Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 1234567
Dolů
Téma: manžel alkoholik
#4263
Re: manžel alkoholik Před 13 rok  
Ahojte všetci!
Keď som prišla na tieto stránky,písalo tu veľa ľudí,čo majú problémy s alkoholikmi a nielen tí,čo abstinujú,alebo chcú abstinovať.Prišlo mi,že je viac tých,čo si nevedia dať rady s nimi.
Nevedela som,že je to iba stránka pre alkoholikov.Prepáčte ,že som sa tu nejako vyskytla.My,čo žijeme,alebo sme žili s alkoholikmi,máme svoje skúsenosti s nimi a sme spolualkoholici.Tiež patríme do akejsi skupiny.Každý chce niekam patriť,zaradiť sa.Tým,čo sa ďalej trápia s nevyriešiteľným problémom zvaným alkoholik,doporučujem prečítať si referáty Dospelé deti alkoholikov,výborný článok,ktorý vystihuje choré rodiny.
Prajem všetkým alkoholikom,aby mali ešte niekoho vedľa seba,kto by mu veril,že naozaj dokáže skoncovať s touto závislosťou a nie sú to len opakované sľuby.Držte sa!
máša

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4267
Re: manžel alkoholik Před 13 rok  
Diskuze je pro všechny a proto se neomlouvejte.
Jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4268
Re: manžel alkoholik Před 13 rok  
Drahá Jano,jsem ta poslední co by na toto téma mohla nějak přispívat,ale nedá mi to se k tomu nevyjádřit. Ať to čtu jak to čtu pořád mi nedochází to obouvání se do někoho. Toto fórum je jistě pro všechny ať už nás alkáče tak pro ty druhý, já ale nechápu, proč by někdo právě na tomto fóru měl alkoholikům říkaj fuj.Např.já bych si nikdy nedovolila ze svojí výškou175cm a váhou 60kilo jít na web obézních a tam jim psát fuj za to, že jsou tlustý.Hlavně co si myslím tyto stránky nevznikly proto, aby SE ZDE LIDÉ JAKKOLI URÁŽELI. A co se týče paní Líbi-já osobně,i když jí neznám jsem ráda, za to jak zde přispívá a za to jak pomáhá, nejen zde a s klidnou duší mohu přiznat, že ženská s její životní zkušeností a nadhledem, by si klidně i to vedení klidně mohla dovolit, ale to já jsem nikdy z jejích příspěvků nepocítila. Tolik vše k této situaci.
zuzana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4276
Re: manžel alkoholik Před 13 rok  
Ty Zuzko víš, jak jsou alkoholici, co začínají abstinovat, přecitlivělý, lítostivý, vše se jich dotkne.Opravdu za Máši tátu my nemůžeme, vím, že je těžké žít s alkoholikem, ale to si měla řešit dávno někde jinde.Jistě nemyslí nic zlého, jen ji jeden ublížil a zařadila nás všechny do party, odsoudila.Já jsem ráda, že tahle diskuze funguje, pomáhá.To, že sem přestali někteří psát,- není to povinnost nikoho, hlásit, co s ním je.Někdo zrecidivoval, někdo nepije, už nepotřebuje diskutovat, je mu dobře,někdo umřel...možností je moc.Mášo, v Brně je sdružení Dospělé děti alkoholiků, taky pro příbuzné je společenství Al-anon, tam Ti pomůžou.Pochopíš něco z naší nemoci, uleví si Ti.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4368
Re: manžel alkoholik Před 13 rok  
Dobrý den,čtu si tady delší dobu ale pořád jsem se nemohla rozhoupat k napsání svého problému.Muj manžel je uspěšný manažer který hodně pracuje a hodně pije.Nic mezi tím,práce,pití,práce,pití.Došlo to tak daleko že pije každý den,do večera pracuje ale klidně si v noci vypije 2-3flašky vína,pivo,slivovice.....Během hodiny je namol,to je každý den,ráno musí třeba 500km na jednání a on je schopný ve 4hodiny vyskočit s postele a fungovat.Víkendy jsou katastrofální,začne v pátek večer a skončí v neděli večer,v té víkendové opilosti musíme uklízet,leští přeleštené,do nekonečna luxuje a mě uráží že to mám uklizené špatně,kontroluje jak jsem nasypala prášek na praní do pračky,hledá na mě chyby,vyhazuje mě z domu....pak usne na gauči,v noci se probudí dopije co najde a začne vysávat nebo třeba vařit,klidně ve 2hodiny v noci,padají hrnce.Tak čekám až zase usne,vypnu sporák kde se něco připaluje.Na vánoce jsem si nesměla zapnout televizi,počítač ani uvařit čaj, všechno je jeho.Minulou sobotu opilej spadnul ve sprše,odnesl to JEN rozseknutým obočím.Další den si nic nepamatuje a obvinuje mě že lžu že to není pravda že by to nikdy neřekl,neudělal,že jsem blázen,že já jsem nemocna atd.Flašky ma všude v prádelně v garáži v lednici ve špajzu.Jsem totálně vyčerpaná,chodím na ps.terapie.Všechno se to odehráva doma za zavrenýma dveřma,venku je to užasný,okouzlující,navoněný člověk.
ivak
Fresh Boarder
Příspěvky: 1
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4369
Re: manžel alkoholik Před 13 rok  
Obdivujem ťa,že to dokážeš ešte zvládať,ale viac mi je ťa ľúto.Ty sama asi vieš,kde je tvoja hranica únosnosti.Každému,čo jeho je.amen.
máša

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4394
Re: manžel alkoholik Před 13 rok  
Muž je jasný alkoholik, mívá okna, nepamatuje si, bude jen horší, využij chvilku střízlivosti, a řekni, že se rozvedeš!Nemluv s ním o tom, když je opilý.Neví, co mluví.Potřeboval by léčebnu.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4504
Re: manžel alkoholik Před 13 rok  
Taky přemýšlím co dělat v té moji situaci.Žiju s přítelem 7 letpodle mého je kvartální piják.Vydrží třeba i půl roku někdy i déle nepít,ale pak se naskytne příležitost k napití a skončí to týdením tahem,Přijde domu vyspí se a jde do hospody a tak pořád dokola,tak po týdnu nebo deseti dnech nemůže už pít/celou tu dobu ani nejí/a tak se dalších pět dní léčí z kocoviny.Nějak už mě to zmáhá stydím se i před svými dospělými syny když to náhodou vidí.ze začátku jsem si říkala,tak to vydržíš a pak zase bude dlouhou dobu klid,ale nějak už mi to nejde.
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4505
Re: manžel alkoholik Před 13 rok  
A Dano, kvartály se budou zkracovat.Říkejte mu, jak je bezva, když je střízlivý, a mluvte s ním o tom, jak Vám to vadí.Čím dřív začne abstinovat, tím mu to půjde lehčeji.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#4506
Re: manžel alkoholik Před 13 rok  
Mluvím s ním o tom,když je střízlivý sám to odsuzuje a nemyslím,že v jeho případě se kvartály budou zkracovat.Za tich sedm let je to stále stejné někdy půl roku,někdy i déle a i třeba po třech měsících.Ale jakmile je příležitost tak toho využije a neví kdy má dost.Ráda bych znala názory ,kdo se s tímto setkal,jestli má cenu ve vztahu pokračovat nebo to radši zabalit.
Dana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 1234567
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter