Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi
#8571
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok, 1 měsíc  
Janičko, děkuji za odpověď. Je to horší než se zdá, z pilot, letce je pouhá loutka na kolotoči, pracuje jako dělník OSVČ, jeho vzdělání VŠ je momentálně k ničemu. Má problém soustředit se sám na sebe.Letci mají plat 250.000-500.000,-měsíčně..ti špičkový, on k nima patřil...žil život, nestíhal utrácet peníze,pil, hýřil, baby,hzard...brzy vyhazov, ropzpad rodiny, nezústalo u nic..našel sílu, šel se léčit již u nás..je z Brna, na Slovesnku jen studoval. byl hezký, hodný, chytrý kluk. Co se stalo od našeho rozchodu vím,že oba jsme ještě 3 roky neměli žádný vztah...já to tenkrát ukončila..bla jsem se, že vztahy na dálku nevydrží. Tehdy se v něm něco zlomilo..a šlo to z kopce...od té doby pil...a pil celých 30 let. Dnes je po prvním léčení, je tomu jeden rok, co abstinuje a je mu prý hůř než když pil.Neb zdr. potíže,psychické..je sm. Nikoho nemá jen kočičku..když bilancoval..vzpomněl si na mojí lásku...a začal hledat. Našli jsme..pouze si píšeme..prý mu to hodně pomáhá, že na něj myslím. A já opravdu myslím. Není mi lhostejný, ba co víc...oživuji staré city...dokonce jsme zde..abych věděla, co trápí alkoholika, abstinujícího či recidivujícího..chci o té nemoci vědět vše, protože můj rozum na to nestačí. Nechápu, co se to stalo a jak..dokonce jsem si vytiskla publikaci Prim.MUDr Nešpora a i jemu naspala...chi mít co nejvíce informací, co se může stát, jak jej mám uchránit..nemohu, jakk psala Liba, ho nechat samotného..Díky,I.
ilona jirků
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8573
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok, 1 měsíc  
Věřte,že porozumnět pochopit CELOU ALKOHOLICKOU NEMOC opravdu může jen stejně nemocný člověk.Prominte mi můj názor,mám pocit,že váš přítel hledá někoho,kdo by ho politoval.TOTO V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NESMÍTE-podlehl by sebelítosti a mohl by se totálně upít.Alkoholici jsou v první řadě egoisticky založeni-je nutné pro něho pracovat tak,aby jeho ego a samolibost,stejně jako zarputilá tvrdohlavost šly bokem.Zůstávají pocity sebelítosti a agrese.Mezi tím se alkoholik pohybuje ve stavu depresí,střídaných silnou euforií-všechny tyto stavy ve zvýšené míře podporují mají za úkol spustit u alkoholika opětovné pití.On potřebuje odborníka psychiatra,který mu na tyto stavy napíše léky,dlouholetou spolupráci s fundovaným psychologem,kterým nejste a opravdu navázat kontakty s Anonymními alkoholiky-na slovensku jsou tyto skupiny opravdu na výši-toto je pro něj doléčovací a dolad´ovací způsob jak se udržet po zbytek života střízlivý.On se chce tomuto způsobu vyhnout-tento způsob je náročný na čas a trpělivost,vyžaduje zodpovědnost a pravidelnost.Navíc informace pro vás-VŠICHNI ALKOHOLICI SE STALI SVÝM PITÍM NEJEN NEZODPOVĚDNÍ,ALE SILNÍ MANIPULÁTOŘI-NEVÍ O TOM-NAUČIL JE TOMU ALKOHOL.On hledá u bede hledat u vás povrzení svojí pravdy aby mohl pít.ABY ZNOVU ZAČAL S PITÍM A MĚL K TOMU DŮVOD-ON O TOM NEVÍ-NENÍ SCHOPEN TO VIDĚT.vY MU MUSÍTĚ JEHO PRAVDU O KTERÉ VÁS CHCE PŘESVĚDČIT A KTEROU SI POTŘEBUJE UTVRDIT U VÁS ROZUMNÝM ZPŮSOBEM ROZBÍJET.Nenechte si od něj věšet bulíky na nos.Jinak mu nepomůžete,ale podpoříte ho jen v dalším pití.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8574
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok, 1 měsíc  
Právě,že všechny alkoholické techniky znají jen alkoholici a opravdu dobří odborníci pro AT.Je jich veliká šlála,nedají se všechny vypsat.Vycházejí všechny z různých podmínek.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8575
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok, 1 měsíc  
Ilono, neřeš, co bylo!Kdysi dávno!Kolik bral peněz....minulost.On i Ty řešte dnešek, budoucnost.Ty ho vidíš jako prince, Boha, chudinku.Je jen nemocný, a jistě ví, kam se obrátit, co dělat.Ty si nehraj na ochránkyni, nijak moc mu pomoc nemůžeš, jen mu slepě věříš, bacha na zklamání!Jestliže chce žít, má motivaci s Tebou.Nevím, proč, a jak je možné, že po roce abstinence se cítí tak zle?Nějak se mě to nezdá.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8579
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok, 1 měsíc  
Bohužel,až ted´vidí kolik ztratil.Začal počítat a opět bohužel kalkulovat a to ho ničí a nezvedá.Ta ztráta byla citelná.K pilotáži letadel se už nikdy nedostane.Toto je mu zcela jasné.Libo,když máš s prominutím hov..a piješ?Přestaneš Hov...ti zůstne,byla jsi na ně zvyklá-O to víc si vážíš života.My jsme měly to štěstí!ROZUMÍŠ????
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8580
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok, 1 měsíc  
PROTO MUSÍ OPRAVDU VYHLEDAT VŠECHNY FORMY POMOCI.DOKUD JE ČAS!PROTOŽE JINAK OPĚT ZAČNE PÍT.POTOM UŽ BUDOU VŠICHNI BEZMOCNÍ!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8632
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok, 1 měsíc  
Hezký den všem a děkuji moc za Vaše příspěvky. Stále si s mou bývalou láskou píšeme...14 dní, oběma nám to přináší radost. Z jeho slov cítím, že jsem ta kdo mu udává směr a drží ho ,,nad vodou. je sám a bez přátel, bez rodiny, začal podnikat, pracuje manuálně a stará se o kočičku, kterou zachránil pře utonutím. Jeho srdce je plné citu a radosti, že jsem projevila, že mi není lhostejný, což je pravdou. Zrovna tak je pravda i to, že s ním udržuji kontakt, jen protože nepije! Já jsem abstinentem celý život dobrovolně...těžce nesu, že si někdo může tak totálně pokazit kariéru, život,rodinu, vztahy, majetek prostě vše zbořil..asi. Moc o své minulosti nehovoří, zřejmě se totálně stydí, zároveň se diví, proč já mm o něho zájem??To se vše opravdu těžce vysvětluje, píše mi krásné básně a j mu fotím v dáli za horama krásy svého města....kde jsme dříve randili. Pravdou je, že za 30 let se toho změní moc. ON chodí pravidelně ke kontrole k lékaři a psychiatrovi co 14 dnů, dle textu a jeho rychlé reakci a psaní bez chyb, soudím, že by mohl být sřizlivý chci věřit. On je za důvěru a můj zájem o něj rád...a opravdu nic nechce..mohla jsem mu hodně pomoci: bydlení, práci,peníze...ale má svoji hrdost. A nevím, jak moc na tom špatně je...soudím,že když má na kotlety a kuřátko má i mobil..a dokonce i internet doma tzn, že musí mít počítač...že asi u popelnic nežije. Neboť si píšeme i 10x denně. Ráno,přes oběd, pak k večeru a večer..
Chtěla bych věřit, že jsou mez vámi i příklady těch, kteří vydrží. Ač On mi říká pravdu nemusel, že je abstinentem teprve rok..teprve se stará sám o sebe a kočičku a hodně ho to vysiluje..večer pod léky usíná. Ráno se vzbudí a musí pracovat..aby měl s kočičkou co jíst. Nevíme nikdo co bude...ale já si říkám když chce ON, proč bych mu nepomohla?? Tím, že má nyní radost, že se mu zdá hned svět lepší..a smysluplnější...a já jsem zato šťastná! Mám ho ráda a na minulosti mi nezáleží, pevně věřím, že až se vyléčí...i kdyby se měl léčit celý život..budu stát při něm!! Ve dvou se to lépe táhne..jen počkám, krček po krůčku, než se postaví na nohy.Tak myslím, že i tato poradna pro AA je úžasná por obě strany! Jak pro ty blízké tak i pro samotné pacienty. Děkuji všem za vaše rady, moc si toho vážím. S úctou,Ilona.
ilona jirků
Fresh Boarder
Příspěvky: 6
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8638
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok, 1 měsíc  
Ilono-už jte se rozhodla sama mnohem dřív.Přeju vám především,at´se nezklamete.Veškeré informace i varování jste dostala.ŘÍKÁ SE LÁSKA DĚLÁ DIVY I UZDRAVUJE-KÉŽ BY TO PLATILO I PRO ALKOHOLISMUS A VEŠKERÉ ZÁVISLOSTI!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8806
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok  
Hezký den všem,
miluji ho z celého svého srdce a on mne též. Jsme spolu každý den ve spojení a příští týden po měsíčním psaní a telefonování se poprvé setkáme osobně.
Láska může být krásná, když je čistá, upřimná a myšlená vážně.
Těším se na něj..je to stále ON, je tr. starší, zkušenější, ale stejně citlivý a něžný jako dříve.
Věřím, že to vydrží!
Má pro koho žít.. a já mu budu oporou! Myslím to vážně..psala jsem všude do poraden a neuvěříte tomu, věřil i psycholog. Dává velkou šanci, zrovna nám!
Lidé dobří držte palce, jsem připravená na štěstí a žít a dýchyt pro něj! A myslím, že si to opravdu zaslouží!!
Všem Vám přeji lásku a porozumění, ať najdete ten klid, štětstí, harmonii, lásku.

S pozdravem Ilona Jirků.
Ilona Jirků

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8812
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 12 rok  
Ilono,nechci TI BRÁT TVÉ ILUZE.Alkoholik je ten kdo v iluzi žije.A ty máš také své vlastní.Bud´střízlivá aspon´Ty.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter