Alkoholik

Banner
Alkoholik.cz
Nacházíte se: Úvod Fórum
Zaregistrováním do fóra získáte jedinečnou identitu a nikdo nemůže psát vaším jménem nebo přezdívkou.
Vítejte, zde se můžete přihlásit nebo registrovat.   Nepamatujete si heslo?
Stránka: 123456789
Dolů
Téma: Som alkoholicka, ale už viem, čo ďalej
#26794
Re: Som alkoholicka, ale už viem, čo ďalej Před 9 rok, 1 měsíc  
Líbo to Vám také blahopřeji.

Bohužel po Vaších příspěvcích v poslední době jsem byl Vámi zklamán.Byla jste pro mne dáma a Vaše psaní už tomu nenasvědčovalo.

Danny co se týče příspěvku oveček.Tak v nich neshledávám zlobu ani hloupost a ani opilost,jen vlastní názor jiné dámy a ve vší slušnosti.Který Vy neumíte respektovat. Tou ovečkou se stáváte Vy.

Naopak s paní Líby je cítit uraženost a nadřazenost.V tom znění je evidentní. Vytánu na tebe to uvidíš? Proto u mne titul dámy ztrácíte.
Jiří

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26795
Re: Som alkoholicka, ale už viem, čo ďalej Před 9 rok, 1 měsíc  
Milý Jiří,
ok, podle vás jsem ovečka, respektuju váš názor, ale já jsem silná osobnost, s nezávislým kritickým myšlením. Nejsem alkoholička, problém alkoholismu mám bohužel v rodině, a takovéto reakce, jako je vaše a výše mnou uvedených dam, znám velmi dobře z osobní zkušenosti. Alkoholici vždy vidí chyby u druhých, ne u sebe.A kopou kolem sebe.
Danny

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26796
Re: Som alkoholicka, ale už viem, čo ďalej Před 9 rok, 1 měsíc  
Ja som si znovu precitala tie prispevky po ktorych sa tak Liba urazila - tie o tom Zdenkovom webe a o knihe pani Jarmily.
Nikto z tych co sme napisali, sme nijak Libu neurazili. Len sme si dovolili podotknut, ze nas zaujimaju aj ich pribehy a nielen propagacia AA.

Danny, kto konkretne a ako Libu urazil? Naopak aj z jej dnesnych prispevkov citit nadradenost a presvedcenie o vlastnej neomylnosti. Napisala, ze ako to tak sleduje, tak ostatni nevedia radit tak dobre ako ona. Ako toto moze niekto napisat? kde berie to presvedcenie, ze len jej postrehy, naozory a rady su spravne a su vhodne pre vsetkych?

Ja som to tu uz pisala vela krat, ze kazdy sme iny a nie na kazdeho funguje nejaky univerzalny princip. Ona napr. dokaze dobre poradit ohladne liecebni a AA, lebo to pozna.

Ale vobec nedokaze pochopit ludi, co chcu prestat pit aj ked este nie su v konecnom stadiu, v tom kam sa az prepila ona. Preto, ze ona to nedokazala zastavit a musela sa prepit az k skoro smrti, mysli si, ze vie viac ako ostatni. Ale ja teda viac uznavam ludi, co si dokazu svoj problem uvedomit, aj ked este nie su uplne v poslednom stadiu a dokazu s tym zabojovat.

A vacsinou sem pisu taki ludia, lebo ti co su uz uplne na dne, tak ako bola ona, tak ti uz nieco take ako internet alebo pisanie na forum, vobec neriesia. Lenze Liba aj tych vzdy hned hodila do jedneho vreca s ostatnymi alkoholikmi v poslednom stadiu a nevedela nic poriadne vysvetlit alebo poradit - jedine ak mas problem, tak chod na AA - tak ako nezabudla samozrejme poznamenat aj dnes.
Nejde mi na rozum, ze nedokaze pochopit, ze nie vsetci chcu ist na AA, ale ze to neznamena, ze nechcu svoj alkoholizmus riesit. A ani AA nie su zarukou uspechu abstinencie - vid napr. Petr CH alebo Jana Mertosova.
Dnes este Liba napisala, ze ked z fora odidu vsetci ludia, co si dovolili s nou nesuhlasit, tak sa ona mozno vrati. Toto ma hlboko sklamalo. Ja s vela ludmi nesuhlasim, ale aj tak som rada, ze su tu.
Lebo kazdy jeden nazor je obohacujuci a kazdemu moze pomoct nieco ine. Je to skoda, ze prave Liba co najviac pise o egu u ostatnych, ho ma nastavane tak vysoko. Samozrejme, ze v AA sa citi dobre, lebo tam si vsetci idu podla svojho prgramu a suhlasia navzajom a potlapkavaju sa po chrbtoch aki su dobri.

To je v poriadku - ale ak by som to prirovnala napr.k politike - tak tam ide program jednej strany - ale tu sme sa zisli cele politicke spektrum a je jasne, ze nazory sa roznia a diskusie su niekedy a vasnivejsie, ale ide nam vsetkym o to iste a na to by sa tu zabudat nemalo. A na to prave Liba zabudla...a to ma mrzi..Niekoho moze zachranit Zdenkov web, ineho toto forum - tak ako mna, dalsieho zas AA, a dalsieho napr. prave kniha pani Jarmily. Tak preco by sme si tie sance mali brat? Ved cim viac moznosti na zachranu bude, tym je vacsia pravdeodobnost, ze sa dokaze zachranit viacej ludi - len pri jedinej moznosti sa ta sanca znizuje.

Pani Helena s tou Renatou ste si to mohli odpustit, myslim si, ze to nebolo pekne od damy, na ktoru ste sa snazili hrat. Ja by som sa kvoli gramatike nad nikym nevyvysovala a inteligencia sa nemeria gramatickymi znalostiami. Okrem toho myslim si, ze vela prispevkov od Renaty bolo pre vela ludi velmi prinosnych. Ona sa aspon snazi hladat odpovede a nikoho pri tom neurazala.

Ja neviem, tu sa asi zacalo povazovat za urazku, ak niekto nesuhlasil s Libou. Ale pravda je relativna a kazdy ma tu svoju. Takze keby sme to brali takto, aj nas vsetkych Liba pourazala a rozhodne viac ako my ju.

V kazdom pripade tebe Liba zelam vsetko dobre, len by ma velmi potesilo, keby si sa trochu aj zamyslela nad tym, ze preco vsetci ostatni ti pisu to co ti pisu..Naozaj si myslis, ze je to kvoli velkemu egu alebo nevyrovnanosti nas vsetkych..Nemoze byt, ze si pochybila aj ty? Alebo take nieco by sa tebe nikdy stat nemohlo?
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26797
Re: Som alkoholicka, ale už viem, čo ďalej Před 9 rok, 1 měsíc  
Danny napsal:

Vy jste moudrá žena, která dokázala včas zabrzdit, narozdíl od těch, co tady po vás "plivou". Nepřikládejte jim význam!


Danny toto snad nemozes mysliet vazne. To si myslela Libine pitie? Ved ona sa praveze nedokazala vcas zabrzdit na rozdiel od mońohych dalsich na tomto fore a nikto tu po nej nepluva..Preco aj ostatni nemozu mat svoj nazor, aj ked sa nezhoduje s tym jej alebo tvojim? Preco to hned beriete za urazky?
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26798
Re: Som alkoholicka, ale už viem, čo ďalej Před 9 rok, 1 měsíc  
Danny napsal:
Alkoholici vždy vidí chyby u druhých, ne u sebe.A kopou kolem sebe.

A nezabudaj Danny, ze aj Liba je alkoholicka, takze ked generalizujes a je to podla teba platne pre vsetkych alkoholikov, tak to plati aj pre nu.
Ti ludia, co si dovolili s nou nesuhlasit ako Renata, Jarmila, Dzein - maju za sebou tiez okolo 10 rokov abstinencie, tak ked podla teba aj oni kopu okolo seba a hladaju chyby na inych, tak preco nie je mozne, ze prave toto robi aj Liba?
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26799
Re: Som alkoholicka, ale už viem, čo ďalej Před 9 rok, 1 měsíc  
Já si Kiro myslím, že u Líby, díky tomu, že byla v terminální fázi alkoholismu došlo k poškození velké části mozkových buněk.
Nedokáže myslet empaticky. Naučila se pár pouček, které jede jako mašina.
OK, jak jsi napsala, každý máme svojí cestu a já Líbě blahopřeji k tomu, že dokázala utéct hrobníkovi z lopaty. Smekám, že na rozdíl od Mertosové to zvládla a zvládá.

Já nepiju. Při začátcích své abstinence jsem zvažovala AA, ale upřímně - styděla jsem se tam na malém městě jít. Zvládám to sama.
Podělím se o něco, z čeho jsem byla minulý týden naprosto v šoku.
Byla jsem cvičit jogu a v září tam začal chodit opravdu nepříjemný dědek, který každého poučuje, při meditacích chrápe tak, že to mají všichni zkažené, celkově naprostý egoista. Za měsíce, co tam chodí se tak otrkal, že nám pořád vypráví nějaká moudra a teď ten šok - vyprávěl jak chodí na AA a chodí tam jedna učitelka jógy JMENOVAL JÍ a ještě řekl, že momentálně je hospitalizovaná v nemocnici se schizofrenií.
Tak to mi naprosto stačí. Děkuji mnohokrát za takovou partu.
Tím nechci říct, že to je všude stejné, ale jak můžete pozorovat, žádné voršilky tam nechodí;-)
Jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26800
Re: Som alkoholicka, ale už viem, čo ďalej Před 9 rok, 1 měsíc  
Krásný večer Velká dámo Kiro.

Rád jsem si pročetl Váš příspěvek a před Vámi skláním. Jste velmi inteligentní a moudrá žena.
Žádná ovce a máte vlastní zdravý názor.

Také rád čtu Paní Renaty příspěvky a nezaregistroval jsem, žádné hrubé gramatické chyby. Jen nedodržení čárek ve větách a háčku. Hovorové psaní.

Kiro obdivuji Vás a fandím Vaší abstinenci a moudrost,kterou máte přirozenou.

Děkuji Vám všem Ženám co umí podpořit. Nechovají se jak ovce v řadách a melou,ani neví,co je co a kdo je kdo.Jiří
Jiří

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26801
Re: Som alkoholicka, ale už viem, čo ďalej Před 9 rok, 1 měsíc  
Jano ja som nikdy na AA nebola, ale prave toto forum ma od nich odradilo. Lebo ti co ich tu propagovali, mi fakt priadali ako nejaka sekta - oni hlasaju svoju pravdu, su o nej hlboko presvedcenii, ale su nou tak sfanatizovani, ze ani na chvilu nepripustia, ze by sa mohli v niecom aj mylit. Pre nich je svet leno cierno biely - oni su ti vyvoleni a vsetci co s ich programom nesuhlasia su samozrejme tie cierne ovce, co nic nechapu a pokial nebudu ich ucenie nasledovat, tak raz urcite skoncia zle...Takto nejak to hlasaju aj sekty..
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26802
Re: Som alkoholicka, ale už viem, čo ďalej Před 9 rok, 1 měsíc  
Souhlas,
a navíc tam jdou vysledovat prvky fanatismu, spojeného s absolutní ztrátou smyslu pro humor a žití života.
Líba strávila x let každý den na webu, kde píše, resp. psala mazej na AA. Tak to je bomba život, to snad radši ta hospoda. Jak propaguje na druhém břehu PetrCh. Pls, neberte to vážně, byl to jen pokus o odlehčení toho dusna, které se tady místo pomoci vyrojilo;-)
Jana

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#26803
Re: Som alkoholicka, ale už viem, čo ďalej Před 9 rok, 1 měsíc  
Dobry vecer pan Jiri,

dakujem Vam velmi pekne a musim sa priznat, ze som sa od tolkej chvaly az zacervenala
Kira

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
Nahoru
Stránka: 123456789
Moderátoři: Tes
Přihlásit se k odebírání kanálu novinek fóra
Banner
Alkohol tester .cz - značkové a certifkované alkohol testery
Žena alkoholik
MUDr. Zbyněk Mlčoch Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty online.cz Moje starosti.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny
Protected by Spam Fighter