Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123
Dolů
Téma: Mám možnost manželovi pomoci, nebo raději odejít?
#58054
Re: Mám možnost manželovi pomoci, nebo raději odejít? Před 4 rok, 2 měsíce  
Bratr jedné mojí známé byl 20x v léčebně,ona s ním je doteď, mají už kolem 70 let,on nepije teprve 6let.Ona je teď nemocná, jejich dcera je alkoholicka a bulimicka, byla na léčení a nemá v pořádku psychiku.A jediný zdravý je ten alkoholik co nepije.Stoji za to takový život?zničit dětem vše a ženě taky,jsou věci kdy je čas odejít.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58055
Re: Mám možnost manželovi pomoci, nebo raději odejít? Před 4 rok, 2 měsíce  
Další manžel mě známe pil 2 litry vína denně,ničil tím své ženě život svému synů taktéž.Zena je teď nemocná,krovnova choroba,je na bio lecbě,fest nemocná a nemá jeho podporu,jelikož mu zjistili cirhozu jater a on se bojí o sebe.Ona je na svoji nemoc sama a trpí.AJeste ji doma kňoura opilec co nepije jen kvůli svému strachu ze smrti.uz mu zjistili i uzliny varixy .takze nepije.Teď jen kvůli sobě!!fakt smutné,co jsou alkoholici schopni a vidí jen sebe.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58056
Re: Mám možnost manželovi pomoci, nebo raději odejít? Před 4 rok, 2 měsíce  
Chodím na skupiny do nemocnice. A môj postreh je taký, že väčšina alkoholikoiv sú hrozný egoisti. Málokedy počujete, že by si uvedomovali, ako ubližujú druhým. A nejaká kritika? Božechráň. To by vás najradšej zlynčovali. Ja tak ako často kritizujem tu, som to robil aj tam. Ale už to brzdím. Nechcem nabúravať prácu psychológov. Oni ich len chvália, aký sú skvelí, že chcú abstinovať. Ak si myslia, že im tým pomôžu, tak v pohode. Nech v tom pokračujú.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 23/02/2020 16:04 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58057
Re: Mám možnost manželovi pomoci, nebo raději odejít? Před 4 rok, 2 měsíce  
krtko napsal:
Oni ich len chvália, aký sú skvelí, že chcú abstinovať. Ak si myslia, že im tým pomôžu, tak v pohode. Nech v tom pokračujú.

Jen dotaz - Ty jako abstinujici alkoholik mas pocit ze je takovy pristup psychologu v poradku? Opakovane jsem na podobny pristup narazil a mam pocit ze je to neprofesionalni a neefektivni (a stupidni). Nejsem lekar, nemam lekarske vzdelani cili je nevhodne abych se k tomu vyjadroval ale napriklad Tve rypani do me tady (ne ze by toho bylo moc ) me naopak donutilo se zarazit a poradne se nad nekterymi vecmi zamyslet (diky ). Bezvyhradne smireni se s realitou a prijeti skutecnosti povazuji za absolutni prioritu ve snaze o abstinovani - jakkoliv to muze byt narocne a bolestive. Krmit alkoholika pohadkami o tom jak je dobry a skvely kdyz se uz dva tydny nenapil a jak bude vsechno dobry a zariva budoucnost jak ceka uz jen kousek pred nim... uffff... netvrdim ze je spravny alkoholika deptat a demotivovat, to v zadnem pripade ne ale tenhle prehnane laskavy a optimisticky pristup mi prijde stejne nebezpecny .
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58058
Re: Mám možnost manželovi pomoci, nebo raději odejít? Před 4 rok, 2 měsíce  
Neviem, či je takýto postup psychológov v poriadku. Ale asi hej. Viem, že takto fungujú aj AA. Nekritizujú, chvália. Možno len ja som taký čudák. Ja som ale aj za tú kritiku resp. oponovať, ak mám na niečo iný názor. Tu nemusím, je to tu anonymné A aj tu si to občas zlýznem. Alkoholici sú totiž geniálny klamári. A viem, aké reči sa vedú na fajčiarkach, na izbách atd. Keby si počul tie dojímavé rozlúčkové reči, ktoré sa na konci čítajú, musíš mať pocit, že všetci budú bezpodmienečne abstinovať. A výsledok poznáš, úspešnosť liečení je možno 10% dlhodobých abstinencií.
P.S. Ak sa niekomu darí v abstinovaní, tak samozrejme pochválim, nebudem ho predsa kritizovať za to, že sa mu darí.
krtko
Platinum Boarder
Příspěvky: 2299
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Narozeniny: 11/10
Poslední úprava: 25/02/2020 10:34 Provedl: Maťo.
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58059
Re: Mám možnost manželovi pomoci, nebo raději odejít? Před 4 rok, 2 měsíce  
Ahojky,nevím jestli Krtko rýpatl,nevšimla jsem si ,že by rýpal do Gena, ten to zvládnul sám, ale chválení za to ,že nepije alkáč 14 dní nebo měsíc je směšné.Ať jim dají dělat 4 krok osobní inventury,to je správná terapie,uvědomit si kolik udělali bolesti druhým, rodině ,dětem,to ,že nepiju je jen pro ně a oni sami by měli být vděční, že to dokázali. A všechno dál ukáže čas jestli pochopili nebo ne.Jak jsem.psala můžete se vracet i 20x nebo 30xdo léčebny, tak asi toto není správný přístup, chválit když nemá přístup k alkoholu.Jak vylezou ,jsou z nich machři,že to dokázali a jdou to zapít.Kdyz jsem byla v PAL 6 týdnů,šla jsem tam bez donucení,sama jsem chtěla,už jsem věděla ,že to sama doma nedám a přitom jsem byla sama bez dětí a partnera,mohla jsem chlastat co hrdlo ráčí, A kolik si myslíte, že teď ty co tam byly zůstaly střízlivé?1 umřela za 3 měsíce, zacla znovu,další se uchýlily k tajnemu pití ,A co vím,že všechny dál piji,takže jsem omezila styky.Neni dobře mít špatný příklad,je třeba držet se úspěšných a pro svoji záchranu zrušit všechny vztahy s těma co piji.Jinak Tě to semele.Můžu chválit pokud vydrží rok,pak dva atd.A pokud na sobě pracujou.Jo vím že je to těžké, ale i psychologové potřebují práci a léčebny kdyby opravdu léčily tak můžou zrušit.Tak proč by nechválili i když to je špatně? Tady vůbec není žádná osvěta,pro děcka,chlastá se v každém filmu i pohádce,neříká se jim,že alkohol je tvrdá droga,proč taky,že?Vždyť alkoholismus je dobrý byznys.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58073
Re: Mám možnost manželovi pomoci, nebo raději odejít? Před 4 rok, 1 měsíc  
Maris, Krtku, diky za odpovedi. Ptal jsem se proto ze kamaradka uz nejaky cas resi alkoholovy problem v rodine. Naprosto se do toho nehodlam vmesovat ale dotycny se uz druhy rok ambulantne leci a pritom je to cele k nicemu a pada to toho cim dal tim vic a vic. Pribyvaji prusery (ztrata ridicaku, vyhazov z prace, dluhy, otresne chovani ve vztahu k rodine apod.) a mam z toho pocit ze lekar se chova naprosto nepochopitelne a spis situaci posouva k horsimu.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58076
Re: Mám možnost manželovi pomoci, nebo raději odejít? Před 4 rok, 1 měsíc  
chválení za to ,že nepije alkáč 14 dní nebo měsíc je směšné - to je na většině fórech tady naprosto běžné, ne? Hysterické chválení když někdo napíše, že měl večer hroznou chuť se napít, ale překonal to...
Přijde mi to taky směšné.

AA mi přijdou v tomhle docela racionální, strašně se mi na nich líbí, že nekritizují, ale ani přehnaně nechválí, můžeš přijít x krát zpět a začínat od začátku, to v léčebně z tebe při druhé recidivě udělají pomalu zrůdu a vraha malých dětí, monstrum, co tolik ublížilo svým blízkým.... postavila bych tam mojí mámu, abstinentku, určitě by ji chválili, ona přece nikomu neublížila - jen ze mě svojí výchovou a psychickým a fyzickým týráním udělala psychickou trosku s depresí, bulilmií, alkoholismem, závislostí na lécích, ale to je v pořádku, hlavně že nepije.

Nelíbí se mi nenávist a urážení alkoholiků, oni většinou mají nějaký důvod, nebo třeba ne, ale pokud je soužití s nimi tak hrozné, určitě lepší než roky fňukat a litovat se je prostě řešením přerušit s takovým člověkem kontakt, ne?
Reminiscence
Gold Boarder
Příspěvky: 250
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58077
Re: Mám možnost manželovi pomoci, nebo raději odejít? Před 4 rok, 1 měsíc  
No a to je právě to,co jsem psala,alkoholik musí chtít sám, nic na světě ho nepřesvědčí o opaku,nezadrži ho lékař,manželka,děti nic.Můj psychiatr už přestal brát alkoholiky,říkal mi,že to je tak marná práce,že si přijdou pro potvrzení pro rodinu,aby mu dali pokoj a mohl pít.A když na nátlak rodiny jde do PAL,stejně vyleze a jde pít,protože se na to téší celé 3 měsíce.A jsou to i ženy,nejen muži.Taky jim nezáleží na dětech, které jsou malé a pláčou o maminku.Pro mě dost otřesný případ,mladá žena 2 malé děti,manžel ,zázemí,celé 3 měsíce vzorná pacientka,dokonce předsedkyně naší komunity,chválená ze všech stran,psychology,sestrami,tamním lekalékařem a po propuštění ji po 14 dnech přivezli v naprosto dezolátním stavu.Nic ji nezadrželo v cestě k její milované vodce.Tam jsem pochopila,že je nemožné alkoholka vyléčit.Otresné případy a zen i mužů,ve mě to zanechalo odpor k alkoholu.Alkohol je silný nepřítel,proto je tak málo případů,lidí co si to nějak v hlavě přepli.Ja tomu říkám,že jsem se přepla do jiného módu.Jsem vděčná za ty 2 roky abstinence,za AA ,za program a kroky,které otvírají oči.Nechci do toho spadnout znova a stane se to i po třeba 20letech nepití a človek se octne tam kde skončil.U litru vodky nebo 15 piv nebo 2 litrů vína.A ta cesta je rychlá.Proto bych nemohla pomáhat alkoholikovi, který chce pít,nemá v tom jasno a nesnaží se.Je to zbytečná práce.A může Vás stáhnout sebou.
Maris
Platinum Boarder
Příspěvky: 873
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#58082
Re: Mám možnost manželovi pomoci, nebo raději odejít? Před 4 rok, 1 měsíc  
Reminiscence napsal:
chválení za to ,že nepije alkáč 14 dní nebo měsíc je směšné - to je na většině fórech tady naprosto běžné, ne?

Vidim rozdil pokud se Ti alkoholik chlubi ze uz tyden/mesic/rok nepije a je to soucasti nejakeho postupu a zlepsovani stavu - pak je motivace a pochvala naprosto na miste. Vsichni co jsme tady jsme jednoho dne zacinali. Pokud nekdo nekolik poslednich let kropil denne jako hovado a najednou po vsech tech letech tyden nepije (jakkoliv pro nas dele abstinujici je to smesne) tak je to pro nej veliky krok. Je to zmena k lepsimu... potencionalni zacatek neceho. Jiny pripad je alkoholik ktery "zacina" po stopadesate a neni to soucasti zadneho zlepseni, naopak se do toho propada vic a vic. To jsou ty pripady u kterych vnimam chvaleni a radovani se z "uspechu" jako nebezpecne a kontraproduktivni.
Gennosuke
Platinum Boarder
Příspěvky: 756
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter