Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456
Dolů
Téma: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi
#8946
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 11 rok, 11 měsíce  
Ahojky všem,

asi chcete vědět, jak dopadlo naše první setkání? Mooooc krásně...s růžičkou a něžným polibkem a neustále jsme se smáli,povídali si a popíjeli minerálku.
Snad nejlépe všechny pocity vyjádří tato píseň:
www.youtube.com/watch?v=VzB8xC_CwH8&ob=av2e
II Divo Hallelujah
a věřte, že kdo chce se dokáže změnit!
Těším se na další setkání, těch 30 let odloučení, jako by ani nebylo...jako kdbych si jen odskočil na nákup...a on tam seděl a čekal.

Držím všem palečky, ať to zvládnete!!
Ilona.
Ilona Jirků

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#8957
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 11 rok, 11 měsíce  
Ahojky Romi,

děkuji za příspěvek, ale jsem opačného názoru. Domnívám se, že právě protože jsem nikdy nepila a nebrala drogy, jsem asi tou správnou osobou vše vidět reálně být oporou. Pravda je, že v očích je to vepsáno....nemoc duše, člověka každá nemoc změní. Myslím, že je jedno jestli je to rakovina, žloutenka, nemoc srdce nebo duše a mysli.
Někdy si za onemocnění můžeme sami jindy zase je to osud, genetika...nevím proč umírají miminka apod.
ALkohol,drogy,kouření v ovlivňuje naše zdraví a je pravdou, že každý se k tomu rozhodne dobrovolně, nevím, jaká příčina vede toho jednotlivce k tomu, že se stane závislým. Je to hrozné, že se to děje, nejvíce jsou zde ohroženy děti, které vypouštíme do světa...a nemají všichni ten rozum, který je dán věkem a né každý má harmonickou rodinu a fajn pohodové přátelé.
Jsem připravena, že láska nemusí být z jeho strany dokonce života...a ani já nemohu říci na 100%, že vždy vše bude jen růžové, ale takový je život.

Nikdy nemáme jistotu vztahu, že je to navěky...ale nejsme tu na světě, abychom žili bez lásky, láska může mít však mnoho
podob.

A nemocný člověk s takovou závislostí, který s ní bojuje...a rok abstinuje s zaslouží pomoc.
I kdyby nastaly nějaké problémy, budu mu po boku..a pomohu. I kdyby díky těmto okolnostem láska vyprchala, budu jeho nejlepší přítel.
Nenechám ho padnout...proč? Z lásky člověka k člověku....a nemusí to být můj přítel. Zachraňuji i cizí...pokud i to nějakým způsobem zaslouží.
Působím na své okolí a snažím se pomáhat v různých oblastech..je to empatii o sociálním cítění o hodnotách člověka...o charakteru..a nebudu popírat, že bych se někdy nezklamala. Ano, nejednou, jsou z toho pak rány na duši na srdci, ale j jsem hodně silná osobnost a co tě nezabije,to tě posílí.
Mám k životu velmi krásný vztah...miluji život a jsem na světě ráda...a jestli zachráním život své dětské lásce to opravdu nevím, ale pokusím se a jsme na to dva a kupa lékařů.
A kdy bude třeba, koupím malou chaloupku na samotě..a to, co mu droga vzala..bude pomalu objevovat sám...u oveček, slepiček, kočičky a pejska..nevím.

ANo, vidím, že jeho závislost hodně změnila jeho osobnost, ale jo oči, ústa, nos, uši...je to ON. Ač nemocný,ale dýchá...cítí..třeba po svém a a ruk, kterou drží ve své dlani je má. A nejsme v soutěži..co ti kdo dá..a kolik. Když miluješ...není kalkulace ani o penězích ani o tom, jestli já řekla více slovo má tě rád...
ANo, je to rozdíl..protože já ho nechci ranit, nepotřebuje ani ON mluvit o tom co bylo..není třeba to neustále zdůrazňovat..
Není to o tom, že ON může být vůbec rád, že jsem s ním...je to vzájemné..partnerské...zrovna tak i mohl vybrat nějakou stejně závislou, možná, by lépe chápala stavy abstinence..
Ale já mm také své zbraně jin výhody, neriskuje znovu žádnou recidivu z mé strany, jsem silná a nenechám ho padnout, budu mu oporou a miluji ho, ač je takto nemocný. Není větší důkaz lásky,vrací mu sebevědomí,protože nejsem ani ošklivá a ani hloupá..nebudu se vychloubat, ale on dobře ví, že jsem měla různé jiné možnosti, není to proto, že by na mne zbyl...nebo já na něj.

Neumím to jinak popsat....než jedním slovem láska.

A co bude dál...to nevím...snad jen, že láska dává sílu žít, je si najít ten správný protějšek...krása je pomíjívá a peníze být vždy nemusí..a lidé i za války v chudobě se milovali. Čekali na sebe...a žili pro lásku dál.

Dávno na gymnáziu ještě, když jsem studovala teprve střední školu, četa jme knihu:
Láskou a utrpení ku štěstí

....a to jsme tehdy ještě nebyli ani jde na světě...ale ta slova jsou ze života. Stejně jako jedna stará báseň: o příteli,kdy ho máš vzít do hor...když ho spálí první sníh, pak uvidíš...
o je to: v nouzi poznáš přítele...a zde je ta láska z té druhé strany...

Přeji všem ať se vzchopí a bojují! Je pro co žít! a trefně napíši....být jen láskou opilí...



Hodně štěstí!


A závěrem, děkuji Romi a snad nevadí tykání?

S úsměvem zamilovaná Ilona.
Ilona Jirků

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9062
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 11 rok, 11 měsíce  
Kdo chce kam-pomozme mu tam.Přeju hodně štěstí samaritánko.Bez potoka prolitých slz a zlomeného srdce.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9806
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 11 rok, 9 měsíce  
Ahojky všichni, asi chcete vědět...jak je to dál? Z mého idolu..dávné lásky...zbyla jen vzpomínka....
Od února do k. červa..vydržela láska...byla jsem ovšem díky vám všem ve střehu...probíhalo setkání, denní komunikace, psaní... a najednou dne 1.5. se mu údajně stala věc...měl půjčit kamarádovi auto, který mu je rozbil..údajně totálka...nechtěl peníze, jen pořád, že je to u něj otázka přežití..bez auta nemá práci, bez práce nebude mít peníze...byla jsem připravena, mu peníze nedat, ale fin.pomoci..posílala balíčky s jídlem, malinké částky peněz na týden...abych měla vše pod kontrolou a chtěla zakoupit auto...zjistila jsme ovšem, že skutečnost je jiná. Chtěl sice změnit údajně život, ale stavěl na samých výmyslech..ze sousedky se vyklubala jeho přítelkyně, se kterou žil, kamarád žádné auto nerozbil..a když já nepůjčila peníze a po měsíci podpoře, již údajně žádné zásoby neměl..sám se rozhodl se mnou ,,lásku,, ukončit. Jeho kamarád se smál..říkal, že dokázal zvládat npř. 5 ženských v jedno období, všem říkal stejné pohádky...a podržte se..je to bývalý policista z dopravky, který navíc pobírá rentu. Takže asi tak...žádný chudák, který by umíral hlady...nebo neměl na léky..3x týdně podvádí svoji přítelkyni, chodí spát za jinou...lži a nic více. Nejvíce bolelo, že mi nakonec nadal, že já jsem sobec...který se jen stará o sebe...a jemu o peníze nikdy nešlo...konec pohádky. Jestli pije dál..asi né...s drogama to si nejsem jistá neb měl velké výkyvy nálad...možná né..ale závěrem je, že se z něj stal pěkný padouch...sotva mohu soudit, kdy za to může schizofrenie, kterou si vypěstoval..ale spíše si myslím, že lže..že jsou to jen výmluvy..a možná ani žádné drogy nebral..jen se styděl, že neukočíroval alkohol..nikdy se ani neléčil..volala jsem na psychiatrii a sdělili mi, že byl pouze jen na záchytce...hodně mi pomohl jeho kamarád, který se nemohl dívat, jak mi lže a já bych za něj dýchala..ale posl.dobou již vztah stagnoval..neboť jsme začala cítit, že to není ten vztah, který je založen na úpřimnosti.Naštěstí to bylo jen pár měsíců..tedy přeseně 4...ale i tak...v té době dokázal vytvořit tu nejkrásnější iluzi lásky...jen díky vám a jeho příteli mi nezlomil srdce..a já dnes jsem posílena, ponaučena, že vždy důvěřuj ale i prověřuj.Nemohu soudit zpětně, neb nevím, co bylo vše lží a co pravdou..kdy si něco jen přál..ale skutečnost byla jiná....nevím, kam může zajít morálně...ale mysliím, dle všeho, že je v morálním bahně..a asimožná alkoholik je pravdomluvnější než abstinující lhář. Takže já dál zůstanu samaritánkou, dál mám srdce a neuronila jsem ani jednu slzu...je to asi můj pud sebezáchovy,můj rozum, vaše rady..a také jeho kamarád, který měl srdce a kus odvahy. Nevím co bude dál...ale fakt byl..že peníze už nechtěl...bud poznal, že už vím..nebo se chtěl jen pomstít...že mu nestojím za to..aby cokoliv na svém životě měnil...změnit se mám údajně já..úplně ve všem.Naštěstí se měnit nechci, jsme spokojená s tím jaký jsem člověk..nikdo není dokonalý, ale není to se mnou tak zlé... Přeji všem hodně štěstí a vážně...zůstat sám sebou a stále věřit na lásku, ale nikdy nezajít za hranice rozumu! Ilona.
Ilona Jirků

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9807
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 11 rok, 9 měsíce  
No tak to nebylo tak zlý.Poznala jsi s ním kus dobrého,byla jsi s ním krátce š´tastná a pak přišla pravda,která ti otevřela oči.Hlavně,že jsi nezanevřela na lásku a stále na ni věříš.Rozum všichni získáváme zkušenostmi.Na lásku věřit můžeš optrná být musíš.Je spousta mužů.Je stále z čeho vybírat.Z vlastní zkušenosti ženy,které poznají co mají doma za poklad v muži(to jsou ti,ci za to stojí) se jen tak lehce nevzdávají a s takovým se nerozvedou.Z těch rozvedených jsou tu ti vyčuraní lovci-kterého jsi poznala,ti,kteří nedokážou zapomenout na svoji bejvalku a pořád ji chcou přetřesávat,ti,kteří pořád jen fńukají(ti se zase nestačili osamostatnit od máminých sukní),ti,kteří mají problém,finanční,dluhy a pod.,alkoholici,gambleři či drig.závislí.Takže tu zůstávají vdovci-tam pozor na ty,kteří jsou schopni srovnávat se svojí nebožkou nejen tebe,ale i tvé zvyky a všechno-ti,kteří tě vezmou takovou jaká jseš,bez nároku,bez očekávání jsou ti praví!
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9811
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 11 rok, 9 měsíce  
Právě jsi se zachránila.
Jinak, alkoholici samozřejmě lžou.
Roman Roman
Expert Boarder
Příspěvky: 93
graphgraph
Uživatelé "offline" Zobrazit profil uživatele
Pohlaví: Muž nemessis123456
Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
Nemám patent na rozum, nejsem chudáček, neradím Vám,jen dám svoji zkušenost.
 
#9814
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 11 rok, 9 měsíce  
Ilono, je dobře, že už je pryč, šlo mu jen o Tvé peníze,možná není ani tak alkoholik, jako podvodník.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9815
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 11 rok, 9 měsíce  
AHojík,
děkuji za odezvu...vážně, napřed jsme nechápala, proč člověk, který mi psal básně...a já mu chtěla snést modré z nebe...a posílala v nouzi balíčky s čabajkama,uherákem..léky, vitamíny..nazve mne sobcem a otočí o 180 stupňů...nechápala jsem, ale zvláštní je, že když už jsem vážně chtěla poslat šestimístnou částku na auto....přestal, nic nechtěl a rozešel se se mnou. A najednou mi napsal, že někoho má...bylo to jako rána z čistého nebe..a byla to pravda. Užila jsme vše, abych zjistila, že bydlí v bytě u ženy, která má 3 děti, této ženě Petře zahýbá s jinou...a já nevím, jakou úlohu v tom všem popravdě hrála. Do dnes si myslím, že to chtěl změnit, ale neměl sílu...nebo mu šlo jen o peníze..každopádně, balíčky, které jsme posílala, chodily na adresu jinou než bydlel. Tam si vyzvedl zboží..přendal do igelitky a hrál doma hru, že to koupil. Byla to lekce...utínal hovory...chaty..s výmluvou, že mu není dobře. Pravidelně víkendy..mu mělo být údajně zle..tady jsem ho již začala podezřívat..nemá na ruce ani jeden vpich...do restaurace chodí běžně a dává si pito...tvrdil, že přestal i kouřit..nepřestal. DOkázal hrát hru, jak má stavy, že nemůže si dojít ani pro jídlo..já si dělala každý večer starost, jak tam může být sám..co když se mu něco stane..přes víkendy si začal vypínat mobil...údajně chodil na zdr. procházky...samé lži..to by hned tak někdo nevymyslel...kamarádovi pak zvedne mobil, že je na bazéně...policejní renta není moc..5.500,-Kč měsíčně..ale kecy, jak musí platit nájem..vážně jsme mu vše baštila...i s naviákem. Nešlo mi o peníze..nemám takovou nouzi, ale bylo pro mne hrozné, že si může někdo hrát s city člověka. Přsně mi sdělil, jak mu vztahy nevycházely..a jak ten jeden ukončil záměrně takovým způsobem, že dané ženě řekl, že mu nestojí za to, aby něco měnil..že je nic..úplné nikdo, ale i tak jí nechce..že jí záměrně ponížil..bylo mi z toho hrozně..co slyším...a za měsíc...tohle samé napsal i mi. Že má dost mých samaritánských keců...ať se změním úplně ve všem, ve vyjadřování, v myšlení, že se se mnou nedá žít...atd. myslela jsme, že je to nějaký hloupý vtip... a pak si vzpomněla..jak mi tohle vyprávěl, že to udělal jiné. Tak jsme si na závěr zahrála také hru...jak bez něho nemohu žít...ať mne neopouští...a jak se změním...už jsme vše věděla...tak jsme ho jednou večer nechala ,,potrápit,, že už na světě nechci ani být...:)krutý žert..jeho reakce byla neuvěřitelná..že jsme ještě ke všemu hysterka, že ho nedojmu...ale ráno přeci jen přišla...jako zpráva..aby zjistil..jestli dýchám..či jsme skočila ze skály..Tak jsme mu napsala, jak vše vím, jestli ještě jednou takhle ublíží jiné ženě..bude se jednat o podvod. Dal pokoj...zrušil vše, falešný facebook, gmail,...není..myslím, že jako bývalý policista si vědom toho, co mi zůstalo za důkazy...a písemná korespondence...bude žít ožná v iluzi...že jeho nemoc schizofrenie..ho vždy zachrání...nevím, kde je pravda..vím,že jí má...ale poté obelhal znovu kamaráda, a vytáhl z něho 10.000,- na podnikání...asi není snadné žít bez většího příjmu, ale vím jedno, že v nouzi neobereš své přátelé...myslím, že zjistil, že nejsem ta naivní blondýna...nevadí mi, jestli jeho přítelkyně a její děti si ujedli z balíku...asi to nemají jednoduché..jen vím jedno, že peníze se netahají od lidí za užití citu. To je to nejpodlejší chování...stejně asi tak, jako že věřím, že policista má pomáhat a chránit a všichni nejsou tací, že berou úplatky, že asi bůh bude spravedlivý...věřím dál, že až jednou bude člověk v nouzi..pomohu...jen budu ve střehu...stejně jako jsem byla s ním...asi proto jsme neuronila ani slzu..nestálo to za to...ale víte co? Kdyby přišel a čestně řekl..co ho tíží, jaké má trable atd...pomohla bych mu...ale se lží to zkoušet, je hnus. Možná nepije, ale šňupe kokain..neb na jedné nahrávce to tak vypadá...rýma..i ten pohyb, který udělal při ,,potahování,, měl problém s tím, aby se soustředil na to co říká, snažil se ovládat motoriku..nešlo mu to..i hlas...i oči..ty zorničky...možná mi to poslal, abych viděla opravdu jak vypadá...kdo do toho spadne, bez pomoci jiného to sotva zvládne...a droga něco stojí...Myslím, že nepije...ale něco bere...je to jedno, jaká droga...ale každá stojí peníze..a já za ty peníze raději pošlu mámu do lázní..nebo to dá neteřinkám..ale na drogy? Tak to vážně fakt né..ale léčení bych mu zaplatila..jenže tvrdil, jak je pyšný, že nic nebere..a jak to pořád říkal...bylo to..jakoby přesvědčoval sám sebe..a né mne..takže lásku svoji v nenávist ke mne obrátil..nevím, proč se člověk takhle změní..nemohu se zlobit..je prostě nemocný..je jedno jestli je to droga, alkohol..ak tomu ještě schizofrenie..ať to je kombinace třeba všeho...nebo jen jedno..pořád je to nemoc..a k nemocným se máme chovat s ohledem..ten můj je, že nyní je mi ho líto. Vážně, nechtěla bych být takhle nemocná...život zas tak dlouhý není..abychom ho takhle promrhali. Takže jsem ráda, že jsme si s vámi všemi tady popovídala, jen díky tomu nemám srdce na kusy..a mohu dál fungovat...ale smutno po těch písmenkách mi je..to je pradva! ALe raději budu smutná v realitě, než šťastná ve lži! Neboť díky realitě..mohu prožít zase nějaké štěstí. Mějte se hezky a věřím, že všichni tací nejste! Ilona.
Ilona Jirků

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9818
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 11 rok, 9 měsíce  
Určitě jsou i dobří muži!Kde, nevím.Prostě jsi narazila na grázla, přej mu jen to dobré, rychle zapomeň.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#9820
Re: CHci pomoci abstinujícímu alkoholikovi Před 11 rok, 9 měsíce  
Libuš, dodnes nevím,proč si o ty peníze nakonec neřekl..a děla, že je má od sousedky půjčené. Možná to byla další taktika..jak vše vrátí do koruny, jak bude pracovat atd., a jeho kamarád, ten chudák tvrdil, že vlastně sám říkal, že za 500,-Kč se mu nechce ani z domu...takže o něm mluvil jako o lenochovi..a když si řekla jemu o peníze..varovala jsme ho já....ale bylo pozdě..ted už ví, že ty peníze nikdy neuvidí. Už nepátrám, proč a na co to potřeboval..policajt, který bere na dopravce úplatky..je morální bahno...to, že mu to nedokázali..je věc jiná, ale jeho kamarád druhý policista mi to řekl..že to něm věděli všichni. Tady si žil na velké noze a všechny prachy propil, platil za ostatní a láskám kupoval zlaté řetízky...i kdyby dnes byl čistý...tohle by stačilo k tomu, abych ho opustila...tohle je zkažený charakter.Myslím, že je kombinace všeho..ale závěrem si o ty peníze již neřekl...možná pochopil,že báchorce, o totálce nevěřím....samé lži.Myslím si, že to měl promyšlené..že dva měsíce bude dělat..jak by si nevzal ani halíř..a pak když si mne omotával kolem prstu..šel na to přes city...já bych na jeho místě obešla všechny zastavárny..a spala ve spacáku, než abych si novou lásku...zničila požádáním o nějaký mizerný peníz..a kdyby ano..tak by mi stačil ,, pojízdný vrak,, za 20.000,-Kč nebo šla do leasingu..nevím, ale nechtěla bych hned auto za 150.000,-Kč nj...sranda je, že kdyby byl fakt ten pravý..klidně bych mu darovala i za 500.000,-Kč..a prý v lásce by neměly stát peníze...hm..a já bez peněz o lásku přišla. Je to podvodník..Mějte se hezky...a hlavně žádné lži...ať je pravda sebe krutější...Ilona.
Ilona Jirků

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter