Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1...678910111213
Dolů
Téma: Bratr alkoholik
#15148
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 7 měsíce  
Markéto,
nevím, jestli se bojí, byl na detoxu a to dost dlouho, takže tam se docela sžil jak s prostředím, tak i s lidmi, myslím, že se bojí života bez alkoholu.Jinak lidé pijí všude a hodně, ale alkoholiků je jen malé procento, takže alkoholici nechápou, proč by neměli pít.No, mě to poznamenalo v tom smyslu, že z alkoholu mám asi fobii a prostě nepiju.Je to taky extrém, ale viděla jsem toho opravdu dost a nejen u bratra, ale v celém rodinném prostředí, takže alkohol je pro mě něco vysloveně negativního.
Tak musíme doufat, že ti naši bráchové dostanou rozum, nebo spíš nějaké osvícení.
Držím palce tobě i bráchovi.
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15149
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 7 měsíce  
Alkoholiků a malé procento?Abych se zaspál..A myslíte, že když někdo pije a není alkoholik, že ho to nezabije stejně jako alkoholika? no to ne .)
PetrCh

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15150
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 7 měsíce  
Petře,
nevím ta čísla přesně, ale skutečně závislých lidí na alkoholu je menšina. Věršina konzumentů alkoholu není závislá, ale máte pravdu, že to neznamená, že pokud takový člověk způsobí dopravní nehodu, nebo, že sobě zaviní úraz, že můžeme problematiku alkoholu bagatelizovat. Prostě v podnapilém stavu člověk reaguje pomaleji, nepřesně,atp. a tak by se měl určitých činností vyvarovat.Chtěla jsem jen zdůraznit, že ten , kdo není závislý může popíjet v rozumné míře, kdežto závislý tuto míru nedokáže udržet.
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15151
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 7 měsíce  
Petře,
ještě jsem se dívala na ta čísla, tak 2 - 3 procenta závislých, myšleno ti, kteří potřebují pomoc odborníků, no já to tipovala 5 - 10 procent. Ale já tady fakt neadoruju alkohol, ale sám o sobě je neutrální, záleží na tom, jak s ním kdo zachází. Nožem si můžeme taky ukrojit jablko, nebo se pobodat nebo pobodat druhého.
Danny
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15152
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 7 měsíce  
Danny, ty 2-3% jsou lidé, kteří vyhledali pomoc. Závislých lidí je podstatně více, jen si nepřiznají svoji závislost. Divila by jste se , u kolika lidí se vyskytne až delirium či delirantní stavy, pokud se neplánovaně ocitnou třeba v nemocničním prostředí/pracuji ve zdravotnictví/. A to uvádí, že pijí jen příležitostně v anamnese.
Hana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15154
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 7 měsíce  
Alkoholiků je hodně, umí skrývat svou nemoc, řeší to psychiatrem, nebo dostanou díky alkoholismu jinou nemoc, nebo se v tichosti upijí, myslím si, že každý má kolem sebe pár závislých na alkoholu, jenže "je to normální".Podle léčeben to nelze posuzovat.Tam je většina narkomanů, z ulice, znají režim, olížou si rány, začnou znovu.A pořád je u nás alkoholismus TABU.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15155
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 7 měsíce  
Alkoholiků je hodně, umí skrývat svou nemoc, řeší to psychiatrem, nebo dostanou díky alkoholismu jinou nemoc, nebo se v tichosti upijí, myslím si, že každý má kolem sebe pár závislých na alkoholu, jenže "je to normální".Podle léčeben to nelze posuzovat.Tam je většina narkomanů, z ulice, znají režim, olížou si rány, začnou znovu.A pořád je u nás alkoholismus TABU.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15157
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 7 měsíce  
Dobré ráno
Také si myslím, že je alkoholiků daleko více než 2-3%, záleží jak kde.Např. v ČR je dle prof. Nešpora z PL Bohnice závislých 500 000 lidí. Alkoholik, který pije do bezvědomí je kvartální alkoholik, který nepije n eustále ale když začne, nedokáže téměř skončit.Další jsou hladinkáři, kteří jsou opilý pořád, ale tak nějak lehce.Když vysaděj, delirko je většinou nemine..
PetrCh

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15164
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 7 měsíce  
Danny i já díky bráchovi, vnímám alkohol jinak než lidi, kteří neznají jaký je to pocit, když máte někoho blízkého závislého. Je to na hovno, stejně kam jedeš tak se slaví s alkoholem , všude se s ním musíš potýkat. Je to mooc težké odolávat.
Nesnáším ten pocit strachu, a myslím, že jen malé procento to dokáže se vyléčit tak, že bude abstinovat do konce života:(
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#15165
Re: Bratr alkoholik Před 10 rok, 7 měsíce  
Danny i já díky bráchovi, vnímám alkohol jinak než lidi, kteří neznají jaký je to pocit, když máte někoho blízkého závislého. Je to na hovno, stejně kam jedeš tak se slaví s alkoholem , všude se s ním musíš potýkat. Je to mooc težké odolávat.
Nesnáším ten pocit strachu, a myslím, že jen malé procento to dokáže se vyléčit tak, že bude abstinovat do konce života:(
Marketa

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1...678910111213
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter