Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 12
Dolů
Téma: Z alkoholika opět "běžný" konzument alkoholu?
#17659
Re: Z alkoholika opět "běžný" konzument alkoholu? Před 10 rok, 1 měsíc  
Lucie,
je mi líto, ale jsi vedle. Alkoholismus je podmíněn geneticky, přečti si něco od odborníků, kteří o tom vědí víc než my všichni tady. Úsměv u mě vzbudil tvůj názor, že nepijou jen trosky a ti, co by měli být štastní. Já nepiju, nejsem alkoholička a štastná jsem někdy ano a někdy ne. Prober se! Pocit štěstí není nutnost a věř tomu, že někdo ho může prožívat i v každodennosti. Ty se navážíš do Líby, že vnucuje svůj názor, ale totéž bych mohlá já říct o tobě.
Líba jen doporučuje to, co se jí osvědčilo, má dobré srdce, že se namáhá sem psát a je dost nedůstojné jí psát takový nonsens, že je jako soudružka učitelka. To, že napadáš druhé lidi svědčí o tvých problémech a o tvé netoleranci.
Prosím piš příště konstruktivně a bez napadání, i tak to lze.Přeji vše dobré.
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17660
Re: Z alkoholika opět "běžný" konzument alkoholu? Před 10 rok, 1 měsíc  
Alkoholismus je duševní onemocnění.Onemocněla jím moje duše,srdce ale i mysl(bohužel po zbytek života bude dělat přesně to,aby mne k pití přivedla a to jakýmkoliv způsobem.Tím míním že ne nepřetržitě ale ve chvílích,kdy to nejméně očekávám.Já jsem se totiž sama naprogramovala na celý proces sebezničení a to za každou cenu.Celé roky jsem přehlížela veškeré varovné signály,které mi vysílalo tělo i psychika.Dokázala jsem je ale i sebe oklamávat a to mistrovsky po celé roky.Toto je symptom mé nemoci.Je to stejné jako anorexie či bulimie,kdy celý problém je jen v hlavě takto postižených a v nevyrovnaných problémech jejich duše.Tím,že se nikdy nedokázali přijmout takoví,jací doopravdy jsou a toužili po svém jiném já.Stejně tak je to u alkoholika.Do té chvíle,než dokážu přijmout sebe sama se vším co je mé?Nejsem schopna přijmout ani lidi(takové jací doopravdy jsou)a už vůbec ne svůj život!TOTO JE PRAVIDLO ČI ZÁKON LÁSKY Č.1!Je zcela jedno,jestli jsem začala pít z nudy,nebo díky nezvládnutému problému.V obou případech se musím něčemu naučit,něco přiznat.V případě,že toho nejsem schopna zadělávám si zákonitě na další a další problémy,či cenné lekce.Záleží jen na mně,co si z toho vyberu.V každém případě bud´se utopím ve vlastním chlastu,nebo mne to dostatečně poučí(pokud mám to štěstí a můj mozek ještě něco málo pochopí.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17667
Re: Z alkoholika opět "běžný" konzument alkoholu? Před 10 rok, 1 měsíc  
Vlastně Lucii můžu litovat.Neumí žít bez nějaké náhražky,zakyslá, kope, já dokázala přestat pít, a veselím se, mám bezva život, nestíhám vše, co by chtěla, mám plno plánů, koníčků.A prej soudružka učitelka, cháá, už jsem tím rozesmála pár přátel, co mně znají.Díky.
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17674
Re: Z alkoholika opět "běžný" konzument alkoholu? Před 10 rok, 1 měsíc  
Lucie máš pravdu.Alkohol nezneužívá jen skupina sociálně slabých lidí ale týká se všech vrstev celé naší společnosti.V léčebnách se setkávají jak lékaři,právníci,tak i lidé z okraje společnosti.Je to stejné jako u drogově závislých zneužívají je mladí,kteří mají bohaté zázemí tak i ti,kteří nemají nic.Jedni proto,že hledají vrcholné úniky od reality jiní proto aby aspon´ve svých představách byli bohatí,měli všeho nadbytek.Všichni utíkají z reality pryč.Nepřiznávají si svoji vlastní zodpovědnost,kterou za sebe nesou.Nepřiznávají si strach ze života,kterým trpí,stejně jako to,že vůbec nevěří sami sobě.Čím víc se seznamuju s alkoholismem svým,ale i druhých?Je to nemoc vlastního ega.Každý je má zasazené někde jinde.Někdo ho má přespříliš a jiný zase nedostatek.Je to stejné jako s láskou když je jí přespříliš škodí stejně jako když je jí nedostatek,nebo není žádná.Alkohol a jakákoliv jiná droga dokáže aspon´ve svých začátcích nabízet každému to,co potřebuje nejvíce.Později začne dávat všechno,ale za cenu,kterou si nenápadně určuje.ČLOVĚK SE PRO NĚJ VZDÁVÁ POSTUPNĚ VŠEHO,NA ČEM MU ZÁLEŽELO.ZAŽÍVÁ VRCHOLNÉ CHVÍLE SVÉHO ŽIVOTA,ANIŽ BY SÁM TUŠIL,ŽE SE BLÍŽÍ ZLOM.V TÉTO CHVÍLI,KDY MU UŽ ZÁVISLÝ UPSAL VLASTNÍ DUŠI STAL SE NA NĚM JEDNODUŠE ZÁVISLÝ-PŘESTANE ALKOHOL FUNGOVAT TAK,JAK FUNGOVAL MNOHEM DŘÍV.UŽ NEDÁVÁ VŮBEC NIC,ŽIVOT SE MĚNÍ V PEKLO A UTRPENÍ.S PITÍM JE ZLE,BEZ PITÍ JE ZLE CHOVÁŠ SE ALE I JEDNÁŠ JAKO ŠÍLENEC,PROTOŽE TOTO JE OPRAVDOVÉ ŠÍLENSTVÍ ALKOHOLIKA,KTERÝ NIČEMU NEROZUMÍ ANI ROZUMNĚT NEMŮŽE.Mnozí mají to štěstí,že se z toho dostanou na rozdíl od jiných,kteřínepřežijí.Ovšem stále je tu smlouva,kterou se kdysi upsal svým životem.Ta smlouva zůstává,ten závazek trvá.
Jana Mertosová

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17675
Re: Z alkoholika opět "běžný" konzument alkoholu? Před 10 rok, 1 měsíc  
Jestli že máš geny alkoholika, budeš pít, ať máš zázemí jakékoliv.Můžeš se jím stát ve stáří, i v mládí.Je rozdíl mít vrozenou nemoc a naučit se závislosti, drogy, přejídání......
Liba

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#17677
Re: Z alkoholika opět "běžný" konzument alkoholu? Před 10 rok, 1 měsíc  
Jsem byla já Karle...
Pavla 7

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 12
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter