabelosti ktera me v tom tak dlouho drzela. To co ted citim vuci chlastu by se dalo nejlip popsat jako respekt. Hodne, hodne, hodne velkej respekt.

Jinak s moznosti recidivy pocitam od uplnyho zacatku. Jiste, ted si ji nepripoustim, nevidim pro ni zadny duvod... ale co bude za rok, za dva? Muzu v sobe mit (a taky mam) spoustu odhodlani, vuli, muzu mit pred sebou uzasny a skvely cile ale jak muzu vedet co na me osud chysta a co se mnou sehraje? Naopak - byl bych blazen kdybych pred takovou hrozbou zaviral oci.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38847
Re: Nepít je těžká pohoda Před 7 rok, 7 měsíce  
Prajem veľa šťastia a odhodlania.u mňa to bolo tak že som zabudla kto som čo som pokora sa stratila,ľútosť žiadna a nakoniec prisiel mesiac v liehu.takže teraz pokora a v hlave mi blika kontrolka.kazdy to máme asi iné.
katarina
Platinum Boarder
Příspěvky: 560
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38849
Re: Nepít je těžká pohoda Před 7 rok, 7 měsíce  
Gennosuke napsal:

Jinak s moznosti recidivy pocitam od uplnyho zacatku. Jiste, ted si ji nepripoustim, nevidim pro ni zadny duvod... ale co bude za rok, za dva? Muzu v sobe mit (a taky mam) spoustu odhodlani, vuli, muzu mit pred sebou uzasny a skvely cile ale jak muzu vedet co na me osud chysta a co se mnou sehraje? Naopak - byl bych blazen kdybych pred takovou hrozbou zaviral oci.

No vidíš, teraz je to už napísané ináč. Ja síce so 100%-nou možnosťou nepočítam. Ale ako píšeš, človek nikdy nevie. Ja sa napríklad celoživotnou abstinenciou nezaoberám. Abstinujem vždy 24 hodín. Naučil som sa nesľubovať.
Tak ako si to napísal predtým to vyzeralo, akoby si to chcel mať čo najskôr za sebou, keď už ta recidíva musí byť. A my alkoholici, ak chceme, dôvod si vždy nájdeme. Čudoval by si sa, koľko alkoholikov abstinuje (resp. nepije) niekoľko mesiacov a po čase už len hľadá ten "správny" dôvod vypiť si.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2300
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#38851
Re: Nepít je těžká pohoda Před 7 rok, 7 měsíce  
Krtko, píšeš:
Gennosuke napsal:
Jinak s moznosti recidivy pocitam od uplnyho zacatku. Jiste, ted si ji nepripoustim, nevidim pro ni zadny duvod... ale co bude za rok, za dva? Muzu v sobe mit (a taky mam) spoustu odhodlani, vuli, muzu mit pred sebou uzasny a skvely cile ale jak muzu vedet co na me osud chysta a co se mnou sehraje? Naopak - byl bych blazen kdybych pred takovou hrozbou zaviral oci.


..."človek nikdy nevie. Ja sa napríklad celoživotnou abstinenciou nezaoberám. Abstinujem vždy 24 hodín. Naučil som sa nesľubovať."


Krtko,

"máš podobné zásady aj tréning ako ja. Kluby plnia svoju úlohu - učia triezvejúcich pragmaticky premýšľať aj žiť."

"Sľuby → plané huby"...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3119
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...12131415161718...36
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter