Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234
Dolů
Téma: Co vás donutilo přestat pít? Jsem zoufalá.
#66187
Re: Co vás donutilo přestat pít? Jsem zoufalá. Před 3 měsíce, 2 týdnů  
Moniko, "nechat ji" asi není úplně moudré. Zejména, pokud je schopná sednout podnapilá za volant a ohrožovat život svůj i druhých lidí. Nyní máte vlastně docela dobrou možnost dostat ji do léčení. Nemažte se s ní a s klidným svědomím ji odevzdejte ústavu. Tohle doma nemůžete zvládnout.
Kleris
Expert Boarder
Příspěvky: 109
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66188
Re: Co vás donutilo přestat pít? Jsem zoufalá. Před 3 měsíce, 2 týdnů  
Monika,

matka potrebuje zmenu paradigmy=názoru a náhľadu na triezvy svet.

Alkohol ju úplne odtrhol od vecnej reality života...

Naučiť sa opäť nazerať do triezveho sveta pragmaticky/(vecne) a prakticky pomôžu:
~ adiktológ
~ psychiater CPLDZ
~ psychológ CPLDZ(Centra pre liečbu drogových závislostí)
~ praktické zdravotné sestry z CPLDZ.

"Prajem Tebe a Tvojej mame zdar a úspech pri odvykaní zo závislosti od alkoholu!!!"
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66189
Re: Co vás donutilo přestat pít? Jsem zoufalá. Před 3 měsíce, 2 týdnů  
2022,2023 pije, tak to jdou jen 2 roky, no tak pujde časem sama zas odvykat, bouračka je blbá, ale stává se to. Do stojících aut to asi ani nevyjela, holt to podcenila, dobře, že se vnukovi nic nestalo. Pojistka asi na alkohol za volantem nezaplatí. Tak vaše matka je inteligentnní s jistě ví sama a dohodlá se časem přestat. Hezký den.
Chuchto
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 13/01/2024 20:40 Provedl: Chuchto.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66192
Re: Co vás donutilo přestat pít? Jsem zoufalá. Před 3 měsíce, 1 týden  
Ak čelí trestnému stíhaniu, tak možno jej súd nariadi liečbu.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66193
Re: Co vás donutilo přestat pít? Jsem zoufalá. Před 3 měsíce, 1 týden  
Vidím v tom mnoho aspektů. Asi taky finanční. Tam by jistě počkali se splácením v případě , že by matka musela nastoupit do protialkoholní léčby, asi spíš na půl roku nebo déle, tři měsíce je malá doba dle mého pro alkoholika skutečně závislého.
Takovýhle průšvih u alkoholika, co se stalo s bouračkou by mohl být právě ten důvod co si alkoholik spojí s tím, že tedy rozhodně nastoupí léčbu. Já měl něco podobného.Rvačka a úraz a rozhodně jako hypochondr, jsem si nechtěl nechat dál zničit zdraví v hádce s někým silnějším,abych pak nemohl dělat co mne baví-sport.
Ale jako hypochondr jsem nenastoupil do léčebny a pytlíkoval to sám a to samozřejmě je vždy dost nešikovné a zdlouhavé a člověk dělá spoustu kompromisů a dělá to složitě a zdlouhavě, neprakticky, navíc jsem nebyl těžký závislý,jen přesně v moment kdy bych spadl do náruživé závislosti, kdy bych tím byl pohlcen, asi jako vaše matka.
OVŠEM mne napadá, že vaše matka byť cítí, že se stal problém, ta závislost ji nepustí..
To bude na radu odborníka tohleto, těžko vám cokoliv poradit, když nejsem adiktolog, tak držím palec.
Chuchto
Junior Boarder
Příspěvky: 39
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66194
Re: Co vás donutilo přestat pít? Jsem zoufalá. Před 3 měsíce, 1 týden  
Jenže mamina si nic z tohohle neuvědomuje. Ona problém nemá, ona nepije a celej svět se proti ní spiknul. Všichni jí ubližujou, má to těžký, nikdo jí nevěří, že nepije a jen jí nadáváme. I po tý nehodě tvrdí, že nepila, že policajti lžou, ty tři promile měla proto, že její prášky neodbourávají alkohol a opět jí to nikdo nevěří. Auta nabourala proto, že blbě parkovala, ona za to nemůže. Ani z trestního řízení strach nemá, protože se přece nic nestalo. Ona tvrdí, že nepije a tečka. Zábrany žádný. Za posledních šest let jsme zkoušeli všechno možný. Domluvy, výhružky, utnout kontakt, naopak zintenzivnit kontakt, svěřili jí vnuka na hlídání a tohle je výsledek. Na léčení byla-tam prohlásila, že je to vlastně fajn, ale pít nepřestane, protože pijou všichni. Na AA chodit nebude, protože tam chodí trosky, to ona není. V listopadu vypila flašku vodky a měla brutální absťák/kocovinu, údajně se bála, že umře a to poprvé řekla, že pít nebude. Pila dál. Jen ne tak okatě. Její nehoda s vnukem v autě byla jasným důkazem, jak moc je mimo realitu. Je to šílený...
Monika
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66195
Re: Co vás donutilo přestat pít? Jsem zoufalá. Před 3 měsíce, 1 týden  
Ale my už nemáme žádný nápad, co s ní. Na léčení byla. Tam se jí líbilo, ale přesto i tam už tvrdila, že pít nepřestane, protože alkoholici jsou ti ostatní, ona ne. Do žádnýho ústavu jí proti její vůli dostat nemůžeme. Mám to zjištěné. A ona nechce.
Monika
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66196
Re: Co vás donutilo přestat pít? Jsem zoufalá. Před 3 měsíce, 1 týden  
Moc děkuji, ale maminka o všech těchto možnostech ví, sama jsem jí sehnala kontakty a k adiktologovi jí osobně dovedla. Byla tam jednou. Prý jí adiktolog řekl, že alkoholik není a je v pořádku a že jí vlastně my jako rodina trápíme. Ona tam napovídá pohádky, umí krásně vzbudit lítost. Plus si navymýšlí, aby dala najevo, že ona udělala vstřícný krok, tím nám zacpala pusy a problém přece ona nemá. Proto jsem už naprosto bezradná.
Monika
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66197
Re: Co vás donutilo přestat pít? Jsem zoufalá. Před 3 měsíce, 1 týden  
Ona pije už nějakých 15 let, posledních cca pět let je to už extrém. Děkuju za optimistický komentář, ale bohužel nereálný. S třemi promilemi už to nepodcenila, to už má sakra problém a hlavně to není poprvé.
Monika
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#66198
Re: Co vás donutilo přestat pít? Jsem zoufalá. Před 3 měsíce, 1 týden  
Možná. Ale když tvrdí, že alkoholik není, tak v té léčbě nevidím naději. Na jedné už byla, pojala to jako dovolenou a napila se hned, co vylezla ven.
Monika
Junior Boarder
Příspěvky: 25
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter