Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...567891011...13
Dolů
Téma: Bratr alkoholik
#14805
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 8 měsíce  
Líba má zcela pravdu, do smrti jsi abstinující alkoholik!
Kromě vlastní síly, AA, psychoterapie není nic účinné. Antabus se přestává dostávat na trh / není výchozí surovina/, Revia je stažena z trhu a co dál?My se těch pokroků vědy již nedočkáme, toto jsou jen pomocné berličky v podobě léků, všechno zůstává jen na Tobě a tvojí motivaci k abstinenci.
Hana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14806
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 8 měsíce  
Dřív tvrdili že slunce obíhá kolem země, než přišli na to že to tak neni...Takže asi tak dobrou
PetrCh

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14807
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 8 měsíce  
Petře Ch,
věda se sice posouvá dopředu, ale zrovna věda o lidské duši - psychologie se sice také rozvíjí, ale má nejvíc nevyřešených otázek. Tou největší je, že nevíme, co je podstatou vědomí. S tím pak souvisí i nedokonalá psychiatrická léčba, protože znalosti příčin nemocí jsou také omezené a lékaři léčí pouze empiricky ověřenými medikamenty.Psychiatrie na poli léků udělala obrovský pokrok viz. zklidněné "blázince" díky neuroleptikům,antipsychotikům aj.Bohužel v léčbě závislostí, resp. alkoholismu neznáme zázračnou tabletku, která nám z alkoholika udělá rozumného konzumenta alkoholu a zázračné"objevy" (povětšinou z USA) se ukáží být jen mediální bublinou.Ani Antabus není všemocný, údajně se dá přepít. Existují léky proti bažení(finančně nákladné) a u nich nevíme, co udělají s nemocnou duší alkoholika dál.A já( omlouvám se za tu drzost, protože nemám přímou osobní zkušenost se závislostí) pevně věřím v sílu slova, t.j. v psychoterapii a úplně nejvíc v AA.Ten, kdo prošel cestu alkoholika a zvládá to, že nepije, ten nejlépe může léčit.Nebo negativně indiánské přísloví, parafrázuju:"Nesud´nikoho, pokud si nechodil aspoň 1 den v jeho mokasínách." Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#14810
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 8 měsíce  
Anatabus není lék na alkoholismus, přepíjí se celkem lehce,na Slovensku je dokonce zakázaný.Jinak všechny léky na alkoholismus se dají přepít, chuť nezastaví.Možná pomáhá Kudzu, ale jistě v jiném složení, než je k dostání u nás, pak jsem slyšela o pokusech s houbou Hnojník, té bych věřila, že tu když člověk sní, napije se na ní, zvrací tolik, že nemá sílu dál pít.Nejvíc pomáhá pud sebezáchovy, poznat lidi, kteří dokázali přestat pít, naučit se žít vedle alkoholu......začátky jsou těžké, ale na tisíc procent se ta abstinence vyplatí.Už jsem neznala ten obyčejný život, přežívala jsem s chlastem, umírala.Nyní , 9 let, si vážím každého dne, co nepiju, jsem vděčná, šťastná, i když nemocná, vdova, stará, bez financí, no a?
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15074
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 7 měsíce  
Danny , tak hodně štěstí a snad to dopadne lépe než minule a brácha začne bojovat.
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15076
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 7 měsíce  
Markéto,
dík, ale dopadlo to zase jako dřív, sliby o léčbě se rozplynuly, takže myslím, že jen zázrak mu může pomoct a vydržel by abstinovat. Beru to už klidně, nelze nikoho prostě dovléct do léčebny. Třeba to zvládne sám, ale nevím, nevím po tolika delirkách.
A co tvůj brácha? Snad je to lepší.
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15134
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 7 měsíce  
Danny, muj bratr ma novou pritelkyni a ted je v zahranici a tam po roce co byl cisty tady , zacal pit zase, proste to nezvladl. Ona mi to ted vse rekla, a ja jsem z toho v soku. Pres rok nepil a ted tohle. Rikala, ze ona jedina o tom vi a ted je na tom dobre tak uvidime, jak to vse dopadne. v Nejhorsim zas prijede a pujde podruhe do lecebny, asi si myslel, ze do toho nespadne, ale zkusil prvni pivo a zacal opet kolotoc. Ted tam ma praci a musi vydelavat, je tam sam, pritelkyne je tady i rodina. Zatim to nasim rikat nebudu, ale vcera jsem z toho byla na dne.
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15138
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 7 měsíce  
Markéto, bratr podcenil doléčování po léčebně, buď opakovací týdenní pobyt v léčebně, nebo AA.Když je v cizině, mohl zkusit AA tam.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15142
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 7 měsíce  
Markéto,
je mi to líto, ale snad je to jen krátká epizoda, údajně recidivou prochází většina alkoholiků, je fain, že se tvůj brácha léčil. No, u nás o léčbě ani slovo, už do ničeho nemluvím, své názory jsem zřetelně řekla a pokud si on myslí, že vše zvládne, tak chci věřit tomu, že to zvládne i bez léčby.
Nám nezbývá než to brát, jak to je! Tak hodně síly!
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15146
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 7 měsíce  
No co k tomu říct, ani nevím, on sám musí vědět co se v léčebně učil a co provedl. Psal přítelkyni, že nechce o ni přijít, a že ji nechce zkazit život s hnusným alkoholikem a že ho tam jeden kluk hlídá, kterému se věřil a že chlastat nechce. Ona mu tam chce přivést antabus. Tady ho bral celou dobu.

Danny tvůj bratr se asi něčeho bojí, bojí se jít se léčit, je třeba aby si uvědomil, že se za pití stydět nemusí, nikdo nejsme dokonalí, že tam jsou lidi jako on, že mu pomůžou, tohle platilo na mého bratra. Že tam je taky život, nebude sám.
Přece jen dnešní společnost podporuje lidi v chlastání.
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...567891011...13
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter