Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...45678910...13
Dolů
Téma: Bratr alkoholik
#14246
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 10 měsíce  
Zdravím tě Danny,
dlouho jsem tady nebyla a vidím, že tvůj bratr je pořád tam kde byl. Sama víš, že mu nemůžeš pomoct , jen kdyby chtěl on sám. Můj Brácha ten se donutil sám jít na léčení , když už začal mít i problémy v práci, ale on sám se o tom moc bavit nechce. Po léčbě bral asi 3/4 roku antabus, docházel 2x týdně. Měl novou práci a tu nechal, jelikož byla málo placená. Teď odjel do zahraničí pracovat, a my se jen modlíme aby nezačal pít, jelikož přestal brát antabus. Ale stejně není vše v pořídku a pořád ho moji rodiče řeší a pomáhají mu, a on jen vymýšlí nesmysly a neví sám co se sebou a je to pořád dokola. ´Já už mám strach vždy když vidím , že mi volá , co zas bude a tak. Díky němu nemůžu žít život v pohodě a ať si tady každý píše co chce, pokud to nezažije, tak nepochopí, že to nejde tak tlačit city a vykašlat se na něj.
Snad to u tebe dobře dopadne, nevím co jiného radit, protože pokud on nechce, tak nejde dělat nic, jen na to pořáad nemyslet.
Markéta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14251
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 10 měsíce  
Ahoj Markéto,
myslím z toho, co jsi psala, že tvůj brácha má šanci, je mladý, má vše před sebou.
Já jsem sem ohledně bráchy dlouho nepsala,abych byla upřímná, ta situace u něj, co je, je taková podivná. Sice dochází k doktorce a bere antdepresiva(snad), ale paní doktorka se zdá vše bagatelizuje, že mu musíme dát čas,atp.On jí pochopitelně neříká vše,co se kolem něj děje.Snad ted delší dobu byl na tom tzv. lépe, t.j., že nepil do němoty, ale prostě "pochlastává",na druhé straně jakžtakž funguje. Matka vše zametá pod koberec, kdykoli jsem o tom začala, začne vyvádět, že o tom nesnese mluvit a dělá, že se nic neděje. Já takto k životu nepřistupuju, řeším vše, ale nedokážu už někomu něco vysvětlovat proti jeho vůli. Přiznám se, že se jim vyhýbám, chodím k nim, jen, když musím, minimálně.
Můžu doporučit všem blízkým alkoholiků: nechat to být. I kdybyste totiž vy sami dělali pro alkoholika všechno možné, nepomůže to. I kdybyste se trápili, nepomůžete mu tím. Nakonec pochopíte, tak jako já, že musím chránit sebe,své blízké, na kterých mi taky záleží. Rozhodla jsem se, že já v tom prostě nepojedu.
Jem možné, že v sobě najde on sílu a přestane sám od sebe, nebo se stane zázrak, nevím, ale je to jeho život.
Tak držím tvému bráškovi palce a tobě taky! I tvým rodičům!
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14294
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 10 měsíce  
To je moc dobře Danny , že jsi to nakonec zažala tak brát, i když věřím, že stejně v nitru to bolí.
Já to začala brát taky tak, protože víc dělat nejde.
Děkuju moc a taky ti přeji hodně štěstí a snad se nějak vše vyřeší.
Čas vše ukáže.
Měj se pěkně papa M.
Markéta

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14295
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 10 měsíce  
Markéto,
dík za tvá slova, snažím se to tak brát, ale to víš ,že to bolí a hodně.On je ve fázi, kdy nekomunikuje, pije na antidepresiva. Nejhorší je, že odmítá komunikaci. No, fakt věřím jen v zázrak, tak zase dej vědět, jak se tvému bráchovi daří, já, samozřejmě, pokud by byla změna jakýmkoli směrem, tak se ozvu.
Tak pa
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14787
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 8 měsíce  
Markéto,
nebo i pro ty, které zaujal tento příběh. Tak nyní se to vyvíjí relativně slibně, brácha je opět na detoxu, ale nevím, nevím, zda dokáže jít do dlouhodobé léčby. On by potřeboval minimálně 3 měsíce, nejlépe půl roku. Tak ráda bych mu pomohla, ale vím, že je to jen na něm. Nevím, zda existuje nějaký trik či finta, kterou by ho šlo přesvědčit k léčbě. Ach, jo, věřím jen v zázrak!
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14795
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 8 měsíce  
O žádné fintě nevím, jen asi by potřeboval nyní, co vystřízliví, slyšet, že ho máš ráda, že ti na něm záleží, bojíš se o jeho život, třeba!!!to zabere.Přála bych to jemu i Tobě.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14798
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 8 měsíce  
Líbo,
děkuji vám, čtu vaše příspěvky, je v nich životní moudrost a zkušenost.Ano, ted´je on někdo úplně jiný, když je střízlivý a připadá mi, že má i větší náhled, mluví jak terapeuti, no říkám si: bezva obrat, jen, aby nastoupil na tu dlouhodobou léčbu a bral to opravdu vážně.
Tak Líbo, přeju vám hodně energie do pomáhání zde lidem na fóru, je to fakt super, že si zde lidé pomáhají zadarmo!Myslím i na to, jak jste psala o AA, že lidi nevěří něčemu za co se neplatí. No, to jsme úplně jako společnost v háji, pokud by měla vymizet lidskost o ochota pomáhat. To je přece to, co nás dělá opravdovými lidmi.Dík
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14802
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 8 měsíce  
Ahoj Michale, možná ti to tohle nebude na nic, ale mám prostě pocit, že bych měla na tvůj příspěvek reagovat. Dloooouuuhou dobu jsem si myslela, že neexistuje "vyléčený" alkoholik, ale pouze střízlivý alkoholik, který musí často odolávat pokušení . . . Dokud jsem si nepřečetla knihu Allena Carra Jak přestat kouřit. Ten člověk již zemřel, ale měl úžasné výsledky nejen s "odnaučováním" kouření, ale i s "alkoholiky".
Nejhorší máš jistě a sebou, ale třeba by tě to mohlo podpořit v tvé další cestě
Nevím proč, ale měla jsem pocit, že bych se měla o tuto zkušenost podělit ))
marusss

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14803
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 8 měsíce  
Alkoholik zůstává až do smrti alkoholikem, záleží na něm, jestli je abstinující,ale není nikdy vyléčený.Dostal alkoholismus už v genech.Fetovat, kouřit se člověk naučí, k alkoholismu má už náběh jako novorozeně.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14804
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 8 měsíce  
Libo, nemusí to být vůbec pravda...věda se neustále posouvá v před
PetrCh

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...45678910...13
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter