Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12345678...13
Dolů
Téma: Bratr alkoholik
#13347
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
Zbavení svéprávnosti není vůbec jednoduché, neskutečné tahanice u soudů, posudky, dohady,moje známá to právě prožívá, únavné, strašné.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13352
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
být to tak nemusí, může to obnášet jen návrh, znalecké zkoumání, jednání i v nepřítomnosti vyšetřovaného, rozsudek. i lidé "jen" závislí na alkoholu mohou být svéprávnosti zbaveni, zkušenost mám. pokud selže vše ostatní, dá se to vyzkoušet.
Valerie
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13362
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
Valérie,
děkuju za vaše slova.Ano, o možnosti zbavit bratra svéprávnosti jsme uvažovali, ale jak psala Líba, je to dlouhé a tahanice. Nejsem si jistá, jak by to vzal, myslím, že by si něco udělal, nucená léčba by mu stejně nepomohla a pokud by byl zbaven svéprávnosti k financím, nevím, jak by sehnal práci, ale tu nyní také neshání, protože opět po kratší abstinování, ale spíš popíjení piva je zase ve fázi pití tvrdého alkoholu. No, v domě s ním bydlí matka, o kterou mám obavy a která mu min. 3 x doslova!!zachránila život. Hodit ho přes palubu, vím, povídá se to lehce, ale je to téměř nemožné. On není agresivní vůči druhým, o to je těžší, když vidím, že ubližuje sám sobě. Já jsem samozřejmě po mnoha bezvýsledných debatách s ním, aby se šel léčit, trochu ubrala plyn, protože vždy, kdyř byl totálně na šrot, jsem byla ku pomoci, ted už míň. Ale jednou máma nebude a já budu muset stejně konat.
Valérie, pravdu máte v tom, že to ovlivňuje psychický stav člověka, mám děsivý strach, že matka ho jednou najde a nebude mu už moct pomoct. A je mi děsivě z toho, že takhle on žije, zbytečně, kdyby nepil, mohl by mít super život.Já jsem se vždycky o něj starala, když jsme byli menší a ted si říkám, že jsem ho nedokázala ochránit před "chlastem".Jo, je to hloupost, ale k tomu strachu mám ještě tyhle pocity viny, zmaru.
Tak Valérie , díky za vaše názory, cením si toho.
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13364
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
milá Danny
pročetl jsem si všechny tvé příspěvky,tak jak tvůj bratr jsem pil taky,to že mám problém jsem věděl dlouho,tyhle stránky mi moc pomohli,nepiji už 3 roky a je mi fajn,ale jedna věc je jistá,pokud tvůj bratr nechce přestat tak nikdy nepřestane
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Ostrava Narozeniny: 05/03
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Petr
 
#13365
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
Petře.
dík za tvůj názor. Jinak moc obdivuju, že jsi přestal s pitím, že jsi to dokázal, nedokážu si to představit. Bratr chce přestat a sám se snaží abstinovat, ale vydrží to krátce, pak zas do toho spadne a "chlastá" do němoty. Odmítl 2 x léčbu, když byl na detoxu.Moc jsem ho prosila, at tam zůstane.On je introvert a asi ta léčba není úplně pro něj. Když se bavíme a narazím na něco citlivého, odmítá mluvit. Tak v léčebně by to vůbec nedokázal. Taky jsem mu radila stacionář Ondřejov s primářem Jarolímkem, kde dle mého soudu mají moderní a humánní přístup, ale nechtěl ani za nic. Že nebude nikomu nic vykládat. On zvládne fyzicky absták, ale pak má asi bažení.
Tak Petře, drž se, máš můj respekt, že ses dokázal takhle zvednout!
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13367
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
v léčebně i na detoxu jsem nebyl i přes nabídku psychiatra,pokus o kontrolované pití byl neůspěšný a teprve druhý pokus po roce byl úspěšný,vím,že to není jednoduché pil jsem více než 20 let kvartálně ale doba se zkracovala a čas pití prodlužoval:-) děs běs
beru to tak,že svůj bazén jsem si vypil dříve:-) přestat není jednoduché,ale stojí to za to,já měl velkou motivaci,mou ženu a syna:-) je fakt,že jsem se snažil už dříve abstinovat jako tvůj bratr,vydržel jsem tak týden a pak jsem si koupil lahev a vypil ji,když vzpomínám kolik jsem míval láhví schovaných doma,alkoholik je velmi vynalézavý:-)pil jsem asi jak Nicolas Cage ve filmu Leaving Las Vegas,doporučuji se podívat:-))mám ten film rád (upije se k smrti) což by se asi někdy stalo i mně,brácha ať si zajde k nějakému dobrému psychologovi(to je ten bezpráškový a nebo k psychiatrovi (u toho jsem byl já)ale záleží opravdu jenom na něm,ale v podstatě musí udělat alkoholu pá pa jinak to nepůjde,měj se hezky Petr
Petr
Fresh Boarder
Příspěvky: 19
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž Místo: Ostrava Narozeniny: 05/03
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Petr
 
#13370
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
No, tak jsi doklad, že to jde i bez oficiální léčby, taky jsi měltu správnou motivaci - manželku. No, drž se a at se ti vše vede
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13382
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
Nezlob se, ale mám pocit, že tvuj bratr to nedá, když s tim nechce nic dělat..Zbývá mu jediná šance a to upít se nebo přestat
Petr

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13390
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
pokud bratr nechce s nikým mluvit, ať to udělá jako Jindra, nemluví a bere antabus, to by taky byla cesta. určitě jsou způsoby, jak nějak "šetrně" začít. pokud mu chcete pomoct, Danny, nezbude než zkoušet různé cesty, pokud bude takto pít, tak skutečně bude irelevantní, zda bude či nebude moci podepsat pracovní smlouvu, práce schopný stejně nebude . tak ať brzy něco vymyslíte a držte se!
Valerie
Senior Boarder
Příspěvky: 50
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#13391
Re: Bratr alkoholik Před 11 rok, 1 měsíc  
Ok, chodil ambulantně k AT lékařce, ale nechodí pravidelně. Už nemám sílu se na to soustředit, je na mol asi 14 dní, netušila jsem, že je něco takového možné. Jo, antabus, ale on si nenechá nic vymluvit, on tvrdí, že je v pohodě. Myslím, že nemá náhled a nevidí se objektivně,je to pořád dokola, myslím, že mu už nezáleží ani na životě.Připadá mi, že je jinde, v jiném světě a že tady nechce být.
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12345678...13
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter