Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...891011121314...19
Dolů
Téma: Zdravotní problémy alkoholika
*
#55332
Re: Zdravotní problémy alkoholika Před 4 rok, 11 měsíce  
...opravujem CODA na *Al anon*.

Viac tu: alanon.cz
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Poslední úprava: 14/05/2019 14:47 Provedl: Ja. Důvod: Doplnenie adresy... ;)
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55370
Re: Zdravotní problémy alkoholika Před 4 rok, 11 měsíce  
Ja napsal:
Bobo,

...odporúčam Ti toto si aspoň prečítať:


1url.cz/2MdFV

...možno Ti to pomôže zorientovať sa.


Díky moc za link. Přečteno a né jednou.
V mnoha věcech se tam vidím. Ano, jsem spoluzávislá (nejen tím, že jsem i já začla pít ...).
Jeho rodiče nepili a ani nepijí. Matka výjimečně, otec příležitostně. Tam byl jiný zpúsob týrání (v dětství, v dospívání).
Jsem si vědoma toho, že se jedná o nemoc a že on musí především chtít. Jeho rodina to nepřipouští, nežili s ním, vlastně znají jen jeho tvář pro okolí (nestýkali jsem se se s nimi tak často), nemají představu, jak už hluboko padl. Ani o tomto posledním prúšvihu neví. A mám pocit, že i kdyby věděli, opět si to "obrátí" tak, aby to vyhovovalo jim. Svým zpúsobem jsou všechny jejich děti "postižené" , jen si to nepřipustí ani otec, ani matka. Nejmladší brácha už přerušil kontakt se všemi v rodině ...
Jeho nynější "kamarádi" ho také znají z té venkovní strany a nepomohou mu. Spíše mu ještě nalijí, on přeci nemá problém, zvládá to ... .
Mám v plánu začít žít vlastní život, vlastně jsem ho již začala. Dúm se prodává, nevyhledávám kontakt s ním, jen odpovím, pokuď napíše, zavolá. Je zde stále přihlášen, i když jsem ho prosila, ať se přihlásí v pronájmu, pokuď má tu možnost.
Začínám si plně uvědomovat, že mu nemám šanci jakkoliv pomoci .
Bojovala jsem s větrnými mlýny a ten "boj" bych nikdy neměla šanci vyhrát ...
Bobo
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55371
Re: Zdravotní problémy alkoholika Před 4 rok, 11 měsíce  
Bobo,

"Gratulujem, už 'len' vydržať a nenechať sa nachytať v slabšej chvíľke/ (zviklat)!"...
Ja
"Ego sum, qui sum"... ;)
Platinum Boarder
Příspěvky: 3118
graph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55372
Re: Zdravotní problémy alkoholika Před 4 rok, 11 měsíce  
Ja napsal:
Bobo,

"Gratulujem, už 'len' vydržať a nenechať sa nachytať v slabšej chvíľke/ (zviklat)!"...


Děkuji .

Slabší chvilky mám, to je fakt. Jen do okamžiku, kdy ho vidím ... (jj, je to smutné ).
Jakmile opět začne s tím, jakou jsem na něj udělala špinavost, nebo jeho reakce na slova - alkohol atd...,opět jeho rány pod pás na citlivá místa, smrdící alkoholem a podobně - v tu chvíli nelituji toho rozhodnutí (i když to moc bolí). Je možné, že by mě zvyklal pláčem ... Plakával, když si na něco vzpomenul z minulosti - otevřela se jeho Pandořina skříňka (dokázala bych ublížit jeho sploditelúm).
Sama se musím dát dopořádku a utřídit si své myšlenky a pocity. Zatím vúči němu není lhostejnost, převažuje především lítost .
Hlava mi nechce brát, že jeho vlastní rodiče to nezajímá .
Pokuď bych to vše nezažila na vlastní kúži, asi ani já bych tomu nevěřila, přiznávám. Roky jsem si to nechtěla připustit, že je v tom tak hluboko. Vlastně jsem si to uvědomila pár měsícú potom, co začal u mě bydlet. A věřila tomu, že to má pod kontrolou . Také jsem si to nechtěla připustit ...
Bobo
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55375
Re: Zdravotní problémy alkoholika Před 4 rok, 11 měsíce  
Bobo,tak teď už začni žít svůj život,jak jsi výše psala,zivot s alkoholikem je peklo plny lží výmyslů a podrazů.A i když to bude těžké raděj se s ním už nestýkej,pro svou svobodu a svůj nový život.Takto se zaobíraš pořád bývalým a nemáš čas myslet na sebe.On se určitě nad Tebou nestará jak Ti je.Preji Ti ať se Ti to podaří.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55378
Re: Zdravotní problémy alkoholika Před 4 rok, 11 měsíce  
Maris, děkuji za odpověď .
Vím, že možná hledám výmluvy, jen pokuď bydlím zde, je těžké se nestýkat. Vzájemně se nevyhledáváme. Pokuď mu zde přijde pošta, dám mu ji. Odešel v nervech, v chvatu, má zde ještě pár věcí, vlastně dost (nejedná se o oblečení). Dúm jsem již dala částečně do pořádku, sehnala peníze na vymalování aspoň nečeho, přeorganizovala pár věcí a dúm je již nafocen a inzerát na webu jedné realitky tady. Jakmile bude kupec, hledám si něco pro sebe, vrátím se do země, kam jsem z ČR odešla. On zústává tady, ale to je jedno, kde bude.
Ne, nedokáži ho zatím úplně vymazat z hlavy. Jen tam spíše už zústává lítost ...
Tím, že jsem teď na vše naprosto sama, trvalo to delší dobu, než se dúm dal nafotit. A tento týden relaxuji a další se vrhám do čistky věcí. A jsem rozhodnuta k tvrdé selekci, všeho. Začít s co nejčistším stolem . Teď o tom píši, jako hrdinka, jen se i bojím . Jsou jiné hodnoty v životě než hmotný majetek, to jsem si uvědomila již dříve. Jen je mi 55 (už/teprve) a myslela jsem si, že toto bude má poslední štace. Jj, člověk míní, život mění a skládá se se střípkú, které časem do sebe zapadnou.
Maris, musí se to podařit , už se to rozjelo a nemám v žádném případě zájem to zastavit .
Maris, spíše o tom potřebuji "mluvit" s lidmi, kteří ví o čem píši, dostat to ze sebe. Nemám nikoho ve svém okolí a pokuď pár lidí by zde bylo - jazyková bariéra nepustí.
Jsem moc ráda, že zde nacházím odpovědi, že mi odpovídáte, radíte, směřujete. Dlouho jsem sbírala odvahu se sem přihlásit.

Ano, byl to život, přesně, jak píšeš - plný lží, výmyslú a podrazú . Na druhou stranu mu nemohu upřít to, že vše financoval a pomohl, když bylo potřeba. Hodně věcí mi toleroval. Nemúžu na něj jen házet špínu.
Bobo
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55731
Re: Zdravotní problémy alkoholika Před 4 rok, 11 měsíce  
Bobo,opravdu jsi měla strach se sem prihlasit?Tak to já jsem nevahala,vzdyt je to totálně anonymni.Ale jsme na netu,kdyby nebyla možnost mě poznat,klidne bych s Vám představila. A jak jsi pokrocila?Ja jen nepochopila,ty se stehujes zpět do česká anebo pryč z CR?
Ivet1977
Gold Boarder
Příspěvky: 188
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55785
Re: Zdravotní problémy alkoholika Před 4 rok, 10 měsíce  
Ivet1977 napsal:
Bobo,opravdu jsi měla strach se sem prihlasit?Tak to já jsem nevahala,vzdyt je to totálně anonymni.Ale jsme na netu,kdyby nebyla možnost mě poznat,klidne bych s Vám představila. A jak jsi pokrocila?Ja jen nepochopila,ty se stehujes zpět do česká anebo pryč z CR?

Ahojky. Ano, měla jsem. Možná z více dúvodú - nechtěla jsem si to stále přiznat, možná byl problém rúžové brýle, dále asi, co pak se mnou bude dál, jít na stará kolena jinam, měnit "štaci" - bylo toho více, také má hanba, že jsem tak naletěla.
Jinak nebyla jsem zde úplně anonymní, špatně jsem se přihlásila, bylo zde mé celé jméno .
Pokročila jsem tak, že se snažím minimálně komunikovat,je to pro mě stále moc bolestivé a většinou mě to dost rozhodí. Stačí co zde teď zažívám, že jsem nemocná a na vše sama. On má stále pocit, že já se mu mám omluvit. On přeci neudělal žádnou chybu ...
S tím stěhováním - odešla jsem do SR, v r. 1990 a pak v r. 2010 to této země. Vracím se zpět do SR.
A pokročila jsem tak, že si sháním pronájem od září, tento dúm nemá takovou hodnotu, abych si za něho něco adekvátního koupila. Musím vyhodit/rozdat/darovat plno věcí, které jsem si celý život střádala . A dalších mnoho věcí s tímto spojených
Bobo
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55800
Re: Zdravotní problémy alkoholika Před 4 rok, 10 měsíce  
Bobo, máš smutný příběh, ale zase můj velký respekt a obdiv, že jsi dala věci dohromady a že se hnuly správným směrem.A neboj, já se tu taky napoprvé přihlásila pod svým jménem
Asi nás bylo povíce
To sbavování se věcí je asi dost těžké vid, když k nim má člověk citový vztah.
Ivet1977
Gold Boarder
Příspěvky: 188
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#55837
Re: Zdravotní problémy alkoholika Před 4 rok, 10 měsíce  
Ivet1977 napsal:
Bobo, máš smutný příběh, ale zase můj velký respekt a obdiv, že jsi dala věci dohromady a že se hnuly správným směrem.A neboj, já se tu taky napoprvé přihlásila pod svým jménem
Asi nás bylo povíce
To sbavování se věcí je asi dost těžké vid, když k nim má člověk citový vztah.


Ivet, děkuji za milá a povzbudivá slova .
Jestli se to hnulo správným směrem, stále nevím ... Víš, ony se ty věci daly dohromady "sami" . Kdyby se on nerozhodl, po té veliké hádce, kdy jsem ho napadla, že neodejde, asi by se nic nezměnilo a bylo by to, jako dosud, možná i horší a to pro oba . Možná i lepší, neboť je již teplo a slunce a už netrpím takovou ponorkovou nemocí, jako v zimě. Stále je mi to líto. Na druhou stranu už mě nikdo nehoní dělat na zahradu a nekontroluje, kolik jsem toho udělala .
Vydělává 2.000€ měsíčně, ale na svého psa, kterého zde nechal, nepošle ani haléř. A drobec je vážně nemocný, že není na léky - nezájem. Vším tímto mě trestá, neboť se stále považuje za obět. Tak, jako celý život. Prostě natvrdo uzavřel 13 let společného života, zbaběle utekl. Chvílemi ho nenávidím a nepřeji mu nic dobrého, pak si zase řeknu, že se to múže obrátit proti mě. A občas se objeví lítost.
A piji i já . Už dokáži pochopit, jak je vlastně lehké sklouznout do těchto problémú
Bobo
Fresh Boarder
Příspěvky: 9
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...891011121314...19
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter